2010 m. Gruodžio 9 d. Biržos apžvalga

2010 m. Gruodžio 9 d. Biržos apžvalga Forumuose daug diskusijų dėl Ūkio banko akcijų kainos artimiausiu metu. Kviečiam spėti ir gauti prizą. O prizas šį kartą atitinkamas...

Forumuose daug diskusijų dėl Ūkio banko akcijų kainos artimiausiu metu. Kviečiam spėti ir gauti prizą. O prizas šį kartą atitinkamas...

Korekcija parodė savo tikrą veidą – didelis pokytis su dvigubai išaugusia apyvarta. Rinkos kapitalizacija sumažėjo 276,54 mln. lt. Dabar jau tikrai turime pigesnių akcijų, jau nereikia laukti. Ieškosim dabar taškų vėl įeiti į pozicijas ar jas pildytis.

Įvedus eurinį atsiskaitymą, reikia priprasti ne tik prie naujų kainų, bet ir prie gerokai padidėjusių kainų pokyčių per sesiją. Tikriausiai jau pastebėjote, kad mažesnis pokytis prie mažų kainų duoda pakankamai didelį procentinį pokytį. Bet tai tik elementari algebra. Ir tai tik atskirose pozicijose. Turintiems suformuotus portfelius tie pokyčiai ne tokie dideli, kiek vienoje pozicijoje.

Seimas patvirtino kitų metų biudžetą ir tikisi, kad jis bus perteklinis. Labai dideli optimistai mūsų politikai. Reikia pastebėti, kad biudžeto surinkime yra daug spragų. Vien dėl to mes labai pesimistiškai vertinam tokį planą, tačiau pliusas ir už tai.

Pusmetinės peržiūros metu buvo nustatyta nauja prekybinio indekso OMX Baltic 10 sudėtis, kuri įsigalios 2011 metų sausio 3 dieną: 1. Apranga 2. Tallink Grupp 3. Linas Agro Group 4. Tallinna Kaubamaja 5. Nordecon International AS 6. Tallinna Vesi 7. Olympic Entertainment Group 8. TEO LT 9. Panevėžio statybos trestas 10. Ūkio bankas

Vienos bendrovės akcijų skaičiaus svorio indekse ribojimas iki 15 procentų bus atliekamas naudojant 2010 m. gruodžio 30 d. uždarymo kainas.

 

Pusmetinės peržiūros metu buvo nustatyta nauja lyginamojo indekso OMX Baltic Benchmark indekso sudėtis, kuri įsigalios 2011 metų sausio mėnesio 3 dieną. Į indekso sudėtį bus įtraukiamos Harju Elekter (HAE1T), Lietuvos dujos (LDJ1L) ir Latvijas kuģniecība (LSC1R) akcijos. Iš indekso sudėties bus išbraukiamos Arco Vara (ARC1T), Baltika (BLT1T), Latvijas Gāze (GZE1R) ir Liepājas metalurgs (LME1R) akcijos. 1. Apranga 2. Linas Agro Group 3. Snaigė 4. Bankas Snoras 5. Merko Ehitus 6. Silvano Fashion Group 7. City Service 8. Nordecon International 9. Šiaulių bankas 10. Ekspress Grupp 11. Olympic Entertainment Group 12. Tallink Grupp 13. Grigiškės 14. Panevėžio statybos trestas 15. Tallinna Kaubamaja 16. Grindeks 17. Pieno žvaigždės 18. Tallinna Vesi 19. Harju Elekter 20. Premia Foods AS 21. TEO LT 22. Invalda 23. Rokiškio sūris 24. Ūkio bankas 25. Klaipėdos nafta 26. Rytų skirstomieji tinklai 27. Ventspils nafta 28. Latvijas kuģniecība 29. SAF Tehnika 30. Žemaitijos pienas 31. Lietuvos dujos 32. Sanitas

 

1 pav. Įmonių grupė „ALITA“, AB, informuoja, kad neturi jokių įsipareigojimų Serbijos Respublikos privatizavimo agentūrai. Atsižvelgiant į 2010 m. gruodžio 7 d. AB „ALT investicijos“ viešai paskelbtą informaciją, yra didelė tikimybė, kad Bendrovė perims visus AB „ALT investicijos“ įsipareigojimus „Swedbank“, AB, kylančius iš minėtos Kredito sutarties. Tačiau šiuo metu vyksta derybos su „Swedbank“, AB, kuris yra pagrindinis Bendrovės kreditorius, rodantis suinteresuotumą išsaugoti bei užtikrinti tolimesnį Bendrovės veiklos vykdymą, dėl Bendrovės įsipareigojimų „Swedbank“, AB, sąlygų. Alitos akcijų bent kol kas demonstruoja turinti dugną.

 

2 pav. Įmonių grupė „ALITA“, AB praneša, kad „Sodra“ ir UAB „Vilniaus alus“ pateikė prašymus Vilniaus apygardos teismui dėl bankroto bylos iškėlimo dukterinei įmonei UAB „A.L.D.“. Teismas dar nėra nustatęs datos, kada nagrinės prašymus dėl bankroto. Informaciją apie teismo sprendimus Įmonių grupė „ALITA“, AB paskelbs laikantis tokios informacijos atskleidimui keliamų reikalavimų. Įmonių grupė ”ALITA”, AB suteiktas stebimojo statusas. AGP kainoje ta pati situacija. Dabar pirkti nepatariam.

 

3 pav. TEO LT iki 2012 metų pabaigos į naujosios kartos šviesolaidinį ryšį verslo centruose ir biurų pastatuose investuos daugiau nei 15 mln. litų. Investicijos leis moderniausiomis TEO interneto technologijomis naudotis beveik 80 proc. biurų pastatuose įsikūrusių šalies verslo įmonių ir organizacijų. Planuojama, kad iki 2012 metų pabaigos TEO šviesolaidinis ryšys bus įdiegtas daugiau nei tūkstantyje pastatų, kuriuose yra įsikūrusios įvairios organizacijos. Šiemet šviesolaidinis tinklas aktyviausiai plėtojamas Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose. Vien šiuose miestuose iki gruodžio pabaigos TEO šviesolaidinis ryšys bus įdiegtas daugiau nei 200 biurų pastatų. Žinia nėra pakankamai stipri, kad kaina atsispirtų korekcijai. Nieko tokio, ji turi ilgalaikį poveikį.

 

4 pav. 2010 m. gruodžio 7 dieną Klaipėdos nafta pasirašė su TNK-BP paslaugų teikimo, susijusio su mazuto perkrova, sutartį. Vadovaujantis šia sutartimi, šalys susitarė dėl mazuto perkrovimo per terminalą žiemos mėnesiais, nenustatant konkrečių perkrovimo apimčių. Pelno fiksavimo signalas @0.528 EUR.

 

5 pav. Stumbras į „999“ trauktinių šeimos atnaujinimą investavo 4,8 mln. Lt. Didžiules investicijas bendrovė sieja su eksporto plėtros strategija - „999“ trauktinių šeimai iškeltas tikslas ne tik patekti tarp populiariausių pasaulio trauktinių, bet ir prisidėti prie teigiamo Lietuvos įvaizdžio formavimo. Nepaisant besitęsiančio sudėtingo ekonominio laikotarpio šalyje, tokio dydžio investicijas „Stumbras“ vertina kaip būtinas, norint šios produktų grupės lyderiavimą iš Lietuvos ilguoju laikotarpiu perkelti į tarptautinius vandenis. Na va, sulaukėme gap‘ų užpildymo momento. Didžiulis pliusas Stumbrui už akcijos kainos dizainą; minusas už kritimą. Kol kas sunku kitaip nei korekcijos nuotaikomis komentuoti šios dienos kainos pokytį.

 

6 pav. Vakar prikarksėjome apie Aprangos korekciją, šiandien kainai ėmė ir priartėjo prie raudono balanso. Greitą pelną fiksuojam, kainai susileidus žemiau 2.08 EUR ir tokiam lygy išlikus iki sesijos galo.

 

7 pav. Pienininkai vis dar nerimsta, bet jau naujų aukštumų pasiekti nebeįstengia.

 

8 pav. Snoras, kaip ta revoliucija, traiškanti savo vaikus. Kol kas matome bandymą išlyginti trendą. Ryt, greičiausiai, bus jau kitoks vaizdas.

 

9 pav. Snaigė nunešė dugnus. Laikyti neverta.

 

10 pav. Sanitas be kliūčių ieško naujo dugno.

 

11 pav. Rokiškio sūris begėdiškai kyla. Mes nesiūlom dabar pildytis pozicijos. O jei norėsite fiksuoti greitą pelną, tai va ryt ir stebėkite situaciją rinkoje atidžiai...

 

12 pav. Ūkio bankas vis dar ištikimas kainų kanalui. Jei ir toliau taip, tai po korekcijos į ją atkreipsim didesnį dėmesį...

 

Situacijai nepasikeitus, šio savaitgalio vakarėlis bus atidėtas:

 

Dugnai taip stipriai pramušti, kad esant dabartiniams orams, Lietuvoje galima stebėti tokią investicinę atmosferą, kokie dar vakarėliai...:

 

 

 

Apžvalgą parengė: Nojus.

Rašykite mums
 

Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2010 12 09 23:30     #34758
Ką turėjai minty dėl Snoro? Manai, ryt dar panašiai čiuoš žemyn?
2010 12 09 23:53     #34760
Citatos pradžia Rockefeller  
  Ką turėjai minty dėl Snoro? Manai, ryt dar panašiai čiuoš žemyn? Citatos pabaiga
Čia optimistinis scenarijus
2010 12 10 13:14     #34761
Nematau čia nieko optimistiško

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital