Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dėl „Agrowill Group“ veiklos

spekuliantai.lt | 2009-06-25 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1486
Dėl „Agrowill Group“ veiklos Įsipareigojimų kreditoriams nevykdančios „Agrowill Group“ vadovybė pažeidinėja įstatymus, o inicijuojamas restruktūrizavimo procesas gali būti nesk

Įsipareigojimų kreditoriams nevykdančios „Agrowill Group“ vadovybė pažeidinėja įstatymus, o inicijuojamas restruktūrizavimo procesas gali būti neskaidrus, teigia Investuotojų asociacija.
2009 metų liepos 2 dieną vyksiančiame „Agrowill Group“ akcininkų susirinkime ketinama svarstyti precendento neturintį klausimą dėl neaudituotos 2008-ųjų atskaitomybės tvirtinimo. Didžiausia „Agrowill group“ akcininkė yra „Žia valda“, kurią kontroliuoja verslininkas Gediminas Žiemelis.
„Gali būti, kad sunkioje finansinėje padėtyje atsidūrusi „Agrowill group“ paprasčiausiai neturi lėšų sumokėti už auditą, tačiau investuotojų ir kreditorių vedžiojimas už nosies yra neleistinas. Galima numatyti, kad auditoriai būtų pateikę išlygą dėl „Agrowill group“ veiklos tęstinumo, tačiau dabar galima tik spėlioti, ką dar bando nuslėpti įmonės vadovybė“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.
Akcinių bendrovių įstatymas numato, kad visose akcinėse bendrovėse metinę finansinę atskaitomybę privalo patikrinti audito įmonė. 2009-ųjų kovo 30 dieną „Agrowill group“ akcininkai audito įmone išsirinko „PricewaterhouseCoopers“, o balandžio 21 dieną įmonė paskelbė, kad 2008-ųjų metinę informaciją „paskelbs iš karto, kai tik bus baigtas auditas“.
Biržos NASDAQ OMX Vilnius taisyklės taip pat numato, kad biržoje listinguojamos įmonės turi teikti audiduotą finansinę atskaitomybę.
„Atrodo, kad „Agrowill Group“ įstatymai ir biržos reikalavimai negalioja – bendrovė dar nėra paskelbusi finansinės atskaitomybės duomenų ir už pirmąjį šių metų ketvirtį, todėl investuotojams ir kreditoriams belieka tik spėlioti, kokia tikroji įmonės padėtis“, - sakė T. Pilipavičius.
Investuotojų asociacija netrukus kreipsis į Vertybinių popierių komisiją bei NASDAQ OMX Vilnius biržą, reikaladauma bausti „Agrowill Group“ bei bendrovės vadovybę.
Liepos 2 dieną vyksiančiame akcininkų susirinkime taip pat ketinama svarstyti „Agrowill Group“ restruktūrizavimo klausimą ir tvirtinti restruktūrizavimo plano metmenis.
„Nors įstatymai reikalauja su sprendimų priėmimu susijusią medžiagą akcininkams pateikti dar prieš susirinkimą, „Agrowill Group“ to nepadarė, todėl restruktūrizavimo procesas startuoja neskaidriai, o įmonės bankroto siekiantys išvengti akcininkai bus priversti balsuoti „už“ net ir neturėdami informacijos“, - sakė T. Pilipavičius.
Birželio 29 dieną „Agrowill Group“ turi išpirkti obligacijų už 24,816 mln. litų, tačiau yra pripažinusi, kad nepajėgs to padaryti.
Pagal Įmonių restruktūrizavimo įstatymą, nuo restruktūrizavimo bylos iškėlimo sustabdomas palūkanų už visas įmonės prievoles skaičiavimas, o pats procesas gali trukti 4 metus.
Į žemės ūkio verslą investuojančią„Agrowill Group“ prie finansinės bedugnės krašto privedė agresyvi ir trumpalaikiais skolintais ištekliais pagrįsta įmonės plėtra bei tai, kad „Žia valda“ neišpirko įmonės padėtį turėjusios pataisyti naujos akcijų emisijos.

Neseniai veiklą pradėjusi Investuotojų asociacija vienija investuojančius į vertybinius popierius ir atstovauja jų interesams. Investuotojų asociacija taip pat atlieka šviečiamąją veiklą, ugdo investuotojų kompetenciją, dalyvauja tobulinant su investavimu susijusius Lietuvos teisės aktus. Asociacijos nariu gali tapti kiekvienas, pritariantis asociacijos tikslams ir siekiams.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 06 26 15:46     #31953
Tai gal Investuotoju asociacija imsis ir kitu panasiu imoniu, kaip pvz., Linas ?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital