Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

43 savaitė, Energetika - Politika, kas laimės

spekuliantai.lt | 2007-10-27 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 2533
43 savaitė, Energetika - Politika, kas laimės Savaitė Europoje Pirmadienis Europoje nelabai kuo skyrėsi nuo praeitos savaitės, pagrindiniai indeksai raudonavo ir pokyčiai siekė iki -2,39 % (OMX).

Savaitė Europoje
Pirmadienis Europoje nelabai kuo skyrėsi nuo praeitos savaitės, pagrindiniai indeksai raudonavo ir pokyčiai siekė iki -2,39 % (OMX). Didesniu kritimu būtų galima išskirti CommerzBank, antras pagal dydį Vokietijos bankas, kuris Frankfurto akcijų biržoje krito 4%, tokį pokytį lėmė pateikti pranešimai jog JAV subprime krizė gali pakenkti labiau, nei analitikai prognozavo. Londono akcijų biržoje vieną iš didžiausių smukimų patyrė British Energy kompanija, kuriai paskelbus jog 2-vi elektrinės bus sustabdytos, tokie pranešimai akciją nusmukdė 11%.

Geros naujienos ir geri rezultatai kilstelėjo indeksus. Paskelbus, jog JAV kompanija NIKE perka Didžiosios Britanijos kompanija Umbro už $580 mln, tai neliko nepastabėta, ir akcijos Londono akcijų biržoje šoktelėjo 14,1%. Kita įmonė pasiekus panašų kylimą buvo Švedijos kompanija Alfa Laval, kuri pašoko 11% Stokholmo akcijų biržoje, tokį šuolį lėmė paskelbti III ketvirčio rezultatai. Rezultatų skelbimai tęsėsi ir kitomis dienomis, tai lėmė jog indeksai žaliavo, prie tokių teigiamų pokyčių prisidėjo ir Vokietijos paskelbtas verslo pasitikėjimo indeksas, kuris buvo geresnis 0,1 punkto ir siekė 103,9.

Savaitė baigiasi teigiamomis nuotaikomis. Didžiausiu kilimą turėjo Micex (Rusija) indeksas, kuris pakilo ir savaitės paskutinę dieną baigė su +2,07% pokyčiu. Didžiausią kritimą turėjo Serbijos indekas Belex 15, kritęs -2,47%. Europos indeksų kilimus lėmė telekomunikacijų bei naftos kainos.

Savaitė JAV


JAV po penktadienį prabėgusių meškinų, bandė po truputi tiestis, įpusėjus pirmajai prekybos sesijai, S&P500 buvo teigiamam pokytyje. Tačiau pranešus kompanijoms III ketvirčio rezultatus viskas pasikeitė į gerąją pusę. Tokių naujienų užteko, kad indeksai kiltų. Ypač didelį poveikį rinkai suteikė kompanijos Apple pelnai, tokių pelnų dauguma nesitikėjo, akcijos kilo pakankamai, ~7%. Visi su nekantrumu laukė savaitės vidurio, kuomet turėjo būti paskelbta apie kokie namų pardavimus, bei kompanijos Merril Lynch & Co, kuri yra viena iš didžiausių kompanijų besiverčiančių investicijomis, rezultatai. Todėl visi 3 JAV indeksai buvo neigiamam pokytį, pirmosiomis valandomis didžiausią pokytį patyrė DOW, kuris buvo netekęs 200 punktų. Merril kompanijai pranešus apie ne ypatingai gerus rezultatus, akcijos kaina patyrė ~-6% pokytį, taip pat investuotojus pasiekė apie 8% kritusius namų pardavimus. Tačiau tokie rezultatai, kaip būtų keista įnešė į rinkas teigiamų emocijos, kurios ypač pasireiškė DOW indeksui, kuris prekybos sesija baigė su minimaliu 0,01 neigiamu pokyčiu. Tokie pranešimai investuotojams suteikė vilčių dėl dar vieno FED palūkanų apkarpymo. Savaitei besibaigiantis investuotojus pasiekė žinia, jog naujų namų pardavimai kilo 4,7 % lyginant su rugpjūčio mėnesiu. Tačiau savaitė pasibaigė ypač optimistiškai. Labai teigiamai nuteikė Countrywide bei Microsoft kompanijos. Countrywide praneštos žinios dėl pelningumo, jog jie tikisi pelningai dirbti, nors ir III ketvirčio rezultatai buvo prasti. Microsoft paskelbti labai geri rezultatai. Savaitės paskutinę prekybos dieną, Dow +0,99. Nasdaq + 1,94 S&P 500 +1,38%

Savaitė Azijoje

Savaitės pradžia nelabai kuo išsiskyrė nuo Europos ar JAV. Azijos indeksai vidutiniškai krito 2%. Tokius kritimus lėmė smunkantis dolerio kursas, kuris paveikė eksportą iš Azijos, kritimus kurie siekė 2-3% patyrė tokios kompanijos kaip Hyundai Motor, Honda Motor.
Azijos rinkas taip pat paveikė geri Apple rezultatai. Pranešami geri III ketvirčio rezultatai, teigiamai veikė akcijas, China Mobile pranešusi geresnius nei tikėtasi rezultatus šoktelėjo +~4%. Savaitė baigėsi optimistiškai kaip ir kitoje pasaulio dalyje. Didžiausius kilimus turėjo akcijos, kurios pranešinėjo III ketvirčio rezultatus, vienos iš jų Honda bei Sony.

Savaitė OMXB

OMXV vidutinė dienos apyvarta šią savaitę buvo 11,36 mln, o sandorių skaičius buvo 1083. Indeksas per savaitę smuko 0,1%. Vilniaus akcijų birža neatsiliko nuo pasaulinių rinkų tendencijos, pirmąją prekybos dieną labiausiai iš viso indekso išsiskyrė Lifosos akcijos, kurios penktadienį (10.19) paskelbusios įspūdingus pelnus, aukciono metu buvo pasiekusios maksimalią ribą ir atsidarė su + 15% teigiamu pokyčiu, naturalu, kad dauguma investuotojų suskubo fiksuoti pelnus, ir akcijos kaina smuko iki 73 litų, tokį kainos lygi padėjo pasiekti investuotojai prekia -ujantys per VLB ir HNB maklerių bendroves. Stumbras sesijos pradžioje paskelbęs savo 9 mėnesių neaudituotus prieš mokesčius pelną, kuris buvo 95% didesnis lyginant su 2006 metais, sulaukė investuotojų dėmesio, ir akcijos kainą kilstelėjo 2% iki 12 lt.

Lietuvos energijos generaliniam direktoriui nusipirkus akcijų už 0,5 mln litų, mokant už akcijos kainą po 6 lt, toks veiksmas neliko nepastabėtas, ir akcijos pasirodžius pranešimui pradėjo sparčiai kilti. Prekybos sesijai pasibaigus, informaciniuose internetiniuose portaluose pasirodžiusios naujienos, jog jau yra vertinimo duomenys RST, LEN, VST. Tokios žinios sekančią dieną akciją pašokdino iki maksimalių ribų +14,91%.

Iš bankinio sektoriaus būtų galima išskirti tik Snoro banko akcijos, bankas šią savaitę pagaliau paskelbė savo III ketvirčio rezultatus, kurie nebuvo labai geri, to užteko, kad tik pasirodžius rezultatams kaina smuko nuo 4,82 iki 4,68, o sekančią dieną dar pasikoregavo 3,21%.

OMXT vidutinė dienos apyvarta siekė 3,4 mln eurų, o sandorių skaičius buvo 389, indeksas koregavosi -1%. Vienu iš didžiausiu kritimu pasižymėjo Baltikos akcijos, kurios nuo 6 eurų koregavosi iki 5,4 eurų, nors buvo pasiekta ir 5,12%. Tokius kritimus lėmė paskelbti 9 mėnesių rezultatai, kurie deja nebuvo pakankamai geri.
Įdomesne prekyba buvo OEG akcijos, kurios per savaitę sugebėjo pakilti ~ 7,7 %, tokį pakilimą tikriausiai lėmė „atšokimas“, nes šį akcija kelias savaites pasižymėjo kritimu, ir buvo pakankamai nukritus ~17%.
Deja nors ir kaip Europa, JAV ar Azija žaliuotų, Baltijos indeksai OMXV ir OMXT vis tiek baigė neigiamu pokyčiu.

Trumpai

ECB dėl kylančių naftos, produktų kainų kilimo, linkę didinti palūkanas
Naftos kaina pasiekė $92
Airbus A380, didžiausias pasaulyje lėktuvas, atliko pirmąjį skrydį.
Penktadienį visi pagrindiniai indeksai užsidarė su teigiamu pokyčiu

Ateitis

Spalio 30 Vokietijos bedarbių %. ECB Liikanen kalba Helsinkyje
Spalio 31 Kanados BVP
Lapkričio 1 Australijos prekybos balansas, eksportas, importas
Lapkričio 2 JAV bedarbių %, valandiniai uždarbiaiRinkos apžvalga
Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital