Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Žaliavų ETF‘ai

Nojus | 2009-02-06 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2725
Žaliavų ETF‘ai Metas apžvelgti, kaip laikosi ETF‘ų rinka. Šį kartą peržiūrėsime žaliavas, o tiksliau fondus, investuojančius į įvairias žaliavas, su jomis susij

Metas apžvelgti, kaip laikosi ETF‘ų rinka. Šį kartą peržiūrėsime žaliavas, o tiksliau fondus, investuojančius į įvairias žaliavas, su jomis susijusias akcijas ir indeksus. Pirmiausia pasižiūrėsime į bendras rinkos nuotaikais šiai dienai:


1 pav. Dow Jones indeksas, pasisukinėjęs aplink Aligatorių, nusprendė paieškoti naujų žemumų. Šiuo metu turime kažkokį kiek patrešusį palaikymą ties 8 000 ir besiformuojantį trendą žemyn.


Be abejo, labiausiai mus domina auksas, nafta ir ...hm, kas čia dar galėtų dominti? Nebent kava. Reikia gi žinoti kavos tirščių būrimo sąmatą

Taigi, galima sakyti, kad tauriesiems metalams bus skirtas pirmas skyrius.


2 pav. SLV (iShares Silver Trust) gražiai atrodo tiek savaitiniame, tiek dieniniame grafikuose. Turime ilgą ir patvirtintą trendą UP. Kaip tik ketvirtadienį suveikė fraktalinis pirkimo signalas.
Tokia pati situacija ir DBS (PowerShares DB Silver Fund) grafike.


3 pav. IAU (iShares COMEX Gold Trust) atspindi 100% aukso „buljono“ kainos. Tvirtas trendas UP. Turime susiformavusį fraktalinį pirkimo signalą. Perkam kainai pasiekus 91.52.


4 pav. GLD (streetTRACKS Gold Trust ETF) yra vienas populiariausių, vien tik į auksą investuojančių ETF‘ų. Kylantis stiprus trendas UP. Galima irgi rizikuoti atidaryti poziciją.

Metalų pabaigai gana įdomus GDX ETF‘as. Jis investuoja į metalų kasyklų akcijas. Virš 80% sudaro aukso kasyklos. Toliau yra sidabro ir kitų tauriųjų metalų kasyklos. Daugiausiai kasyklų yra Kanadoje, JAV ir Pietų Afrikoje.


5 pav. GDX grafikas. Su stipriais svyravimais, bet stiprus trendas UP. Dabar kaina turi pasipriešinimą ties 36. Jį įveikus jau galima drąsiau užsipirkinėti.

Pereinam prie energetikos. Naftos kainoms konsoliduojantis, ETF‘ai irgi gulasi į flatą.


6 pav. DUG (ProShares Ultra Short Oil & Gas) svertinis naftos „shortas“ – kyla, kai naftos kainos krenta. Tačiau dieniniame grafike trendas Down yra akivaizdesnis nei trendas UP. Dabar arčiausiai stovi fraktalinis pardavimo signalas. Shortinam kainai nukritus iki 22.39.

Bet lygiai taip pat galima apibūdinti ir „long“ ETF‘ą.


7 pav. DBO (PowerShares DB Oil Fund) svertinis naftos fondas. Ir čia fraktalinis pardavimo signalas yra arčiau kainos. Shortinam kainai nukritus iki 18.20.
USO (United States Oil Fund) dar stipresniame Down trende...


8 pav. XLE (Energy Select Sector SPDR Fund) yra likvidus fondas investuojantis į naftos žaliavų perdirbimo bendrovių akcijas. Ryškus flatas. Pirkti parduoti tokiu metu rizikinga.9 pav. Benzino ETF‘as UGA (United States Gasoline Fund LP) gal būt, geriausiai tarp energetikų atrodo. Perkam kainai pasiekus 23.94.


Kitos žaliavos


10 pav. CUT (Claymore/Clear Global Timber Index ETF). Pagrinde mediena ir popierius. Kol kas nuotaikos grafike irgi shortinės. Nelabai kam to medžio, matyt, reikia.

Industriniai metalai


11 pav. DBB (PowerShares DB Base Metals Fund) investuoja į industrinius metalus. Kol kas atsigavimo pramonėje nesimato. Ieškom taškų shortinimui.

Tačiau vien tik vario fondas atrodo daug geriau.

12 pav. JJC (iPath Dow Jones-AIG Copper Total Return Sub-Index ETN) vyniojasi aplink Aligatorių, bet tuo pačiu formuoja trendą UP. Palaukiam kokių nors stipresnių signalų. Tiesa, tai mažo likvidumo akcijos, todėl reikia būti atsargiems.

Nepamirškime žemės ūkio fondų.


13 pav. DBA (PowerShares DB Agriculture Fund) investuoja į cukrų, soją, kukurūzus, kviečius etc. Žodžiu, toks solidus žemės ūkio rinkinukas. Ir štai ketvirtadienį šioje pozicijoje matosi didelis optimizmas. Sekam įvykius ir žiūrim, ar mums ne pakeliui tik bus.

Pabaigai:


14 pav. GSP (iPath S&P GSCI Total Return Index ETN) investuoja į viską: nafta, dujos, varis, aliuminis, grūdai, kukurūzai, kažkiek į tauriuosius metalus. Toks, tipo, 10 viename. Kadangi energetika jame sudaro virš 70%, tai šiai dienai vaizdas neįpatingas, skant, shortinis. Geriausiai tai matosi savaitiniame grafike, kur matyti, kad šią savaitę pasiektos naujos žemumos.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 02 07 13:28     #4558
Nojau, dėkui už šį straipsniuką. Informatyvus ir vertingas.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital