Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

ETF‘ų naujienos

Nojus | 2008-12-22 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1983
ETF‘ų naujienos Praeita savaitė ETF‘ų rinkoje buvo įdomi tuo, kad kai kurie fondai, laužė savaitinius trendus ir pradėjo formuoti naujus. Priešingos krypties. Bet ar t

Praeita savaitė ETF‘ų rinkoje buvo įdomi tuo, kad kai kurie fondai, laužė savaitinius trendus ir pradėjo formuoti naujus. Priešingos krypties. Bet ar tai reali naujo trendo pradžia, parodys tik laikas. Ir, greičiausiai, jau tik kitais metais. Didelių pokyčių per trumpą prieššventinę savaitę, nemanau, kad pasitaikys.
Pradžiai pasižiūrime, kaip sekėsi JAV ekonomikos indikatoriu vadinamu General Motors akcijoms. Savaitinis grafikas liko nepakitęs: trendas vis dar down:

1 pav. Savaitinis GM grafikas.

O dieniniame grafike atsispindi bailout‘as. Jis suteikė pozicijai šiek tiek optimizmo ir pristabdė kritimą. Dabar akcijos kaina gulasi į flatą (apsisuka aplink Alogatorių), tai pozicija tampa itin rizikinga. Tačiau verta stebėti toliau – iš kanalo akcijai tikrai turės pasirinkti kryptį UP arba DOWN. Nėspėliosim – lauksim.


2 pav. Dieninis GM grafikas.

Labai nesuklysiu sakydamas, kad bene didžiausio susidomėjimo rinkoje sulaukė valiutų ETF‘ai. Svyravimai čia buvo dideli. Taip investuotojai reagavo į centrinių bankų naujienas apie palūkanų normas.
UUP (PowerShares DB US Dollar Index Bullish) savaitės pradžioje ir toliau krito (ko praeitą savaitę ir tikėjomės), tačiau pabaigoje stipriai keitė kryptį. Penktadienį susidarė gap‘as ir vyravo pardavėjai. Matyt, šiais laikais skubama fiksuoti pelnus. Savaitinis grafikas vis dar down:


3 pav. UUP dieninis grafikas.

Savo ruožtu UDN (PowerShares DB US Dollar Index Bearish) atrodo kaip apverstas UUP grafikas:


4 pav. UDN dieninis grafikas.

JPY/USD ETF‘as smagiai kilo į viršų.

5 pav. JYN dieninis grafikas.

Giminingi valiutų ETF‘ai elgėsi identiškai.

FXI pozicijoje gerų rezultatų taip ir nesulaukėme per savaitę: nusprendė pasikoreguoti. Bet stebimojo statusą išlaiko.

6 pav. FXI dieninis grafikas.

Peržiūrėkim trumpai, kas bandė praeitą savaitę kilti. O tokių, be abejo, buvo. Ir nebūtinai tai buvo „shortiniai“ ETF‘ai. Tiksliau, būtent ne „shortiniai“.


7 pav. EWJ (iShares MSCI Japan Index) Bandė kilti, bet džiaugsmą stabdė pelnų nusiiminėjimas.


Savo kilimą vis dar demonstravo obligacijų ETF‘ai. Tačiau penktadienį jau susiformavo Bear-reverso baras, kas gali reikšti galimą korekciją pozicijose.


8 pav. EDV (Vanguard Extended Dur Tre Idx) dieninis grafikas.


9 pav. Bet trumpo periodo bondų ETF‘ai vis dar buvo linkę kilti. BSV (Vanguard Short-Term Bond).

10 pav. Labai įdomiai pasirodė optimizmas biotechnologijų sektoriuje. Praeitą savaitę sparčiai kilo BBH (Biotech HOLDRs).


11 pav. O biotechnologijoms antrino sveikatos apsauga. XLV (Health Care Select Sector SPDR).


12 pav. Investuotojai į PBJ (PowerShares Dynamic Food & Beverage) optimistiškai vertina maisto ir alaus vartojimą. Aš irgi... Tik kad pozicija nelabai likvidi. Gal kas likvidesnę radęs? (savaitinis grafikas)


13 pav. Populiarusis SKF (UltraShort Financials ProShares) nenori lįsti iš savaitinio downtrendo. O ir Up trendas prakirstas. Tarsi sugrįžta pasitikėjimas finansų sektoriumi...


14 pav. Na bet ir finansų sektoriaus „ilgiesiems“ ETF‘ams ne kaip sekasi. KBE (SPDR KBW Bank) labai gražiame ir griežtame downtrende.


15 pav. SDD (UltraShort SmallCap600 ProShares) net ir dieniniame grafike gerai matosi, kad smallcapus galima rizikuoti „shortinti“. Žodžiu, „shortams“ sunku buvo praeita savaitė.


Sėkmingų investicijų Naujaisiais metais!

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2008 12 22 16:17     #4415
SKF trendus paišyti tai jokios prasmės nėra. Jei finansų sektorius greitu laiku vėl kristų iki buvusio minimumo, kur SKF buvo pasiekęs 300, dabar SKF nebepasiektų ir 200. Galvoju longui PTM (platinos) paimti.
2008 12 22 16:25     #4416
Jo, ultrashortams, matyt, geriausia mėnesinius trendus piešti. Bet dauguma ETF'ų yra "naujokai", mėnesiniuose grafikuose nieko nesimato... PTM? MLDownloaderis neranda tokio, nors yahoo gražiai matosi.
2008 12 22 16:48     #4417
Priklauso nuo volatility. Jei svyravimai kaip paskutinių mėnesių, tai inversinis ETFas tiek išbarsto savo kainos, kad ir mėnesio trendas gaunasi visai neatspindintis atstovaujamo sektoriaus. PTM ir PTD (nors šitas jau neaktualus dabar).

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis