Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

„Investuotojų“ asociacija surengė neformalią diskusiją tema „Kur investuoti vasarą“.

Chikirap | 2009-07-10 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1699
„Investuotojų“ asociacija surengė neformalią diskusiją tema „Kur investuoti vasarą“. Praeitą savaitę „Investuotojų“ asociacijaą surengė neformalią diskusiją tema „Kur investuoti vasarą“. Diskusijoje dalyvavę finansų analitikai

Praeitą savaitę „Investuotojų“ asociacija surengė neformalią diskusiją tema „Kur investuoti vasarą“. Asociacijos nariai teigia, kad šiuo metu reikalingos kuo platesnės diskusijos, siekiant gerinti ekonominį išprusimą – daug žmonių nors ir tiesiogiai neivestuoja į vertybinius popierius, tačiau betarpiškai susiję su globalios ekonomikos sulėtėjimu – susiduria su bankų palūkanomis, nekilnojamo turto vertės kitimu, nedarbo augimu, todėl svarbu analizuoti dabartinę padėtį bei galimas perspektyvas.

Diskusijoje dalyvavę finansų analitikai ir makleriai pasidalino savo nuomone dėl perspektyviausių vertybinių popierių, žaliavų, valiutų. Vis dėlto diskutuota daugiausia buvo ne apie pačias investicijas, o apie ekonominę krizę.

Artūras Milevskis palygino dabartinę krizę su Didžąja depresija, jų priežastis, galimus panašumus ir pamokas, kurias verta atminti iš didžiausios ekonomikos krizės praeitame amžiuje.
Petras Kudaras įvertino JAV akcijų rinkas iš fundamentaliosios analizės perspektyvų, pastebėjo, kad jau esama stabilizacijos požymių JAV nekilnojamo turto rinkoje ir tarptautinėse kreditų rinkose. Vis dėlto JAV ekonomikos atsigavimas galimas tik dėka vartojimo, o esant dabartiniam nedarbo lygiui ir jo neigiamoms perspektyvoms, greito vartojimo augimo tikėtis negalima.

Lyginant dabartinę ekonominę krizę su ankstesnėmis, įskaitant ir Didžiąją depresiją 1929-1933 m., pranešėjai pastebėjo, kad dabartinės krizės metu akcijų kainos ir vartotojų pasitikėjimas smuko gerokai sparčiau, tačiau vis dar yra santykinai didelis.
Ir nors visi pranešėjai labai nuosaikiai kalbėjo apie galimus pirmuosius rinkų atsigavimo ženklus, tačiau tuo pačiu metu pripažino, kad vertinant iš teorinių perspektyvų, ekonomikos ciklas jau yra priartėjęs prie dugno. Maža infliacija, didelis nedarbo lygis ir žemos palūkanų normos tradiciškai indikuoja apie ekonomikos apsivalymą.


Darius Slavinskas analizavo dabartinę ekonominę būklę ekonomikos ciklų teorijos pagrindu. Pagrindinės išvados – nedarbo augimas artėja prie pabaigos, o infliacija šiemet netaps iššūkiu. Kitais metais jau galima tikėtis investicijų ir palūkanų normų augimo ciklo pradžios. Vis dėlto šiuo metu yra mokesčių didinimo ir protekcionistinių priemonių taikymo prekyboje padidėjimo grėsmė. Atsižvelgiant į didėjantį bankrotų skaičių bei didinamus bankų blogų paskolų nurašymus, nuosmukio spiralę gali įsukti algų mažinimas.

Ilgos diskusijos kilo svarstant dabar labai populiarią galimos hiperinfliacijos temą. JAV, Jungtinei Karalystei, ECB į rinkas įliejant vis daugiau pinigų, atsiranda tikimybė, kad infliacijos procesas taps nebevaldomas. Vis dėlto buvo išsakyta ir priešinga nuomonė, kad dabar vykdoma koordinuota centrinių bankų veikla nepadidins infliacijos, o leis restruktūrizuoti ekonomiką ir tik padės jai išsivalyti, atsižvelgiant į JAV skolos dydžio ir dabar į rinkas įliejamų naujų pinigų masės santykį.
 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital