Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

ETF naujienos (2 savaitė)

spekuliantai.lt | 2009-01-08 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2569
ETF naujienos (2 savaitė) Situacija Niujorke šiuo metu gana dviprasmiška. Iš vienos pusės lūkečiai dėl Obamos gelbėjimo plano, iš kitos pusės makroekonominių duomenų spaudima

Situacija Niujorke šiuo metu gana dviprasmiška. Iš vienos pusės lūkečiai dėl Obamos gelbėjimo plano, iš kitos pusės makroekonominių duomenų spaudimas. Nors dieniniame grafike DJIA bando piešti trendą UP, sunku nuspėti tolimesnį scenarijų. Labiau panašu į tai, kad sausio pradžios (naujametinė) euforija aprimo ir sugrįžtama į rutininę kasdienybę su nerutininiu pavadinimu – Turmoil.

1 pav. DJIA grafikas.


Iš valiutinių ETF‘ų dabar bene geriausiai atrodo Australijos dolerio etf‘as. Investuotojai nepamiršta, kad Australijos doleris yra viena brangiausių pasaulio valiutų.


2 pav. FXA (CurrencyShares Australian Dollar Trust) grafikas.

Praeitą kartą minėtas UUP (PowerShares DB US Dollar Index Bullish) kilo. Tačiau paskutinė sesija rodo, kad optimizmas pozicijoje senka. Dabar doleriui gali būti sunku rasti vienareikšmišką kryptį.

3 pav. UUP grafikas.

Energetika toliau kaitina kraują. Pozicijoms įtaką daro ne tik makroekonomika, bet ir politika. Tad ir svyravimai pasitaiko dideli. OIL (iPath S&P GSCI Crude Oil Tot Ret Idx ETN) visą savaitę gražiai kilo, bet paskutinę sesiją sulaukė stiprių meškų.

4. pav. OIL grafikas.

Anglis KOL (Market Vectors Coal ETF) atrodo patraukliai. Veiksmas vyksta virš Aligatoriaus ir turim trendą UP dieniniame grafike. Didelių pokyčių nereikia šioje pozicijoje tikėtis. Anglis turi stiprių substitutų, tad ir paklausa jo labiau pagrįsta šaltos žiemos lūkesčiais.

5. pav. KOL grafikas.

Ar taps auksas 2009 m. investuotojų Save Heaven, dar anksti atsakyti. Šiandien striprus aukso konkurentas yra USD. Bet kol kas aksas atrodo optimistiškai. Štai kelios pozicijos.

6 pav. IAU (iShares COMEX Gold Trust) grafikas.

7 pav. GLD (SPDR Gold Shares) grafikas.

Bet va aukso ir sidabro kasyklų bendrovių etf‘as atrodo blogiau. Investuotojai šiuo metu nesitiki gerų jų rezultatų.

8 pav. GDX (Market Vectors Gold Miners ETF) grafikas.

Biotechnoligijų etf‘as į aplinkos pokyčius reaguoja santūriai ir rodo stabilų prieaugį.


9 pav. XBI (SPDR S&P Biotech) grafikas.


10 pav. JAV ilgalaikių VVP aukso amžius kažkuriam laikui pasibaigė. Etf‘ai ritasi žemyn. Jau ir savaitiniai grafikai sako, kad pardavinėti reikėjo anksčiau. Beja, jau buvo rašyta, kad yra trendo apsivertimo galimybė. Štai ir galimybės „fulfilmentas“. TLT (iShares Lehman 20+ Year Treas Bond) savaitinis grafikas.

O trumpalaikiai municipaliniai SVP vis dar paklausūs.

11 pav. SHM (SPDR Lehman Short Term Municipal Bond)


12 pav. Taip mėgstamas mūsų forumiečių SRS (UltraShort Real Estate ProShares) dar nerodo atsigavimo ženklų. Jam labiau patinka įveikinėti pardavimo fraktalų signalus. Yra ir pirkimo fraktalų signalai. Bet šiandien mažai tikėtina, kad suveiktų.

Vakar Niujorke visi ultrashortai kilo.


Sėkmės investuojant!

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital