2011 m. Gruodžio 2 d. Biržos apžvalga

2011 m. Gruodžio 2 d. Biržos apžvalga 2011 m. Gruodžio 2 d. Biržos apžvalga

 

Šiandien apyvartų upeliai visai išdžiūvo, nors visą savaitę vandens čiurlenimas buvo kiek garsesnis nei įprastai. Na, o kaip gi, juk bendrovių veiklos rezultatai skelbiami. Reikėjo juk savo lūkesčius patikrinti suderinti ir vėl priimti sprendimus. Sunkus darbas, bet čia jau nieko nepadarysi, nežvejosi – žuvies nepagausi.
O kad nebūtų labai liūdna, praeitą savaitę OMXV indeksas pakilo net 5%. Ženkliai. To ir toliau jam linkime. Gal tokio kilimo ir nebus, bet žaliuoti tikimės ir kitą savaitę.

 

 

 

Savaitės veidas:

 

 

 


1 pav. 2011 m. gruodžio 1 dieną AB „Klaipėdos nafta“ (toliau – Bendrovė) buvo informuota, kad Bendrovės valdyba patvirtino ilgalaikę naftos produktų krovos sutartį tarp Bendrovės ir AB „Orlen Lietuva“, kuri galios iki 2024 metų pabaigos.
Pagal sutartį AB „Klaipėdos nafta“ teiks pagrindinių naftos produktų t.y. mazuto, benzino ir dyzelino krovos paslaugas, kurių apimtys nesikeis nuo dabartinių. Sutartis sudaryta lygiateisiškumo principu, įvertinant abiejų šalių poreikius.
Išvada peršasi tokia: iki to laiko tikrai važinėsime su benzininiais (dyzeliniais, dujiniais) auto, ir nereikia čia mūsų gąsdinti, kad naftos nebeliko.
Kaina turi palaikymą, tas gerai. Bet ir pasipriešinimą turi. Nieko gero. Laukiam, kol pramuš. Ką nors. O ten jau matysim...

 


2 pav. Tarptautinė reitingų agentūra „Standard&Poors“, peržiūrėdama suteiktus bankų reitingus pagal naują metodologiją, šių metų gruodžio 1 dieną Ūkio bankui patvirtino anksčiau suteiktus reitingus – bankui skirtas ilgalaikio skolinimosi reitingas B ir trumpalaikio skolinimosi reitingas B. Abiejų reitingų perspektyva – stabili.
„Vienos iš lyderiaujančių pasaulio reitingų agentūrų paskelbti išlaikyti tie patys Ūkio banko reitingai – labai stiprus patvirtinimas mūsų klientams ir partneriams, jog Ūkio banko veikla yra patikima ir stabili. Išlaikytas B/B reitingas su stabilia perspektyva mums yra stipri paskata toliau aktyviai dirbti ir siekti tvaraus banko augimo“, - sakė Ūkio banko Valdybos pirmininkas Gintaras Ugianskis. (ub.lt)

AB Ūkio bankas 2011 m. gruodžio 1 d. baigė platinti fiksuotų palūkanų obligacijų emisiją LTL Nr. 11/2011, išleistą pagal 500 000 000 litų trumpalaikių ir vidutinės trukmės obligacijų siūlymo programą. Emisijos platinimo periodu nuo 2011 m. lapkričio 11 d. iki 2011 m. gruodžio 1 d. išplatinta 25 818 vnt. 100 litų nominalios vertės obligacijų su fiksuota 4,5 proc. metine palūkanų norma. Obligacijų išpirkimas – 2012 m. gruodžio 11 d.
Per savaitę akcijų kaina atšoko nuo dugno, tačiau optimizmas pozicijoje išblėsęs. Gal yra tiksliau pasakyti, kad panika pozicijoje išblėsusi ir dėl to kaina šiek tiek atšoko. Pirkti labai rizikinga.

 

3 pav. 2011 m. gruodžio 1 d. AB „Grigiškės“ valdyba, siekdama efektyvinti gamybos procesus, optimizuoti pagrindinių žaliavų įsigijimo, produkcijos tiekimo, gamybos, logistikos procesus bei mažinti kaštus ir didinti veiklos segmentų pelningumą, nusprendė vieną iš AB „Grigiškės“ vykdomos veiklos segmentų – medienos plaušų plokščių gamybą – perkelti į 100 % valdomą dukterinę bendrovę UAB „Baltwood“, mainais už naujai išleidžiamas šios bendrovės akcijas.
Kartu su perkeliama veikla AB „Grigiškės“ perduos turtą, teises ir įsipareigojimus, susijusius su medienos plaušų plokščių gamyba, įskaitant, bet neapsiribojant veiklos vykdymui būtinu nekilnojamuoju turtu, įrengimais, įsipareigojimais darbuotojams bei kitomis teisėmis ir pareigomis, kylančiomis iš jau sudarytų sandorių.
Minimą dalies veiklos perkėlimą į UAB „Baltwood“ yra planuojama įgyvendinti 2012 m. pradžioje.
Po dalies veiklos perkėlimo į dukterinę bendrovę, tiek AB „Grigiškės“, tiek UAB „Baltwood“ ir toliau tęs gamybinę veiklą tuo pačiu adresu, kaip ir iki veiklos perkėlimo – Vilniaus g. 10, Grigiškių m., Vilniaus m. sav. AB „Grigiškės“ toliau vykdys veiklą, susijusią su higieninio popieriaus gaminių ir gofruotojo kartono pakuotės gamyba, o UAB „Baltwood“, bus sutelkta veikla, susijusi su medienos perdirbimu, čia toliau dirbs su perkelta veiklos dalimi susiję, šiuo metu AB „Grigiškės“ dirbantys kvalifikuoti darbuotojai.
AB „Grigiškės“ valdybos įsitikinimu AB „Grigiškės“ dalies veiklos perkėlimo faktas neturės reikšmingos įtakos AB „Grigiškės“ įmonių grupės finansiniams rodikliams. Tačiau, tai padės optimizuoti įmonių grupės veiklų valdymą, kas, tikėtina, lems didesnį vykdomos veiklos pelningumą ir grąžą akcininkams.
O ką belieka daryti?...
Pirkti labai rizikinga.

 


4 pav. Vz.lt skelbia, kad „City Service“ keičia struktūrą, bendrovė liks tik investicine-kontroliuojančiąja bendrove, o visos kitos veiklosbus perkeltos į naujai sukurtą bendrovę. „City Service“ ir toliau kotiruos akcijas „Nasdaq OMX Vilniaus“ biržoje. Žodžiu, turėsim antrą Invaldą.
Pirkti rizikinga.

 


5 pav. AB "Vilkyškių pieninė" gavo pranešimą apie vadovo arba su emitento vadovu glaudžiai susijusio asmens sandorius dėl emitento vertybinių popierių. Finasta Infinity fondas biržoje pardavė 17,304 vnt. bendrovės akcijų.
Kaina sunkiai atsigauna po šoko, čia dar insaideriai pardavinėja. Mes geriau iš šalies pastebėkime poziciją.

 


6 pav. AB Šiaulių bankas gavo vadovo pranešimą apie sandorį dėl banko išleistų vertybinių popierių. A.Butkus užbiržiniu sandoriu įsigijo skolindamasis 152,014 akcijų.
Kainos reikalai geriau atrodo. Pirkimo signalas @0.300.

 


7 pav. Invaldos pirkimo signalas @2.136.

 


8 pav. Lietuvos dujų pirkimo signalas @0.621.

 


9 pav. Pieno žvaigždžių kaina pajudėjo korekcijos link. Šią savaitę suveikė savaitinis pardavimo signalas.

 

Kitą savaitę:
Vyriausybės vertybinių popierių pirminio platinimo aukcionas
2011-12-05
- iždo vekseliai (ISIN kodas: LT0000600066)
Emisijos parametrai:
https://newsclient.omxgroup.com/cdsPublic/viewDisclosure.action?disclosureId=479959&messageId=586589


2011 m. lapkričio mėn. ir 11 mėnesių preliminari Grupės apyvarta
2011-12-05
- AB ”Rokiškio sūris” (trumpinys: RSU1L)

Neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimai
2011-12-09
- AB "City service" (trumpinys: CTS1L)
- AB “Lietuvos dujos” (trumpinys: LDJ1L)

Konsoliduoti pardavimai už praėjusį mėnesį
2011-12-10
- AB ”Vilkyškių pieninė” (trumpinys: VLP1L)


Ramaus savaitgalio!


Apžvalgą parengė: Nojus.

 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital