Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2013 m. Rugsėjo 10 d. Biržos apžvalga

Spekuliantai.lt | 2013-09-10 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2636
Raktiniai žodžiai: OMXV, techninė analizė, Apranga, Vilkyškių pieninė, Litgrid, LESTO, Baltika, Tallink Grupp, Agrowill Group
2013 m. Rugsėjo 10 d. Biržos apžvalga 2013 m. Rugsėjo 10 d. Biržos apžvalga

 

PanBaltijos rinkos šiandien buvo nusiteikusios labai optimistiškai. Dauguma akcijų kainų kilo. Koregavosi tik Rygos akcijos. Aktyvia prekyba tradiciškai pasižymėjo Talino akcijos su Olympic Entertainment Group akcijomis priešakyje. Vilniuje investuotojai dar „dirba vasaros režimu“, nors akcijų kainas iš lėto kelia.

 

 

 


1 pav. 2013 m. rugpjūčio mėnesį AB „Vilkyškių pieninė“ konsoliduoti pardavimai buvo 37,4 mln. LTL (10,8 mln. EUR) arba 38% didesni negu 2012 m. rugpjūčio mėnesį. Bendrovės pardavimai per 12 einamųjų mėnesių (2012 m. rugsėjo mėn. – 2013 m. rugpjūčio mėn.) buvo 336 mln. LTL (97 mln. EUR) arba 13% didesni negu lyginamuoju laikotarpiu prieš metus (2011 m. rugsėjo mėn. – 2012 m. rugpjūčio mėn.). Bendrovės pardavimai 2013 m. sausio - rugpjūčio mėn. buvo 229,5 mln. LTL (66,5 mln. EUR) arba 21% didesni negu per tą patį laikotarpį 2012 m.
Pirkimo signalas @1.66.

 


2 pav. AB „Linas Agro Group“ valdyba, atsižvelgdama į įvykusius ir planuojamus pokyčius Grupės veikloje, dėl jau įsigytų veiklų bei planuojamų įsigyti naujų, nusprendė pakeisti esamą veiklos segmentų struktūrą.
Veiklos analizė pagal naujus veiklos segmentus bus pateikta rengiant 2012–2013 finansinių metų metinį pranešimą bei finansines ataskaitas.
Nauji AB „Linas Agro Group“ veiklos segmentai:
1.Grūdų ir žaliavų pašarams paruošimas ir pardavimas (anksčiau vadinosi „Grūdai ir aliejinės sėklos“ – apjungiami buvę veiklos segmentai „Grūdai ir aliejinės sėklos“ ir „Žaliavos parašams“ bei prijungiamos grūdų saugyklų bei logistikos paslaugos iš buvusio segmento „Kiti produktai ir paslaugos“ ).
2.Prekės ir paslaugos žemdirbiams (anksčiau vadinosi „Prekės ir paslaugos žemės ūkiui“ – į vieną veiklos segmentą apjungiami „Prekės ir paslaugos žemės ūkiui“ ir „Mašinos ir įrengimai“ veiklos segmentai).
3.Žemės ūkio produktų gamyba (anksčiau vadinosi „Žemės ūkio produktų gamyba“ – segmento veikla ir apimtis nesikeičia).
4.Kitos veiklos (anksčiau vadinosi „Kitos prekės ir paslaugos“ – nuo šio segmento atskiriamos grūdų saugyklų bei logistikos paslaugos. Segmentas apima nedideles veiklas, nepriskirtinas kitiems segmentams).
5.Maisto produktai (numatomas naujas segmentas, kuris atsiras Bendrovei įsigijus Latvijos paukštininkystės įmones).

 


3 pav. 2013 m. rugsėjo 10 d. „Litgrid“ AB (juridinio asmens kodas – 302564383, teisinė forma – akcinė bendrovė, registruotos buveinės adresas: A. Juozapavičiaus g. 13, Vilniaus m., Vilniaus m. sav., Lietuvos Respublika, duomenys apie bendrovę kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Vilniaus filiale Juridinių asmenų registravimo skyriuje) stebėtojų taryba priėmė sprendimą į bendrovės valdybą ketverių metų kadencijai išrinkti:
1. Daivį Virbicką. D. Virbickas yra sukaupęs ilgalaikės elektros perdavimo sistemos vystymo strategijų kūrimo ir valdymo, elektros rinkų analizės ir įmonių valdymo patirties. Šiuo metu dirba Šveicarijos holdingo Alpiq AG atstovo Baltijos šalyse „Alpiq Energija Lietuva“ komercijos direktoriumi, iki 2011 m. dirbo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Technikos direktoriumi;
2. Karolį Sankovskį. K. Sankovski turi ilgalaikės darbo elektros energetikos įmonėse ir darbo su strateginiais ir tarptautiniais jungčių projektais patirties. Nuo 2012 m. gegužės mėn. dirba „Litgrid“ Infrastruktūros plėtros departamento Projektų įgyvendinimo skyriaus strateginių projektų vadovu;
3. Vidmantą Grušą. V. Grušas turi sukaupęs didelę aukštos įtampos elektros perdavimo tinklo įrenginių eksploatavimo, tinklo objektų plėtros, dispečerinio valdymo patirtį. Nuo 2011 m. balandžio dirba „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktoriumi;
4. Rimantą Busilą. R. Busila turi finansų, investicijų ir vertybinių popierių valdymo patirties. Nuo 2012 m. rugsėjo mėn. eina LTL Kredito unijos direktoriaus ir valdybos pirmininko pareigas.
Artimiausiu metu įvyks naujosios valdybos posėdis, kuriame turėtų būti išrinktas valdybos pirmininkas.

2013 m. rugsėjo 10 d. įvykusiame pirmajame „Litgrid“ AB (juridinio asmens kodas - 302564383, teisinė forma - akcinė bendrovė, registruotos buveinės adresas: A. Juozapavičiaus g. 13, Vilniaus m., Vilniaus m. sav., Lietuvos Respublika, duomenys apie bendrovę kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centro Vilniaus filiale Juridinių asmenų registravimo skyriuje) valdybos posėdyje, „Litgrid“ valdybos pirmininku ir nauju generaliniu direktoriumi išrinktas Daivis Virbickas.
Pirmajame valdybos posėdyje valdybos nariai pasiskirstė kuruojamomis sritimis:
Valdybos pirmininkas Daivis Virbickas bus atsakingas už strateginį valdymą ir elektros sistemos valdymo sritį, valdybos narys Karolis Sankovski – už strateginių tinklo projektų įgyvendinimą, valdybos narys Vidmantas Grušas – už elektros perdavimo tinklo valdymą, valdybos narys Rimantas Busila – už finansų valdymą.
„Nauja valdyba yra suformuota iš nemažą patirtį sukaupusių savo srities specialistų, todėl tikimės, kad bus užtikrintas įmonės veiklos tęstinumas – elektros tinklų infrastruktūros plėtra, nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimas elektros energetikos sektoriuje, įskaitant elektros jungčių su Lenkija ir Švedija projektų savalaikį įgyvendinimą. Vienas iš svarbių uždavinių, kurį taip pat iškėlė naujai valdybai stebėtojų taryba – skaidrios perdavimo tarifo lėšų naudojimo sistemos sukūrimas“ – pažymėjo „Litgrid“ stebėtojų tarybos pirmininkas, energetikos viceministras dr. Aleksandras Spruogis.
Išrinktas valdybos pirmininkas Daivis Virbickas yra sukaupęs ilgalaikę elektros perdavimo sistemos vystymo strategijų kūrimo ir valdymo, elektros rinkų analizės ir įmonių valdymo patirtį.
„Pagrindiniai mano uždaviniai „Litgrid“ bus užtikrinti skaidrų ir efektyvų elektros perdavimo tarifo lėšų panaudojimą, sklandi ir savalaikė elektros perdavimo tinklo plėtra, laiku pabaigti strateginiai elektros jungčių su Lenkija ir Švedija projektai, pilnavertė integracija į Europos elektros rinką ir sistemas. Ir toliau atsakingai dalyvausime tarptautinėje Europos perdavimo sistemų operatorių darbe ruošiant naująsias elektros tinklų naudojimo taisykles“, – sakė Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
Siekiant užtikrinti įmonės veiklos tęstinumą, nuo 2010 m. gruodžio mėn. „Litgrid“ vadovavęs Virgilijus Poderys lieka dirbti valdybos patarėju.
„Energetikos ministerija vertina Virgilijaus Poderio indėlį plėtojant elektros energetikos sistemą Lietuvoje bei įgyvendinant strateginius tarptautinius projektus. Tikimės, kad ir ateityje ministerija tęs bendradarbiavimą su V.Poderiu, o jo sukaupta patirtis bus tinkamai panaudota įgyvendinant kitus svarbius strateginius projektus“, – sakė „Litgrid“ stebėtojų tarybos pirmininkas, energetikos viceministras dr. Aleksandras Spruogis.
Rinka nereagavo į valdžios pasikeitimus bendrovėje.

 


4 pav. APB „Apranga“ gavo pranešimą apie „Aprangos“ grupės pirkimų direktorės, valdybos narės Ilonos Šimkūnienės sandorius dėl emitento vertybinių popierių. I.Šimkūnienė pardavė 49,573 akcijas.
APB „Apranga“ gavo pranešimą apie valdybos narės Ilonos Šimkūnienės sutuoktinio Mindaugo Šimkūno sandorį dėl emitento vertybinių popierių. M.Šimkūnas pardavė 15,337 akcijas.
APB „Apranga“ gavo pranešimą apie su valdybos pirmininku Darium Mockum glaudžiai susijusio juridinio asmens UAB „MG Baltic Investment“ sandorius dėl emitento vertybinių popierių. UAB „MG Baltic Investment“ supirko 94,910 akcijų
Rinka neigiamai vertina Valdybos narių akcijų pardavimus.

 


5 pav. Panašu, kad Taline meškos prasinešė ir užsuko buliukai. Tallink Grupp pirkimo signalas @0.944.

 


6 pav. LESTO pildymosi signalas @0.720.

 


7 pav. Baltikos akcijų kainai nepavyksta dar lipti iš korekcijos.

 


8 pav. Agrowill Group akcijų kaina toliau kyla, bet jau nesipildome. Galime greitai sulaukti korekcijos.


Apžvalgą parengė: Nojus.

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital