Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2015 m. Gegužės 5 d. Biržos apžvalga

2015 m. Gegužės 5 d. Biržos apžvalga 2015 m. Gegužės 5 d. Biržos apžvalga

Antradienį Baltijos rinkose prekiavome labai aktyviai. Net sugebėjome viršyti milijono eurų apyvartą. Trečdalis šios apyvartos teko Rokiškio sūrio tiesioginiams sandoriams, o kaina nepakito.
Nuotaikos rinkose neutralios, 15:15. Kilo Rygos ir Talino akcijos. Vilniaus akcijų indeksas krito 0.37%.
O Europoje ir JAV akcijos raudonuoja.

 

 


1 pav. „Aprangos“ grupės tinklo mažmeninė prekių apyvarta (su PVM) 2015 m. balandžio mėnesį sudarė 13,5 mln. eurų ir buvo 6,8% didesnė nei 2014 m. balandžio mėnesio apyvarta.
2015 m. sausio – balandžio mėnesiais „Aprangos“ grupės tinklo mažmeninė prekių apyvarta (su PVM) sudarė 55,6 mln. eurų, arba 8,7% daugiau nei 2014 metų atitinkamu laikotarpiu.
„Aprangos“ grupės tinklo apyvarta 2015 m. sausio-balandžio mėnesiais, lyginant su atitinkamu 2014 metų laikotarpiu, Lietuvoje padidėjo 8,3%, Latvijoje 3,0%, o Estijoje 23,6%.
Šiuo metu „Aprangos“ grupė Baltijos šalyse valdo 165 parduotuvių tinklą (98 Lietuvoje, 44 Latvijoje ir 23 Estijoje), kurių bendras plotas sudaro 76,8 tūkst. kv. m.. Lyginant su tuo pačiu praeitų metų laikotarpiu parduotuvių plotas didesnis 7,9%.
Pozicijoje suveikė pardavimo signalas.

 


2 pav. AB „Agrowill Group“ valdybos sprendimas dėl Bendrovės generalinio direktoriaus:
1. Atšaukti Bendrovės generalinį direktorių Saulių Jurgelėną jo prašymu ;
2. Išrinkti Bendrovės generaliniu direktoriumi Liną Bulzgį.

2015 m. gegužės 14 d. šaukiamo AB „Agrowill Group“ (įmonės kodas 126264360, buveinės adresas: Smolensko g. 10, Vilnius) pakartotinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimų projektai (7-tu ir 8-tu susirinkimo darbotvarkės klausimais):
7. Stebėtojų tarybos nario atšaukimas.
-Atšaukti Bendrovės stebėtojų tarybos narį Kęstutį Juščių.
8. Naujo stebėtojų tarybos nario išrinkimas.
-Nauju stebėtojų tarybos nariu išrinkti Vladą Lašą.
Papildoma informacija:
gegužės 14 d. visuotiniam akcininkų susirinkimui priėmus sprendimus minėtais darbotvarkės klausimais, Bendrovės stebėtojų tarybai bus siūloma išrinkti Kęstutį Juščių Bendrovės valdybos nariu, o Bendrovės valdybai bus siūloma jį išrinkti valdybos pirmininku.

Vienos didžiausių Lietuvoje investicijų į žemės ūkio sektorių įmonių AB „Agrowill Group“ valdyba šiandien patenkino bendrovės generalinio direktoriaus Sauliaus Jurgelėno prašymą atleisti iš užimamų pareigų, o jį šiame poste pakeitė „Agrowill Group“ valdybos narys Linas Bulzgys. Tą pačią dieną grupės stebėtojų taryba priėmė S. Jurgelėno atsistatydinimą iš bendrovės valdybos, kuriai jis iki šiol vadovavo. Gegužės 14 dieną numatytame „Agrowill Group“ visuotiniame akcininkų susirinkime taip pat bus siūloma iš stebėtojų tarybos atšaukti šiai vadovavusį Kęstutį Juščių, kuris turėtų tapti naujuoju bendrovės valdybos pirmininku. Vietoje jo stebėtojų taryboje turėtų pradėti dirbti žinomas visuomenininkas, technikos mokslų daktaras Vladas Lašas.
„Iš pažiūros tokia rokiruočių serija atrodo gremėzdiška, tačiau pasikeitimų logika yra labai paprasta – „Agrowill Group“ iš esmės užbaigė restruktūrizavimo ir verslo optimizavimo procesą ir pradeda naują – plėtros – etapą. Profesionalus vadovas Saulius Jurgelėnas įgyvendino visus planuotus projektus ir nori atsidėti kitiems darbams. Man atėjo laikas būti arčiau vykdomųjų funkcijų, nes įmonių grupė jau pasirengusi plėtros iššūkiams. Stebėtojų taryba lieka ideologiniu centru, todėl labai džiugu, kad jos nariu sutiko tapti toks naujausių idėjų sklaidos lyderis kaip Vladas Lašas“, - sakė „Agrowill Group“ stebėtojų tarybos pirmininkas Kęstutis Juščius.
S.Jurgelėnas „Agrowill Group“ generaliniu direktoriumi tapo praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje. Pasak K.Juščiaus, jo pagrindinė užduotis buvo užbaigti grupės restruktūrizavimą, sutvarkyti vidinius procesus ir integruoti pernai didžiausiu bendrovės akcininku tapusią bendrovę „Baltic Champs Group“. Pasikeitė ir grupės veiklos modelis – iš horizontalios turto valdymo struktūros ji virto vertikaliai integruota sistema, orientuota į vertės kūrimą. „Saulius parodė, kodėl jis yra vienas labiausiai rinkoje vertinamų vadovų, o jo atliktas darbas paklojo pamatus ambicingiems bendrovės plėtros projektams“, - pridūrė „Agrowill Group“ stebėtojų tarybos pirmininkas.
S.Jurgelėną pakeitęs Linas Bulzgys „Agrowill Group“ valdybos nariu tapo pernai gegužę, po sandorio su „Baltic Champs Group“. Bankininkystės magistras yra dirbęs auditoriumi tarptautinėje bendrovėje PwC, nuo 2006 metų užėmė vadovaujančias pareigas tarptautinės pakuočių gamybos bendrovės „Retal Industries“ įmonėje „Neo Group“ Klaipėdoje, 2012-2013 metais buvo „Retal Industries Europe“, veikiančioje 9 šalyse, prezidentas.
„Galima sakyti, kad „Agrowill Group“ vis dar esu naujokas, tačiau per tuos metus bendrovė kokybiškai pakito ir šiandien aiškiai matau, koks potencialas slypi šioje struktūroje ir kiek sinergijos vertės gali sukurti lydinys su „Baltic Champs Group“. Manau, kad nuosekliai dirbdami jau šiemet turėsime daug gerų naujienų klientams, partneriams ir investuotojams“, - pažymėjo L.Bulzgys.
K.Juščiaus valdoma bendrovė „Baltic Champs Group“ 53 proc. „Agrowill Group“ akcijų įsigijo 2014 metų pavasarį.

 


3 pav. AB ,,Utenos trikotažo“ grupės pardavimai pirmąjį 2015 metų ketvirtį sudarė 4,3 mln. EUR ir buvo 0,5% mažesni lyginant su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu. AB „Utenos trikotažas“ pardavimai pirmąjį 2015 metų ketvirtį sudarė 3,6 mln. EUR ir buvo 6,1% didesni lyginant su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu.
AB „Utenos trikotažas“ grupė per 2015 m. I ketvirtį patyrė 50 tūkst. EUR veiklos nuostolių, kai per 2014 m. tą patį laikotarpį uždirbo 182 tūkst. EUR veiklos pelno. AB „Utenos trikotažas“ per 2015 m. I ketvirtį patyrė 146 tūkst. EUR veiklos nuostolių, kai per 2014 m. buvo uždirbta 63 tūkst. EUR veiklos pelno.
„Grupės rezultatus per pirmąjį ketvirtį įtakojo ir palankūs, ir ne itin veiksniai, - sako Gintautas Bareika, AB „Utenos trikotažas“ generalinis direktorius. – „Dolerio kurso augimas ir dar labiau išaugęs Lietuvos gamintojų patrauklumas leido iš dalies atsverti nepalankių veiksnių įtaką rezultatams. Rusijos ekonomikos susitraukimas ir Rusijoje veikiančių Europos įmonių ( AB „Šatrija“ užsakovų) pardavimų apimčių mažėjimas dėl rublio nuvertėjimo sąlygojo mažesnius UT grupės pirmojo ketvirčio rezultatus, lyginant su tuo pačiu 2014 m. laikotarpiu.“
AB „Utenos trikotažas“ ir toliau laikosi strategijos orientuotis į inovatyvių medžiagų kūrimą bei naujų rinkų paiešką: dalyvauja specializuotose Vakarų Europos parodose, pristato savo paslaugas, medžiagas ir technologijas galimiems partneriams ir klientams. Be tradiciškai žinomų bendrovės gaminių, didelio potencialių klientų susidomėjimo sulaukė „Utenos trikotažo“ siūlomos ekologiškos medvilnės bei vilnos medžiagos iš sertifikuotų žaliavų, o taip pat trikotažo medžiagos iš natūralaus lino pluošto. Bendovę jau pasiekė primieji užsakymai iš anksčiau neatrastų rinkų - Japonijos, Australijos, Kolumbijos bei Pietų Afrikos.
„Mes nuolat ieškome technologiškai naujų sprendimų ir artimiausiu metu ketiname įsigyti trikotažo skaitmeninio marginimo įrengimus,“- sako G. Bareika.
Bendrovė planuoja, kad ši kryptinga veikla leis pasiekti geresnių rezultatų 2015 m.

 


4 pav. 2015 m. balandžio 30 d. AB Šiaulių banko dukterinės įmonės UAB „Žalgirio sporto arena“, UAB „Investicinio turto valdymas“ ir UAB „Trade Project“ pasirašė sutartis, kuriomis „Hanner“ grupės įmonei UAB „Promola“ parduodami nekilnojamojo turto objektai, esantys teritorijoje tarp Olimpiečių, Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių Vilniuje. Parduodamas Žalgirio stadionas ir kiti įvairios paskirties statiniai bei žemės sklypai, išsidėstę 8 hektarų teritorijoje, yra nebankinis turtas, kurį Šiaulių bankas perėmė kartu su kita dalimi bankrutavusio Ūkio banko turto.
Bendra sandorių suma viršija 40 mln. eurų (PVM neįskaičiuojamas). Šie nebankinio turto pardavimo sandoriai gerina banko grupės turto struktūrą ir teigiamai įtakos veiklos rodiklius.
Pozicijoje suveikė pildymosi signalas.

 


5 pav. Europos bendrovė „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje ir tarptautinei agroverslo įmonei AB „Linas Agro Group“ priklausanti pavaldžioji bendrovė AB „Linas Agro“ sudarė sutartį dėl AB „Linas Agro“ darbuotojų pensijų kaupimo programos iki pensinio amžiaus, 65 metų.
Nuo š. m. balandžio 1 d. „Linas Agro“ darbuotojai gali dalyvauti pensijų kaupimo programoje: sudaryti individualias sutartis, o jų darbdavys darbuotojams skirs analogišką įmokų sumą, tai yra, kaupiama 50 / 50 principu. Pagal pensijų kaupimo programą, įmonė savo lėšomis prisidės prie darbuotojų finansinio stabilumo.
„Mūsų įmonių grupės misija – ne tik kurti vertę klientams bei akcininkams, bet ir suteikti darbuotojams profesinio tobulėjimo galimybes aukštos vidinės kultūros organizacijoje, nes darbuotojai ir kuria tą vertę. Viena iš pamatinių mūsų įmonių grupės vertybių – ilgalaikė partnerystė. Todėl mums rūpi ne tik ilgalaikiai santykiais su klientais, bet ir su savo vidiniais partneriais – savo komanda. Prisidėdama prie darbuotojų finansinio stabilumo didinimo, įmonė savo darbuotojams siekia ilgalaikės naudos. Jeigu pensijų kaupimo programa pasiteisins ir patiks darbuotojams, įgyvendinsime ją ir kitose „Linas Agro Group“ valdomose įmonėse“, – sako AB „Linas Agro Group“ generalinis direktorius Darius Zubas.
„Jei prieš keletą metų savo darbuotojams pensijų kaupimo programas taikė daugiausiai užsienio bendrovės, tai dabar matome, kad daugėja jų pavyzdžiu sekančių lietuviškų įmonių. Darbdavys, sudarydamas pensijų kaupimo programą savo darbuotojams atskleidžia siekį užtikrinti darbuotojų lojalumą, socialinės atsakomybės principų laikymąsi. Be to, šalies ūkiui atsigavus po ekonominės krizės, verslas drąsiau investuoja į savo darbuotojus“, – teigė ERGO draudimo bendrovių Baltijos šalyse valdybos pirmininkas, ERGO Life Insurance SE generalinis direktorius dr. Kęstutis Bagdonavičius.
„Džiaugiamės, kad prie pensijų kaupimo programos savo darbuotojams prisijungė įmonė, kuri galvoja ne vien apie verslo plėtrą, bet ir apie darbuotojų ateitį. Tikimės, kad šių programų populiarumas kasmet augs," – sako sandoriui tarpininkavęs Juozas Sargūnas, draudimo brokerių bendrovės BALTO LINK Motyvavimo programų skyriaus vadovas.
Pirkimo signalas @0.696.

 


6 pav. 2015 m. gegužės 4 dieną AB LESTO gavo akcininko „Lietuvos energija“, UAB, kuris valdo 94,39 procentus AB LESTO akcijų, paraišką dėl neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimo. 2015 m. gegužės 4 dienos AB LESTO valdybos sprendimu šaukiamas neeilinis AB LESTO visuotinis akcininkų susirinkimas.
Akcininkų susirinkimo data, laikas, vieta: AB LESTO neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas įvyks 2015 m. gegužės 29 d. 9.00 val. adresu Aguonų g. 26, Vilnius.
Akcininkų registracijos pradžia – 8.25 val., akcininkų registracijos pabaiga – 8.55 val.
Akcininkų susirinkimo apskaitos diena: 2015 m. gegužės 22 d. Dalyvauti ir balsuoti AB LESTO visuotiniame akcininkų susirinkime turi teisę tik tie asmenys, kurie yra AB LESTO akcininkais neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo apskaitos dienos pabaigoje.
2015 m. gegužės 4 dienos AB LESTO valdybos sprendimu buvo patvirtinta tokia AB LESTO neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkė bei siūlomas sprendimo projektas:
AB LESTO neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl pritarimo reorganizavimo sąlygų rengimui ir pavedimo parengti reorganizavimo sąlygas.
Siūlomas AB LESTO neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimo projektas darbotvarkėje numatytu klausimu:
1. Dėl pritarimo reorganizavimo sąlygų rengimui ir pavedimo parengti reorganizavimo sąlygas.
„1.1. Pritarti AB LESTO ir AB „Lietuvos dujos“ reorganizavimo sujungimo būdu sąlygų parengimui.
1.2. Pavesti AB LESTO valdybai, kartu su AB „Lietuvos dujos" valdyba, parengti AB LESTO ir AB „Lietuvos dujos" reorganizavimo sujungimo būdu sąlygas bei atlikti visus teisės aktuose numatytus veiksmus, reikalingus šio sprendimo įgyvendinimui.”
AB LESTO visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkės klausimais bus galima balsuoti raštu, užpildant bendrąjį balsavimo biuletenį. Jeigu akcininkas raštu reikalauja, AB LESTO ne vėliau kaip likus 10 dienų iki bendrovės visuotinio akcininkų susirinkimo neatlygintinai išsiunčia atitinkamą bendrąjį balsavimo biuletenį registruotu laišku arba įteikia jį asmeniškai pasirašytinai. Užpildytas bendrasis balsavimo biuletenis turi būti pasirašytas akcininko arba jo įgalioto asmens. Balsuojant akcininko įgaliotam asmeniui prie užpildyto balsavimo biuletenio turi būti pridėtas teisę balsuoti patvirtinantis dokumentas. Tinkamai užpildytas ir pasirašytas balsavimo biuletenis gali būti pateikiamas registruotu laišku arba pristatytas adresu Aguonų g. 26, Vilnius, ne vėliau kaip iki visuotinio akcininkų susirinkimo pradžios. Bendrovė pasilieka teisę neįskaityti akcininko ar jo įgalioto asmens išankstinio balsavimo, jei jo pateiktas bendrasis balsavimo biuletenis neatitinka Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo 30 str. 3 ir 4 dalyse nustatytų reikalavimų, gautas pavėluotai, arba užpildytas taip, kad atskiru klausimu neįmanoma nustatyti tikrosios akcininko valios. Visuotiniame akcininkų susirinkime nebus dalyvaujama ir balsuojama elektroninių ryšių priemonėmis.

 


7 pav. 2015 m. gegužės 4 dieną AB „Lietuvos dujos“ gavo akcininko „Lietuvos energija“, UAB, kuris valdo 96,64 procentus AB „Lietuvos dujos“ akcijų, paraišką dėl neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimo. 2015 m. gegužės 4 dienos AB „Lietuvos dujos“ valdybos sprendimu šaukiamas neeilinis AB „Lietuvos dujos“ visuotinis akcininkų susirinkimas.
Akcininkų susirinkimo data, laikas, vieta: Bendrovės neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas (toliau – Susirinkimas) įvyks 2015 m. gegužės 29 d. 11.00 val. AB „Lietuvos dujos“ būstinėje, antro aukšto salėje, Aguonų g. 24, LT-03212.
Akcininkų registracijos pradžia: 2015 m. gegužės 29 d. 10.25 val.
Akcininkų registracijos pabaiga: 2015 m. gegužės 29 d. 10.55 val.
Akcininkų susirinkimo apskaitos diena: 2015 m. gegužės 22 d. Dalyvauti ir balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime gali tie asmenys, kurie 2015 m. gegužės 22 d. pabaigoje yra Bendrovės akcininkai.
2015 m. gegužės 4 d. AB „Lietuvos dujos“ valdybos sprendimu buvo patvirtinta tokia AB „Lietuvos dujos“ neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkė bei siūlomas sprendimo projektas:
Bendrovės Susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl pritarimo reorganizavimo sąlygų rengimui ir pavedimo parengti reorganizavimo sąlygas.
Siūlomas Bendrovės neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimo projektas darbotvarkėje numatytu klausimu:
1. Dėl pritarimo reorganizavimo sąlygų rengimui ir pavedimo parengti reorganizavimo sąlygas.
„1.1. Pritarti AB LESTO ir AB „Lietuvos dujos“ reorganizavimo sujungimo būdu sąlygų parengimui.
1.2. Pavesti AB „Lietuvos dujos“ valdybai, kartu su AB LESTO valdyba, parengti AB LESTO ir AB „Lietuvos dujos" reorganizavimo sujungimo būdu sąlygas bei atlikti visus teisės aktuose numatytus veiksmus, reikalingus šio sprendimo įgyvendinimui.“
Pildymosi signalas @0.901.

 


8 pav. „Lietuvos energijos gamyba“, AB (juridinio asmens kodas 302648707, registruotos buveinės adresas Elektrinės g. 21, Elektrėnai) (toliau – Bendrovė), informuoja, kad, 2015 m. gegužės 4 d. Bendrovė gavo „Lietuvos energija“, UAB (toliau – „Lietuvos energija“ ), kuri valdo 96,13 proc. Bendrovės akcijų, raštą, kuriame buvo pateikta informacija apie numatomus pokyčius.
Rašte nurodyta, kad „Lietuvos energijos“ valdyba pritarė „Lietuvos energijos“ įmonių grupės veiklos grandinės išgryninimo programos koncepcijai. Joje numatomas Bendrovės gamybos veiklos išgryninimas nuo Bendrovės atskiriant dalį Bendrovės vykdomos komercinės elektros energijos didmeninės prekybos veiklos.
Elektros energijos prekybos veiklos dalies atskyrimas leistų padidinti „Lietuvos energija“ įmonių grupės veiklos efektyvumą, mažinti Bendrovės veiklos sąnaudas ir išgryninti Bendrovės vykdomą veiklą.
Šiuos veiksmus planuojama atlikti iki 2016 m. sausio 1 d.
Apie visus tolesnius veiksmus ir priimtus sprendimus Bendrovė viešai paskelbs teisės aktų nustatyta tvarka.

 


9 pav. Rokiškio sūrio prikimo signalas @1.45.

 


10 pav. Olympic Entertainment Group pardavimo signalas @1.88.


Apžvalgą parengė: Nojus.

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2017 01 13 09:44     #36323
 This website is usually a walk-through intended for each of the information people wished about it and didn’t learn exactly who to consult. View right here, and you’ll certainly locate this.
2018 10 20 15:49     #40769
 This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post!
http://www.topentertainmentblog.com/368-2/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital