Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

46 savaitė, Pradžios pabaiga ?

spekuliantai.lt | 2007-11-19 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 3092
46 savaitė, Pradžios pabaiga ? Savaitė Azijoje Azija savaitę pradėjo indekso Nikkei, kitų indeksų kritimu >2,5%. Tokie kritimai buvo iššaukti bankų, bei kompanijų kurios didž


Savaitė Azijoje


Azija savaitę pradėjo indekso Nikkei, kitų indeksų kritimu >2,5%. Tokie kritimai buvo iššaukti bankų, bei kompanijų kurios didžiąją dalį produkcijos eksportuoja į JAV. Viena iš tokių kompanijų HONDA, kuri krito 3,6%, pranešusi, jog Japonijos jenos augimas prieš JAV dolerį, pelną gali sumažinti $20 mln Didžiausius kritimus iš bankinio sektoriaus turėjo Mizuho Financial Group Inc, Mitsubishi UFJ Financial Group. Investuotojus šiek tiek nudžiuginio Japonijos ekonomikos augimas, BVP kuris padidėjo 0,6% , daugiau nei buvo tikėtasi, tačiau pardavėjai buvo stipresni, ir indeksas sekančią dieną smuktelėjo dar 0,2%. Po ypač geros ir optimistinės prekybos JAV, Azijos indeksai taip pat neatsiliko ir kilo. Indeksus aukštyn vedė tokios kompanijos kaip SONY, Tokyo Electron ir kt. Akcijų teigiamiems pokyčiams įtakos turėjo ir stabtelėjimas jenos augimo prieš dolerį. Tačiau toks pakilimas buvo vienadienis, sekančios dienos nelabai išsiskyrė nuo savaitės pradžios. Paskutinėmis dienomis Azijos rinkos krito ženkliai ~-1,5%. Tolimesnis jenos augimas smukdė eksportuojančias kompanijas, kreditų krizė ir toliau neigiamai veikė bankus. Hong kong akcijų biržos indeksas pasižymėjo didesniais kritimais, kurie siekdavo iki -4% per dieną.

Savaitė Europoje

Prasidėjo bankinio sektoriaus atšokimu, po praeitos savaitės nuosmukių. Barclays, UBS, Royal bank of Scotland, išsiskyrė didžiausiais kylimais, kurie siekė nuo +2% iki +4,5% Tačiau tik FTSE 100 pasižymėjo teigiamomis nuotaikomis, kiti indeksai tokie kaip CAC 40. DAX pirmąją prekybos dieną patyrė kritimus kurie siekė iki -0,5%. Kompanijai BHP Billiton patikslinus planus, dėl kompanijos Rio Tinto perėmimo abi kompanijos kilo >2,5%. Kylimas tęsėsi ir kitomis dienomis, tik didžiausius teigiamus pokyčius fiksavo telekomunikacijų bendrovės. Vodafone, paskelbus gerus rezultatus, šoktelėjo 8%, toks teigiamas pokytis paveikė ir kitų šalių telekomunikacijų bendroves. Prancūzijos bendrovės Telefonica, bei France Telecom kilo ~3%, o Vokietijos Deutche Telekom +2.5%. Naftos kainoms ženkliai pakritus ir pasiekus $91,9 kainą, kompanijų Total, BP ir kitų panašia veikla besiverčiančių įmonių akcijos pasuko žemyn. Į savaitės pabaigą viskas pasikeitė, ir indeksai pasuko žemyn, net ir Barclay bankui paskelbus apie mažesnius nurašymus, nei buvo tikėtasi, akcijos padidėjo tik 0,1%, tačiau kitų bankų tokios pakankamai teigiamos naujienos nepaveikė, ir finansinio sektoriaus akcijos pasuko žemyn. Aludarių kompanijoms Heineken ir Carlsberg, siekiančioms įsigyti Scotttish & Newcastle gamyklą, padidino siūlomą kainą iki 750 pensų už akciją.

Savaitė JAV

Savaitė prasidėjo bandymu atšokti, po praeitos savaitės nuosmukių, bet baigėsi eiliniu kritimu. Didžiausiais kritimais pasižymėjo tiek technologijų akcijos, tiek energetikos.
Didžiausią kritimą, net 58,7%, patyrė E*Trade kompanija, tokį pokytį lėmė pakeistos rekomendacijos apie šios kompanijos akcijas, kuomet buvo patarta jas parduoti, dėl galimo bankroto. Sekančią dieną bandymas atšokti jau buvo žymiai geresni. Tai lėmė 2 stambių kompanijų pranešimai. 1 kompanija Wall-Mart Stores , kuri pranešė, jog pelnas padidėjo 7,9 %, tokių naujienų niekas nesitikėjo. Kita kompanija, kuri paskatino indeksų kylimą aukštyn buvo Goldman Sachs, kuri paskelbė, jog nenumato didesnių nurašymų, dėl nekilnojamo turto krizės. Taigi šios 2 naujienos indeksus kilstelėjo ~+2.5 - +3%. Didžiausią kylimą generavo Nasdaq, kilęs 3,46%. Tačiau JAV rinka lieka nervinga toliau, po tokių kylimų dauguma investuotojų tikriausiai nusprendė, jog per vieną dieną niekas nepasikeičia, ir realizavo greitus pelnus. Sekančios dienos nieko gero nežadėjo indeksai čiuožė žemyn paveikti tokių kompanijų kaip Citigroup, JP morgan ar kitų finansinio sektorių įmonių. Galima pasidžiaugti, jog šią nervingą savaitę JAV baigė optimistinėmis nuotaikomis.

Savaitė Vilniuje ir Taline

OMXV vidutinis dienos sandorių skaičius sumažėjo iki 705 per dieną, ir patyrė 38,2% neigiamą pokytį, apyvarta taip pat mažėjo ir tebesiekė 6,55 mln lt per dieną, savaitės pokytis -24,7%. Vidutinis dienos sandoris siekė 9301 lt.
OMXT taip pat dienos sandorių skaičius mažėjo ir pasiekė 353, palyginus su ankstesne savaitę pakito -15,7%, dienos apyvarta 4,44 mln eurų ir siekė +37,5%. Vidutinis dienos sandoris siekė 12 574 eurų.
Šią savaitę aktyviausiai buvo prekiaujama OEG, bei UKB akcijomis. OEG akcijomis buvo sudaryti 586 sandoriai, didžiausia dalis sandorių net 415, buvo sudaryti paskutinę prekybos dieną, akcija taip pat patyrė didžiausią nuosmukį per savaitę, kuris siekia -16,67% . Pagrindinė priežastis, ketvirtadienį paskelbti įmonės rezultatai, kurie dėl vykdomos plėtros buvo prastesni. Pelnas smuko 2%. Pagal sandorių skaičių, bei apyvartas galima teigti jog išsipardavinėjo smulkesni investuotojai, nes vienu sandoriu vidutiniškai buvo perleidžiama tik ~400 akcijų. Sekanti akcija pasižymėjusi didesniu kritimu buvo BLT, kuri per savaitę prarado -10,34% savo vertės
UKB akcijų kainą per savaitę pasikoregavo -3,26%, teigiamų emocijų neįnešė, ir paskelbti įmonės spalio mėnesio pelnai. Kaip ir visame pasaulyje bankai šiuo metu nėra labai paklausios akcijos. Ūkio bankas pasižymėjo dideliu sandorių skaičiumi, tačiau apyvarta buvo gan žema. Didesniais kylimais pasižymėjo tik kelios akcijos. RSU pakilo 3,11 %, bei VST 4.05%

Ateitis

Pirmadienis: Bini-Smaghi kalba Vienoje (ECB). Didžiosios Britanijos namų kainos
Antradienis: Supermarketų pardavimai (Japonija), Kanadaos CPI, JAV pradėti statyti namai
Trečiadienis: Bank of England protokolas iš paskutinio susitikimo , Kanados mažmeninė prekyba
Ketvirtadienis: Euro zonos BVP ,eksportas, importas, einamoji sąskaita ir kt rodikliai
Penktadienisidžiosios Britanijos importas, eksportas , Weber kalba Frankfurte (ECB)
Trumpai

IBM perka programinės įrangos gamintoją Cognos. už $4,9 mlrd. (JAV)
Cisco Systems pakeitė sumą už kurią supirks savo akcijas, planuoja supirkti už $62 mlrd. (JAV)
Rusija per 4 metus planuoja skirti $191 milrd. elektros bei geležinkelio tinklų renovacijai
AB ”Rokiškio sūris” įsigijo Latvijos įmonės akcijų paketą (Lietuva)

Rinkos apžvalga
Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2007 11 19 10:37     #2447
kilti kilo kilimas pakilti ir tt kodėl apžvalgoj rašote "kylimas", tokio žodžio nėra
2007 11 19 19:14     #2448
O gal pabaigos pradzia ? :cry
2007 11 19 22:44     #2449
jau kelinta karta pastebiu ta "kylima" ar cia kazkas nerastingas ar bandomas pagimdyti naujadaras?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital