Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

2010 m. Gruodžio 14 d. Biržos apžvalga

2010 m. Gruodžio 14 d. Biržos apžvalga Net sunku pasakyti, kokios čia nuotaikos vyrauja rinkoje. OMXV krenta, artėja prie 400, tuo tarpu yra akcijų, kurios iš lėto kyla. Greičiausiai, šiandien

Net sunku pasakyti, kokios čia nuotaikos vyrauja rinkoje. OMXV krenta, artėja prie 400, tuo tarpu yra akcijų, kurios iš lėto kyla. Greičiausiai, šiandien indeksą smukdė energetikų akcijos – visų jų kaina krito.

Finansų maklerio įmonės šiemet sausį–rugsėjį uždirbo 86%, o fondų valdymo įmonės – 2,3 karto daugiau, nei pernai tuo pat metu. Atsigauna mūsų makleriai, o IVQ rezultatai bus dar geresni dėl padidėjusių komisinių. \

 

 

1 pav. Pieno žvaigždės nuo lapkričio 15 d. iki šiandien supirko 231.989 vnt. po 1.45 EUR. Bendrovė galėjo supirkti iki 1.784 mln. vnt. akcijų. Tad greičiausiai dar matysim savų akcijų supirkimą ir ateityje. Bet lazda turi du galus – mažėjantis akcijų likvidumas (išskyrus supirkimo laikotarpius) mažina savo patrauklumą investuotojams. Kai kiti „pienininkai“ sparčiai kilo, PZV akcijų kaina visiškai nekilo, o supirkimo metu buvo nukritusi net iki 1.38 EUR.

 

2 pav. Prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo parlamentarų priimtus alkoholinių gėrimų pramonei palankius įstatymus, o Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos palaikys šį veto. Stumbras patraukė dugnų ieškoti. Kaina nusileido žemiau Raudono balanso. Tolesnis laikymas jau gali būti labai brangus.

 

 

 

3 pav. Baltic Dry pasiekė 5 mėnesių žemumas. Neatsigaunantis indeksas mažina Limarko ir Lietuvos jūrų laivininkystės akcijų patrauklumą. Jau minėjome, kad analitikai seniai tą ir prognozavo, nes laivų perteklius rinkoje neleidžia kilti frachtų kainoms. Lietuvos jūrų laivininkystės akcijų kaina labai tiksliai atspindi Baltic Dry indeksą. O Limarko akcijomis net nebuvo šiandien prekiauta.

 

4 pav. TEO LT pasirašė sutartį su Kinijos telekomunikacijų milžine "Huawei" dėl įrangos pirkimo už 7 mln. lt. Investuotojams žinia patiko, bet kaina vis dar flate.

 

5 pav. Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“ teikia paraišką Europos Komisijai: lietuvišką varškės sūrį pristato kaip nacionalinį patiekalą ir prašo leisti jį ženklinti Saugomos geografinės nuorodos ženklu. Jei tai bus leidžiama, gal pienininkai galės varškę užsieniuose pardavinėti brangiau? Rokiškio sūris pristabdė savo kilimą, nesugebėjęs pasiekti naujų aukštumų. Laukiam korekcijos.

 

6 pav. City Service yra 81 sparčiausiai augusių bendrovių. Akcijos kaina braižo „gražius“ zigzagus. Pažiūrėsim, kiek ilgai tęsis paskutinis. Sunku tikėtis ilgo ir stataus, esant tokioms nuotaikoms rinkoje.

 

7 pav. Vilkyškių pieninė yra 76 sparčiausiai augusių bendrovių. Kainoje pakankamai „santūri“ korekcija. Nieko daugiau dabar ir nesitikim...

 

8 pav. Aprangos akcijas parduoda (nereikšmingais kiekiais) grupės „Inditex" tinklo direktorės Aušros Tartilienės sutuoktinis Kazimieras Tartilas, o labai reikšmingais kiekiais perka UAB „Minvista“. Insaideriai neleidžia kainai koreguotis labiau, o pardavėjai stipriai spaudžia kainą žemyn. Kaina bus sunku kilti aukščiau, esant tokiai tendencijai.

 

9 pav. RST ir VST pateikė su reorganizavimu susijusį veiksmų planą:

2010-12-20 -- pasibaigus 2010 m. gruodžio 20 dienos prekybos sesijai, numatoma, kad bus stabdoma prekyba AB NASDAQ OMX Vilnius biržoje RST ir VST akcijomis.

Iki 2010-12-27 -- numatoma, kad Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre bus įregistruota dėl AB LESTO ir išduoti registracijos dokumentai.

Iki 2010-12-31 -- numatoma užbaigti RST ir VST turto ir pareigų perdavimą AB LESTO.

Iki 2011-01-14 -- numatomas RST ir VST išregistravimas iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro.

Iki 2011-01-(20-22) -- numatoma prekybos AB LESTO akcijomis AB NASDAQ OMX Vilnius biržoje pradžia.

RST kaina toliau rieda žemyn. Šiuo metu yra kainos palaikymas ties 0.623 EUR. Bet iki prekybos stabdymo ir jis gali neatlaikyti. Jei spės...

 

10 pav. Tallinna Vesi NVAS‘e išrinko Mr Simon Gardiner nauju stebėtijų tarybs nariu. Kaina vis dar laiko trendą up.

 

11 pav. Snoras koreguojasi – piaro veikimo laikas pasibaigė.

 

12 pav. Šiaulių bankas artėja prie palaikymo ties 0.315 EUR. Labai įdomus psichologinis momentas...

 

13 pav. Baltikoje suveikė pirkimo signalas. Ir dar kaip suveikė!

 

14 pav. Investuotojai vėl atsisuko į Grigiškes. Geras kainos šuolis ir padidėjusi apyvarta. Nenustebsime, jei tendencija, bent jau kilimo, dar kurį laiką išliks.

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

Rašykite mums
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital