Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Vien šypsena kliento nepaims

spekuliantai.lt | 2007-12-18 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1944
Vien šypsena kliento nepaims Sakoma, kad aptarnavimu nepatenkintas klientas savo prastus įspūdžius pasakoja šešiskart dažniau nei patenkintas. Tačiau dirbant su klientais mūsų įmo


Sakoma, kad aptarnavimu nepatenkintas klientas savo prastus įspūdžius pasakoja šešiskart dažniau nei patenkintas. Tačiau dirbant su klientais mūsų įmonėse vis dar randama neartų dirvonų. Tyrimai rodo, kad prasčiausiai aptarnaujami valstybinėse įstaigose besilankantys žmonės. Manoma, kad viena iš priežasčių – konkurencijos tarp įstaigų nebuvimas.

tarp įstaigų nebuvimas.

„Gerai aptarnaujama tada, kai klientas pasako: „Super!“, – mano SEB Vilniaus banko Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Vytautas Sinius.

Personalo mokymo įmonės „Person premier“ personalo atrankos projektų vadovė Reda Luneckaitė teigia, kad geras aptarnavimas nebūtinai turi būti be trūkumų.

„Kai gavęs paslaugą jautiesi gerai, kai kilusios problemos greitai išsprendžiamos, kai matai, jog žmogus nori padėti – tokį aptarnavimą galima pavadinti geru“, – lrt.lt kalba R. Luneckaitė.

Pasak Jurgos Tapinienės, „Komunikacijos mokyklos“ direktorės, teigti, kad buvome tinkamai aptarnauti galime tada, jei grįžti į kavinę norisi ne tik dėl skanaus kotleto.

Pašnekovė pabrėžia, kad žmonėms patinka, kai juos aptarnauja kvalifikuotas personalas, iš kurio galima sulaukti kompetentingo atsakymo. Daug reiškia gebėjimas susidomėti klientu, užduoti klausimus ir pasigilinti, ar tikrai žmogui reikia tos prekės, kurios jis teiraujasi.

„Svarbūs ir bendravimo įgūdžiai – kaip pasisveikiname, kaip šypsomės, kaip užduodame klausimus, kaip skubiai aptarnaujame ir kaip atsisveikiname. Šiuos įgūdžius turime visi, bet kartais juos pamirštame“, – sako J. Tapinienė.

Tačiau ji pažymi, kad praėjusius metus lyginant su 2005 metais, tyrimai rodo, jog aptarnavimo laikas pailgėjo viena minute. J. Tapinienė sako, kad tą galima paaiškinti dviem priežastim: arba klientams skiriama daugiau dėmesio, arba pailgėjo eilės. Pašnekovė spėja, kad realesnis antrasis variantas.

Ilgas eiles, kaip dar neišspręstą klientų aptarnavimo problemą, įvardijo ir V. Sinius.

„Lietuvos draudimo“ pardavimų departamento direktorė Lilija Tolbatova pasakoja, kad jų bendrovėje po slaptojo pirkėjo tyrimų paaiškėjo, jog darbuotojai nemoka tinkamai atsisveikinti.

„Turėjome rūpesčių valdant klientų srautus. Dabar yra problemų klientui pateikiant profesionalų sprendimą“, – pripažino L. Tolbatova.


... skaityti toliau ...

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2007 12 18 21:22     #2654
Siam straipsneliui cia ne vieta. Gal idekit ji i "mano karjera"

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital