Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

41 savaitė. Kas laimės: buliai ar meškos ?

spekuliantai.lt | 2007-10-14 | Spekuliantai.lt apžvalgos | perskaitė: 3690
41 savaitė. Kas laimės: buliai ar meškos ? Savaitės pradžia prasidėjo ne tokiomis optimistinėmis nuotaikomis, kaip buvo prieš savaitę. Vokietijos kompiuterinių programų gamintoja SAP krito 4%,

Savaitės pradžia prasidėjo ne tokiomis optimistinėmis nuotaikomis, kaip buvo prieš savaitę. Vokietijos kompiuterinių programų gamintoja SAP krito 4%, šio kritimo priežastimi galėjo būti pranešimai, apie planus pirkti mažesnį konkurentą Business Objects (Prancūzija), mokant ~4,8 mlrd eurų. Business Objects šis pranešimas paveikė priešingai, nei SAP ir akcijos Paryžiaus biržoje kilo 17%. Teigiama, jog SAP moka gan aukštą kainą už tokia įmonę.

Londono akcijų biržoje padidėjo susidomėjimas krizės kamuojamu banku Northen Rock. Tokį susidomėjimą galėjo sukelti, pasirodę pranešimai, apie JAV investicinį fondą (Apollo Management and Blackstone), kuris rodo susidomėjimą šiuo banku. Tačiau didžiausią įtaką, kuri lėmė šio banko akcijų šuolį 32%, sukėlė pranešimai, apie vyriausybės suteikiamas garantijas indėlių saugumui. Tokie vyriausybės žingsniai paskatino fondų įsitraukimą į šios akcijos pirkimus. Sekanti gera žinia pasiekusi banką, buvo ta, kad Virgin kompanijos planai yra įsigyti šį banką. Tokios naujienos banko akcijų kainą dar kilstelėjo 6%.

Paskutinės prekybos sesijos pasižymėjo tolimesniu energetikos bei kalnakasybos kompanijų akcijų kylimu. FTSE 100 sugebėjo pasiekti aukščiausią tašką nuo liepos vidurio, ir užsidarė ties 0,09%. Bet daugumą indeksų paskutinę sesiją baigė neigiamu pokyčiu, didžiausią kritimą turėjo OMX Vilniaus indeksas kritęs net 2,52%, vienu iš didžiausiu kylimu pasižymėjo visi 3 Turkijos indeksai, kilę >1%

Savaitė Azijoje

Prasidėjo įdomia prekyba, 3 pagal dydį LCD gamintoja, pasiekė dienos limitą ir kilo 6.9% Taivano akcijų biržoje, ir pasiekdama 3 metų rekordą. Viena iš priežasčių galėjo būti paskelbti ypač geri rodikliai. Kadangi ši kompanija spalio 5 dieną po prekybos buvo paskelbus, jog pajamos buvo padvigubintos ir siekė $1,65 mlrd. Šia savaitę Azijos akcijų biržoje buvo siekiami rekordai, HONG KONG, Singapūro, Korėjos, Indijos, Indonezijos, Pakistano indeksai sugebėjo pasiekti sesijos eigoje, ar užsidarius prekybai. Sekanti įmonė, kuri siekė rekordo aukštumų buvo „Bank of Communication“ kuri pasiekė 2 metų rekordą, kildami 13%.

China Shenhua Energy, antra pagal dydi kompanija, besiverčianti anglies pardavimu, pirmąją dieną Šanchajaus akcijų biržoje kilo net 91%, investuotojai pateikė prašymų pirkit akcijas už $354 mlrd, ir paklausa pasiūlą viršyjo 40 kartų. Investuotojams buvo pasiūlyta įsigyti akcijų už $8.9 mlrd. Taip pat tai buvo didžiausias IPO Kinijos istorijoje.

HSI indeksas siekė rekordus toliau, ir viršijo jau net 29000, per savaitę sugebėdamas pakilti ~1000 punktų. Natūralu, jog tokius rekordus pasiekus, galima buvo tikėtis kritimo, kuris ir pasižymėjo paskutinę prekybos sesiją, kuriai pasibaigus indeksas buvo neigiamam pokytyje 1.01% arba 28.838,37.

Savaitė JAV

Prasidėjo indeksų mažu nuosmukiu, kuomet daugelis investuotojų nusprendė pasiimti greitus pelnus, iš daugiausiai kilusių akcijų. Pradžia savaitės nebuvo labai aktyvi, visi laukė FED minučių iš susitikimo, bei aiškesnių užuominų, dėl dar vieno palūkanų apkarpymo. Sulaukus šių pranešimų, dauguma suprato jog labai realu yra sulaukti dar vieno palūkanų sumažinimo, taip nusiteikę investuotojai sugebėjo nusiųsti DOW , S&P500 į naujas aukštumas. Nasdaq irgi neliko užmirštas ir užsidarė ties 2803 riba, ir pasiekė 2001 Sausio mėnesio ribą.

Savaitei įpusėjus viskas pasisuko ne tokia jau ir malonia linkme, po įspūdingų rekordų pasiekimų indeksai pasuko neigiama linkme, kai buvo pranešta, kad šiais metais namų pardavimai gali būti mažiausiai per dešimtmetį. Ketvirtadienį prekybą pasižymėjo ypač staigiais svyravimais. Pirmosios valandos buvo gan optimistinės visi 3 indeksai kilo ir buvo >0,5%. Tačiau įpūsėjus prekybai indeksai krito >1%, Nasdaq patyrė didžiausią staigų kritimą 1,5%. Viena iš priežasčių, pelnų nusiimimas, tačiau realiausia turėtų būti, investuotojų reakcija apie ECB nario Axel Weber pranešimą, jog jie neplanuoja mažinti ar palikti tokių pačių palūkanų, tačiau priešinigai jie svarsto apie galimybę ją pakelti.
Nasdaq indeksą paveikė kita priežastis, tai kompanijos Baidu.com staigus 10% nuosmukis, priežastimi galėtų būti analitikų prognozės dėl pajamų, kurie sumažino jas nuo $67,9 mln iki $65,7mln. Baidu.com paskui save nusitempė ir kitas technologijos akcijas google, apple ir pan.

Trumpai

Hedge fondas turi 4% Northen Rock akcijų paketo (Didžioji Britanija)
CSI 300 pasiekė aukščiausią tašką (Kinija)
Lietuva ir Lenkija nepasirašė sutarties dėl elektros tilto
JPMorgan sutiko mokėti $1,3 mlrd už Southern Water Capital (JAV ir Didžioji Britanija)
Gazprom pelnas padidėjo 14% (Rusija)
Penkatdienį Europos ir Azijos didžioji dalis indeksų krito arba buvo minimaliai pakilę, JAV indeksai žaliavo.

Ateitis

2007-10-15. Italijos vartojamų prekių kainų indeksas (CPI)
2007-10-16. Vokietijos ir Didžiosios Britanijos vartojamų prekių kainų indeksas (CPI). Euro zonos vartojamų prekių kainų indeksas (CPI). Kanados sprendimas dėl palūkanų normos
2007-10-17. Didžiosios Britanijos Bank of England minutės iš paskutinios susitikimo svarstant palūkanų normas. JAV vartojamų prekių kainų indeksas (CPI). JAV pradėti statyti namai. Italijos einamoji sąskaita
2007-10-18. Euro zonos prekybos balansas. Trichet (ECB) kalba Vašingtone
2007-10-19. Didžiosios Britanijos BVP. Italijos prekybos balansas. Kanados vartojamų prekių kainų indeksas, Bernanke kalba Fed ekonomikos konferencijoje (JAV).40 savaitė

Rašykite mums: [email protected]
Taip pat skaitykite

Vakar dienos JAV akcijų biržos sesija privertė sunerimti

Kokiomis nuotaikomis rinkos gyvens šią savaitę?

Kodėl dabar krenta aukso kaina?

Eilinė prognozė – rimtos korekcijos sulauksime jau greitai. Ar išsipildys?

2017-03-22 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-20 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-08 | Spekuliantai.lt apžvalgos 2017-03-06 | Spekuliantai.lt apžvalgos

Komentarai2007 10 14 16:08     #2341
Laimės laisva rinka ...
2007 10 14 17:28     #2342
ateinanti savaite turetu buti idomi..europa ir azija po 5adienio raudona, jav - zalia. visgi baltijos regiono pastaruju dienu situacija nelabai maloniai nuteikia..
2007 10 15 09:28     #2343
Cia kaip tam sukyj: Truks plys bet laimes - Gargzdu Banga

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital