2011 m. Rugsėjo 9 d. Biržos apžvalga

2011 m. Rugsėjo 9 d. Biržos apžvalga Nerimui per savaitę iš rinkų neišsisklaidžius, indeksai judėjo žemyn praktiškai be didesnio pasipriešinimo. Akivaizdu, kad investuotojams trūksta idė


Nerimui per savaitę iš rinkų neišsisklaidžius, indeksai judėjo žemyn praktiškai be didesnio pasipriešinimo. Akivaizdu, kad investuotojams trūksta idėjų ir dabar klausomasi kiekvieno, bent kažkokią kryptį lemiančio, valdininko ar politiko balso.
Nesitikime, kad jau kitą savaitę žinosime, kur link juda kapitalo srautai. Tad ir toliau matysime panašias nuotaikas, kaip dabar. Taip pat tikėsimės, kad kainoms krentant žemyn, apyvartos nebedidės, kaip ir dabar.

 

 

 


1 pav. AB Ūkio bankas 2011 m. rugsėjo 8 d. baigė platinti fiksuotų palūkanų obligacijų emisiją LTL Nr. 6/2011, išleistą pagal 200 000 000 litų trumpalaikių ir vidutinės trukmės obligacijų siūlymo programą. Emisijos platinimo periodu nuo 2011 m. rugpjūčio 4 d. iki 2011 m. rugsėjo 8 d. išplatinta 284 311 vnt. 100 litų nominalios vertės obligacijų su fiksuota 4,5 proc. metine palūkanų norma. Obligacijų išpirkimas – 2012 m. rugsėjo 18 d.
Bankams vis dar trūksta investuotojų palaikymo. Nors kaina dabar flate, tai dar nereiškia, kad gali ji persikelti ir į žemesnį kanalą. Pirkti labai rizikinga.

 


2 pav. Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio investicijų ir vystymo bendrovių AB „Agrowill Group“, stebėdama šiųmečio derliaus vidutines grūdų supirkimo kainas Lietuvos ir pasaulio rinkose, prognozuoja, kad šiais metais maisto kainos Lietuvoje ne tik nemažės, bet netgi gali padidėti.
„Lyginant šių metų liepos mėnesio augalininkystės žemės ūkio produktų supirkimo kainas su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kainos padidėjo daugiau nei 26 proc. Be to, lyginant rugpjūčio mėnesio šiųmečio derliaus vidutinės grūdų supirkimo kainas vidaus rinkoje su pernai metų kainomis, matyti, kad grūdų supirkimas sumažėjęs trečdaliu. Tai rodo, kad augintojai dar delsia ir neskuba parduoti žaliavų, nes tiksi kainų augimo“, – komentavo AB „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius.
Vien per trečiąją rugpjūčio savaitę kviečių supirkimo kainos padidėjo 1,2–1,5 proc. Pasaulio biržose palaipsniui kyla maistinių ir pašarinių kviečių bei rapsų kainos. 2011 metų trečią rugpjūčio savaitę, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirmos klasės kviečiai supirkti vidutiniškai 81 Lt/t brangiau, antros klasės kviečiai – 49 Lt/t, pašariniai kviečiai – 62 Lt/t, pirmos klasės rugiai – 134 Lt/t , kvietrugiai – 72 Lt/t, miežiai – 111 Lt/t, salykliniai miežiai – 199 Lt/t, rapsai – net 349 Lt/t brangiau.
Nors grūdų supirkimo kainos jau gerokai aukštesnės nei pernai, nemaža dalis augintojų javus vis dar laiko saugyklose, laukdami dar aukštesnių grūdų kainų rinkoje – tikimasi, kad javai dar brangs, todėl didžioji derliaus dalis bus parduota vėliau. (agrowill.lt)
Kad mūsų ūkininkai grūdų nepardavinėja, dar nereiškia, kad jie brangs. Nors, žinoma, tai labai tikėtinas scenarijus. Grūdai dar dėl to ir gali brangti, kad jų neparduoda, supirkėjai bus priversti kelti kainas. Pozicijoje osciliatoriai vis dar rodo trendo down stiprumą. O ir kainos palaikymas labai arti. Pirkti labai rizikinga.

 


3 pav. Grigiškių kaina krenta su didėjančia apyvarta. Jei ekonomika lėtėja, tai labai logiškas reiškinys. Pirkti rizikinga, stop loss @0.499.

 


4 pav. Nors Aprangoje visą savaitę pirkėjai buvo aktyvesni, kainai vis tiek nepavyko pakilti aukščiau praeitos savaitės lygio. Rinkoje realiai nebuvo pakankamai pinigų. Laukiam pildymosi signalų.

 


5 pav. Litgrid pirkimo signalas @0.491.

 


6 pav. City Service flatinasi, kaip ir kitos akcijos. Savaitinis pirkimo signalas @2.490 vis dar galioja.

 


7 pav. Pieno žvaigždžių akcijos kaina korekcijos nematė. Bet vis neramina divergencija tarp nuolat augančios kainos ir osciliatoriaus. Bet gi divergencija prasidėjo beveik prieš metus... Žodžiu, pirkti dabar gali būti rizikinga, tačiau pildytis poziciją, kainai toliau kylant gali būti pakankamai racionalu.

 


8 pav. Panevėžio statybos tresto kaina pramušė palaikymą ir nuriedėjo žemyn. Nesuveikus savaitiniam pirkimo signalui, likome ne pozicijoje. Dabar laukiam kito signalo pirkti ir tikimės, kad jis bus žemesniame nei 1.641 lygyje.

 


9 pav. Žemaitijos pienas sparčiai artėja prie palaikymo. Pardavimo signalas @0.579.

 


Gražaus savaitgalio ir tikimės, kad bent Lietuvos krepšinio rinktinė išlaikys savo trendą UP iki čempionato pabaigos!

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

Iš naujo

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital