Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

47 savaitė, Šviesa tunelio gale ?

spekuliantai.lt | 2007-11-27 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2961
47 savaitė, Šviesa tunelio gale ? Savaitė Azijoje Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, 47 savaitės pradžia pasižymėjo galima jau sakyti eiliniu kritimu, tai lėmė jenos augimas prieš


Savaitė Azijoje
Kaip ir ankstesnėmis savaitėmis, 47 savaitės pradžia pasižymėjo galima jau sakyti eiliniu kritimu, tai lėmė jenos augimas prieš JAV dolerį, didesnis susirūpinimas, dėl nekilnojamo turto krizės JAV, bei kalbos apie JAV ekonomikos lėtėjimą. Natūralu, jog bankinis sektorius patyrė kritimus ir toliau. Tiek Japonijos tiek Hong Kong indeksai savaitės pradžioje buvo patyrė kritimus. Didžiausiais kritimais pasižymėjo eksportuojančios įmonės, viena iš jų HONDA, TOYOTA, Canon ar kt. Mitsubishi Paper Mills akcijoms teigiamus pokyčius lėmė, kuomet reitingų agentūra Nikko Citi pakeitė rekomendacijas į „pirkti“ iš „laikyti“
Savaitės pabaiga buvo visai priešinga savaitės pradžiai, dauguma indeksų generavo teigiamus pokyčius. Didžiausiais kilimais savaitės pabaigoje pasižymėjo HSI indeksas.

Savaitė Europoje

Pirmoji savaitės prekybos sesija nieko neišsiskyrė nuo Azijos rinkų, bei ankstesnių savaičių. Bankinis sektorius, kaip jau tapo įprasta buvo tarp daugiausiai kritusių akcijų. Akcijos generavo 2%-3% ar didesnius neigiamus pokyčius. Ispanijoj paskelbus, jog Prancūzijos kompanija Credit Agricole įsigyjo 19.5% Ispanijos banko Bankinter, šios kompanijos akcijos pakilo 3%, tačiau Agricole akcijos sumenko 3%, pagrindine priežastimi tokio kritimo galėjo būti per didelė perkamo banko kaina.
Sekančią prekybos sesiją, kuomet naftos kainai pakilus 2%, energetikos sektoriaus kompanijos neatsiliko. TOTAL akcijos pakilo 1,7%, o Royal Dutch Shell 2,3%. Telekomunikacijų bendrovei Ericsson sumažinus pardavimų prognozes, akcijos kaina koregavos 11%
FTSE 100 -2,5%, DAX -1.5%, CAC 40 -1.5%, tokiomis nuotaikomis pasibaigė savaitės vidurys. Indeksai pasiekė žemiausias ribas nuo rugpjūčio mėnesio. Bankinis sektorius taip pat siekė didelius neigiamus pokyčius. Didžiausiu neigiamu pokyčiu -6% pasižymėjo Societe Generale, tokį kritimą ši kompanija turėjo prieš 4 metus. Kitos bankinio sektoriaus akcijos krito mažiau ir siekė 2,5%-3.5%. Po tokių nuosmukių bankinis sektorius jau prarado 21% šiais metais. Labiausiai iš visų sektorių išsiskyrė energetikos, kampanijos fiksavo teigiamus pokyčius iki 2,5%. Kuomet naftos kaina priartėjo ties $100. Automobilių kompanijos nelabai kuo išsiskyrė nuo bendrų rinkos tendencijų ir generavo neigiamus pokyčius nuo -5,3% iki -3.5%.
Po tokių indeksų kritimų galima buvo tikėtis jog kitos dienos bus žymiai optimistiškesnės. Ketvirtadienį indeksus tempė farmacininkų kompanijos, kurios fiksavo teigiamus pokyčius +5,5% - +6.5%, kuomet Citigroup padidino reitingus farmacijos sektoriui. Penktadienį indeksus aukštyn tempė kalnakasybos kompanijos, kilusios pakankamai daug +5,5% - +8%. Bankinis sektorius taip pat neatsiliko,HSBC pranešė, jog neplanuoja daryti jokių nurašymų susijusių su JAV. Bankai Europoje kilo nuo +2% iki +7%.
Tačiau nors ir optimistiškai pasibaigusi savaitė, bet indeksų vertė per savaitė sumenko: FTSE 100 -0,46%, DAX -0.04%, CAC 40 -0.04%

Savaitė JAV

Savaitę prasidėjo indeksų kritimu >1,5%.Kaip jau tapo įprasta, vasarą prasidėjusi nekilnojamo turto krizė tempia žemyn didžiausius JAV bankus, krentantys pelnai, krentančios akcijų kainos, mažėjantys investuotojų pasitikėjimai, privedė prie to jog Goldman Sachs pakeitė rekomendacijas Citigroup bankui, iš neutralių į parduoti. Tokios „rekomendacijos“ akcijos kaina numušė ~6%. Kitų bankų JP morgan ar Merill Lynch akcijų kaina koregavosi ~3%. Kompanija Freddie Mac krito daugiausiai 29%, tokio kritimo ši akcija nepatyrė per visą savo buvimą biržoje, tokį nuosmukį lėmė, paskelbti nuostoliai kurie siekė $2 mrld. Taip pat kompanija neatmeta galimybės mažinti dividendus. Tačiau buvo paskelbti, ne vien neigiamas nuotaikas keliantys pranešimai. Kuomet analitikai užsiminė, jog kompanijos Google akcijų kainą gali pasiekti $900, šiuo metu rinkos kaina $676.7. Dieną prieš Padėkos dienos šventę, akcijų birža nebuvo itin aktyvi indeksai krito, tik energetinio sektoriaus kompanijų akcijos patyrė pakilimus, naftai pakilus. Prieš šventės buvo pranešti duomenys apie galimus nuostolius dėl paskolų krizės, kurie gali būti iki $300 mlrd. JAV investuotojai pailsėję po švenčių ir sugrįžę į biržas jas kilstelėjo DOW,. S&P 500, Nasdaq fiksavo teigiamus pokyčius kurie sudarė nuo +1,4% iki +1,7%, tačiau aktyvumas nebuvo ypatingai didelis, nes biržos dirbo tik pusę dienos. Pasirodžius pranešimui, apie kompanijos E-trade pardavimą, jos kaina šoktelėjo 25.1%. Bendras savaitės pokytis. DOW -1,49%, S&P 500 -1,29%, Nasdaq -1.54%.

Savaitė OMXV ir OMXT

OMXV pasižymėjo sandorių skaičiaus padidėjimu, vidutinis sandoris pasiekė 1243 per dieną, tai 76.3% daugiau, nei praeitą savaitę. Apyvarta taip pat neatsiliko augimu ir siekė 78,9% teigiamą pokytį, vidutinis sandoris nors nežymiai bet padidėjo ir pasiekė 9432 lt.
Tačiau daugumos akcijų savaitės pokyčiai buvo neigiami. Iš viso sąrašo tik teigiamus pokyčius fiksavo 7-ių kompanijų akcijos. Didžiausią teigiamą pokytį generavo Klaipėdos baldai akcijos, kurios per savaitę paaugo 8.2%, paskelbusi savo 9 mėnesių tarpinę finansinę atskaitomybę. Tačiau per savaitę buvo sudaryti tik 12 sandorių.
Vis dėlto didžiausius kritimus patyrė akcijos, kurios buvo aktyviausios OMXV biržoje. Lifosos akcijos sumenko 9,95%, jokių esminių pranešimų nebuvo pranešta, Apranga sumenko 6,6%, nors ir buvo pranešta, jog atidaro didžiausią Lietuvoje drabužių parduotuvę, investicijos siekė 12 mln. Lt. Teigiamų nuotaikų tai nesukėlė. Kita priežastis, neskaitant pasaulinių nuotaikų, galėjo būti konfliktas tarp VP Market ir MG Baltic. Kita įmonė priklausanti MG Baltic koncernui taip pat smuko 3,68%. Bankiniame sektoriuje didžiausius kritimus patyrė Snoro bei Ūkio banko akcijos, sumenkusios atitinkamai 8,05% ir 5,77%. Ūkio bankui buvo suteikta sindikuota paskola, galima pastebėti, jog paskola suteikta, kai pasaulyje vyrauja slogios nuotaikos bankiniame sektoriuje. Tokios naujienos įnešė šiek tiek teigiamų emocijų prekiaujant šia akcija

OMXT neatsiliko sandorių augimu nuo OMXV, vidutinis sandorių skaičius per dieną padidėjo 81.5%, iki 641, o dienos apyvarta nežymiai sumenko 3,2%, vidutinis sandoris buvo 6705 eurai. Toliau krito Baltikos ir Olimpyc Entertainment Group akcijos, atitinkamai -15% ir -11%. Priežastis tokio kritimo galėjo būti priverstinis akcijų pardavimas, investuotojų kurie buvo užstatę savo vertybinius popierius. Savaitės eigoje, buvo paskelbta, jog atidaromas pirmas kazino Rumunijoje, tačiau tokios naujienos teigiama linkme akcijos nepastūmėjo.
Baltikos akcijos ir toliau krenta, paveiktos prastų rezultatų paskelbimo, nuo paskelbtų III ketvirčio rezultatų, akcijos vertė jau sumenko 40%.

Trumpai

Krizės paveiktas bankas Northen rock, toliau krenta, kuomet buvo pranešta, jog tikriausiai nebesulauks pagalbos iš valdžios, bei siūloma kainą už akcijų paketą mažesnė nei rinkos kaina
Manoma jog FED palūkanų sumažinimas buvo paskutinis šiais metais.

Ateitis

Pirmadienis pasižymės ECB narių kalbomis
Antradienis. Vokietijos verslo pasitikėjimo indeksas, Italijos darbo užmokesčiai
Trečiadienis. JAV namų pardavimai
Ketvirtadienis. JAV naujų namų pardavimai
Penktadienis. Šveicarijos, Kanados BVP. Euro-Zonos rodikliai





Rinkos apžvalga
Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai



2007 12 01 10:23     #2494
Sveiki, Jei nesunku gal galėtumėte kikvieną kartą įmesti nuorodas prie ateities naujienų, kur galėtme patys jas peržvelgti.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital