Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

44 savaitė, Kur pasuks pailsėjusios rinkos ?

spekuliantai.lt | 2007-11-04 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2816
44 savaitė, Kur pasuks pailsėjusios rinkos ? Šią savaitę būtų galimą išskirti iš kitų, šią savaitę galima buvo stebėti rinkų nuotaikas prieš, per ir po FED sprendimų. Rinkos prieš FE

Šią savaitę būtų galimą išskirti iš kitų, šią savaitę galima buvo stebėti rinkų nuotaikas prieš, per ir po FED sprendimų.

Rinkos prieš FED sprendimą
Dauguma investuotojų numanė koks gali būti sprendimas, todėl pirmoji prekybos diena Europoje buvo gan optimistinė. Didžiausius teigiamus pokyčius patyrė energetikos kompanijos, kurios naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius, saulės energija, vėjo jėgainės ir pan. Pagrindinė priežastis, labai didėjančios naftos kainos, kurios palūkanų mažinimo atveju dar didėtų, todėl tokių kompanijų akcijos investuotojams tapo patrauklesnėmis. Šių kompanijų akcijos kilo +3% (SolarWood) - +7% (SOLON). Naftos kainų didėjimas teigiamų pokyčių sukėlė tokioms kompanijos Shell (+0,8%) ar Total (+0.5%). Likus dienai iki FED apsisprendimo žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, apie tai jog palūkanos gali būti paliktos tokios pačios, tokie pasisakymai naftos kaina nusmukdė žemyn, ko pasakoje krito ir su naftos produktais susijusios kompanijos BP smuko -1,8%, o Royal Dutch Shell -1.5%. prie indeksų smukimo prisidėjo ir kalnakasybos bei telekomunikacijų bendrovės.

Azijos investuotojai, nelabai kuo skyrėsi nuo kitų investuotojų, ir savaitę pradėjo indeksų kylimais. Paskelbus apie kompanijos Nissan gerus III ketvirčio rezultatus, akcijos šoktelėjo 14,2%, toks pokytis buvo tik prieš septynerius metus. Pirmąją dieną taip pat išsiskyrė finansinio sektoriaus įmonės, kurios kilo nuo +4,7 (Mitsubishi UFJ Financial Group) iki +9,5% (Sumitomo Mitsui Financial Group Inc).

Amerika belaukdama sprendimų, taip pat nestovėjo vietoj, indeksus aukštyn tempė energetikos akcijos, bei akcijos skelbusiosios gerus III ketvirčio rezultatus, viena iš tokių kompanijų RadioShack, pakilusi 6,5% kuomet paskelbė jog gavo pelno, kai prieš metus buvo paryrusi nuostolį. Pasirodžius pranešimams apie kompanijų III ketvirčių rezultatus, bei straipsniams dėl palūkanų nesumažinimo, akcijos pasuko žemyn. Belaukiant sprendimo, dieną indeksai pabaigė neigiamu pokyčiu.

Rinkos sprendimo dieną

Europa buvo nusiteikus optimistiškai, didžiausiais kilimais būtų galima išskirti bankinį sektorių, kurio akcijos kilo nuo +1,4% iki +3.7%, kylimais taip pat pasižymėjo ir prekybos įmonės tokios kaip Tesco, Carrefour ar kt. Tačiau FED sprendimo poveikį Europos indeksai, galėjo pajusti tik sekančią dieną.
Azijoje prekyba baigėsi gan tegiamomis nuotaikomis, Nikkei +0,5%, tačiau Hong Kong fiksavo neigiamą dienos pokytį, kuris buvo -0,9%, viena iš priežasčių pelnų fiksavimas, po pakankamai aukštai sukilusių kainų.

Prekyba JAV prasidėjo laukimo nuotaikomis. Investuotojams kurie tikėjosi palūkanų mažinimo daugiausiai nerimo galėjo sukelti JAV BVP, kurio augimas siekė 3,9%. Toks augimas buvo gan netikėtas, todėl vieni analitikai, teigė jog palūkanų mažinimo galima ir nesulaukti, kiti teigė priešingai, kaip bebūtų sulaukus FED sprendimo, dėl palūkanų sumažinimo 0,25%, rinkos į tai reagavo pakankamai gerai, po paskelbimo DOW indeksas pakito +1%, Nasdaq +1.51%, S&P 500 +1.2%.

Rinkos po FED apsisprendimo

Europos indeksai, po sprendimo, nebuvo tokie, kuomet FED sumažino palūkanas 0,5%. Dauguma indeksų raudonavo, o tokius pokyčius lėmė finansinio sektoriaus akcijų kainų kritimas. Didesnius neigiamus pokyčius turėjo kompanijos skelbusios III ketvirčio rezultatus. DAX turėjo -0,4% pokytį, FTSE 100 -0,8%. Paskutinė prekybos diena Europoje pasižymėjo tolimesniu bankų kritimu. Akcijos koregavos nuo -6% (Barclays) iki -2.1 (HSBC). Palūkanų mažinimas JAV, jokios teigiamos įtakos į Europą neatnešė.

Azijoje prekyba buvo šiek tiek optimistiškesnė, bet taip pat neprilygo prekybai po pirminio palūkanų mažinimo. Nors ir indeksai buvo teigiamam pokytį, tačiau paskutinė diena Azijoje pasižymėjo dideliu indeksų kritimu, Nikkei 225 krito 2,09%, HSI indeksas -3.25%, Taiwan Weighted (TWII) -3.39%. Tokius kritimus sukėlė nerimas dėl kreditų krizės. FED sprendimas Azijoje jokių teigiamų pokyčių taip pat neįnešė

Palūkanų sumažinimas JAV rinkai turėtų suteikti daugiau teigiamų emocijų, bet ir JAV prekyba pasižymėjo ypač neigiamomis nuotaikomis, sekančią dieną po FED sprendimo, Dow indeksas krito ~350 punktų, kas sudarė 2,6% neigiamą pokytį, Nasdaq -2,25%, netekdamas ~65 punktų, bei S&P 500 pakitęs -2,64%. Tokius kritimus lėmė investuotojų perėjimas į saugesnius investavimo instrumentus, bei baimė dėl kreditų krizės. Didesnius kritimus turėjo 2 didžiausi JAV bankai, Citigroup -6,9%, bei Bank of Amerika -5.3%, kuomet buvo sumažinti reitingai.
Paskutinę prekybos diena buvo pranešti duomenys apie naujas darbo vietas ne žemės ūkio sektoriuje. 160 000 naujų darbo vietų, tai daugiau nei 2 kartus tikėtasi, tikėtasi buvo 80 000. Tokie duomenys nesuteikė akcijoms ypatingo šuolio, todėl DOW indeksas sugebėjo pasiekti teigiamą ribą 0,2%, Nasdaq +0.56%, S&P 500 +0.08%.

Savaitė OMXB

OMXV ši savaitė buvo gan trumpa, vyko tik 3 prekybos sesijas, vidutinė dienos apyvarta siekė 10,1 mln ir per savaitę sumažėjo ~-11%, o sandorių skaičius 887, sumažėjo -18%
Savaitės vienu iš didžiausiu kritimu pasižymėjo Lietuvos energijos akcijos, kurios smuko ~14% ir pasiekė 6,68 ribą. Utenos trikotažo akcijos per savaitę prarado ~-12% savo vertės ir pasiekė 4,5 litus už akciją. Tokį kritimą lėmė paskelbti prasti III ketvirčio rezultatai. Kilimu pasižymėjo TEO akcijos, kurios per savaitę sugebėjo pakilti +1,3%, tokiam kilimui įtakos turėti galėjo pranešimas, jog TEO pasirašė sutartį, dėl 100% UAB „Nacionalinė skaitmeninė televizija“ akcijų paketo, jei konkurencijos taryba pritartų šiam sandoriui TEO galėtų transliuoti skaitmeniniais kanalais televiziją.
Paskutinė prekybos diena pasižymėjo dideliu išpardavimu, visos OMXV akcijos koregavosi žemyn. Buvo sudarytas didžiausias šios savaitės sandorių skaičius, o apyvarta buvo žemiausia per paskutines 2 savaites. Vidutinis sandoris tesiekė 5400 lt,

OMXT galima pasidžiaugti, jog per savaitę vidutinė dienos apyvarta padidėjo iki 4,6 mln eurų, +36%, o vidutinis sandorių skaičius padidėjo iki 470, +20,8%. OMXT neatostogavo, kaip OMXV, tačiau pirma prekybos savaitė nelabai kuo skyrėsi nuo Vilniaus, indeksas taip pat raudonavo. Didžiausius kritimus patyrė ARC, BLT akcijos. Paskutinę prekybos dieną Talino akcijų birža sužaliavo ir teigiamas pokyti siekė +0,85%. Didžiausiu kilimu pasižymėjo ARC akcijos sugebėjusios pakilti +5%, ir apyvarta siekė 4,1 mln. Jokių ypatingų naujienų nebuvo pateikta. Buvo sudaryti keli stambūs sandoriai YHI-YHI, bei HSA-HSA.

Trumpai
Paaiškėjo energetikos įmonių LEN, RST, VST vertinimai. LEN – 3,1 mlrd lt, RST – 2,1 mlrd lt, VST – 2,9 mlrd lt.
Naftos kainos pasiekė $96
FED padarė $41 mlrd “injekciją“ į JAV finansinę sektorių

Ateitis
Pirmadienis. Kroszne (FED) kalba dėl Subprime Mortgages (Virdžinija), Didžiosios Britanijos pramonės produkcijos indeksas
Antradienis. Euro zonos mažmeninės prekybos pardavimai. Bernankės kalba (San Antonio)
Trečiadienis. Vokietijos pramonės produkcijos indeksas
Ketvirtadienis . Vokietijos prekybos balansas, importas, eksportas. Didžiosios Britanijos palūkanų normos, bei ECB nutarimas dėl palūkanų normų
Penktadienis. JAV, didžiosios Britanijos prekybos balansai, Prancūzijos pramonės produkcijos indeksas.



Rinkos apžvalga
Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai



2007 11 05 08:18     #2419
kilimas(nuo kilti) - tai su i trumpa rasomas.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital