Pats jauniausias biržos milijardierius

Spekuliantai.lt | 2009-04-09 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 15614
Pats jauniausias biržos milijardierius Centaurus Energy hedge fondo vadovas 34-metis John D. Arnold yra puikus pavyzdys to, kaip sėkmingi žmonės sugeba pasinaudoti aplinkybėmis. Pernai jo turtas

Centaurus Energy hedge fondo vadovas 34-metis John D. Arnold yra puikus pavyzdys to, kaip sėkmingi žmonės sugeba pasinaudoti aplinkybėmis. Pernai jo turtas viršijo 1 mlrd. USD, ir pagal Forbes yra 317 vietoje iš 400 turtingiausių amerikiečių. Reikia būtinai pridurti, kad tą milijardą jis užsidirbo pats, prekiaudamas energetikos rinkos VP. Jis yra labiausiai apmokamas fondų valdytojas ir lenkia tokias legendines asmenybes, kaip Eddie Lampert ir Stevie Cohen.
Dar viena svarbi J. Arnoldo biografijos detalė yra ta, kad jis dirbo liūdnai pagarsėjusiame Enron koncerne. Būtent čia jis sugebėjo užsidirbti startinį kapitalą.

J. Arnoldas gimė amerikiečių high-middle klasės šeimoje. 1995 metais pradėjo dirbti Enron‘e. Pradžioje joje prekiauja nafta, vėliau - dujomis. Būdamas 27 metų Enronui iš prekybos dujomis uždirba 750 mln. USD. Už tai gauna 8 mln. USD bonusą. Tais metais (2001) tai pats didžiausias bonusas Wallstreeto treideriams.

Kai 2002 metais po Enron skandalo, J.Arnoldas buvo vienas pirmųjų, kuris pabėgo iš skęstančio laivo. Jis nepasielgė, kaip jo kolegos, perėję dirbti į kitas analogiškas bendroves. Jis įkūrė savo hedge fondą Centaurus Energy. Tie 8 mln. USD ir pasitarnavo startiniu kapitalu.
Fondas specializuojasi prekyba nafta, dujomis ir kitais „energetikais“. Atrodo, kad 2002 metais pradėti tokį verslą buvo gana beprotiškas žingsnis. Po Enron žlugimo rinka buvo visiškai apmirusi: Enron sistema atjungta, UBS prekyba dujomis sekėsi itin sunkiai, uždarinėjo filialus, atleidinėjo treiderius. Galimybės užsidirbti nebuvo jokios. Pradžioje J. Arnoldas į fondą nieko neįsileido, išskyrus tik tuos, kurie prisidėjo prie pradinio kapitalo. Dirbo tik su savais. Kai energijos kainos pradėjo kilti, rinka atsigavo, padidėjo likvidumas. Į rinką pradėjo eiti investiciniai bankai. Centaurus Energy čia jau buvo „senbuvis“.
Šiandien Centaurus valdo beveik 3 mlrd. USD. Į fondo struktūrą įeina keturi hedge fondai: Centaurus Energy, Centaurus Energy Master Fund, Centaurus Energy Partners, Centaurus Energy Qp, ir konsultacinė bendrovė Centaurus Advisors. Fondas informacijos apie savo veiklą neteikia. Žinoma tik, kad už savo paslaugas iš investuotojų ima pusantro karto brangiau nei rinkos vidurkis: 3% už kapitalo valdymą, 30% „sėkmės mokestis“. Tačiau norinčių investuoti į Centaurus Energy susidaro eilės. Juk fondas yra vienas iš sėkmingiausių besispecializuojančių fondų. Jei tikėti gandais, jis investuotojams uždirba po 200% kasmet. Išimtis buvo tik „nesėkmingi“ 2005 metai, kada fondo pelnas buvo tik 178%. Tai neįtikėtini rezultatai. Kaip pavyzdys, Energy Select Spyder ir Vanguard Energy Vipers 2005 metais turėjo 35% pelno.
Sėkmingo prekybos paslaptis, be abejo, J. Arnoldas laiko paslaptyje. Daugelis jo buvusių bendradarbių ir kolegų skeptiškai vertina Arnoldo genijų. Vieni pikdžiūgiškai primena, kad Enrone jis sugebėdavo milijonus ne tik uždirbti, bet ir „pradirbti“.
Tačiau kalbos fondo vadovui netrukdo sėkmingai prekiauti. Štai 2006 metų vasarą Arnoldo komanda buvo įsitikinę, kad dujos pigs ir shortino. Tuo tarpu jų konkurentas hedge fondas Amaranth tikėjo, kad dujos brangs. Tad dujas pirko. „Lažybos“ baigėsi rudenį, kai Amaranth neteko 6 mlrd. USD, Centaurus Energy metus baigė su 317% pliuso ir 1 mlrd. USD aktyvuose.

Kaip fondas, Centaurus Energy yra nedidelis. Jame dirba viso labo 36 žmonės, iš kurių, 17 treideriai. Kaip jau minėjom, fondas yra labai siauros specializacijos. Investuotojai į jį patenka tik per „savus“. Fonde treideriais dirba Wallstreete gerai žinomos pavardės, tokios kaip Greg Whalley, Bill Perkins, Jeffrey Welch, Conrad Goerl. Fonde dirba net meteorologas. Ir tai pasiteisina. Jo pagalba savaičių ir mėnesių tikslumu nustatomas, kokia galėtų būti paklausa naftai ir dujoms.

Tačiau energofondų veiklą ateityje gali apsunkinti JAV valdžios finansinių struktūrų rengiamas tyrimas. Manoma, kad būtent hedge fondai užkėlė energijos kainas, o tai kelia pavojų JAV saugumui. Pagrindo tokiems įtarimams yra. NYMEX paskaičiavo, kad dabar žaliavų rinkoje 47% kontraktų padaro hedge fondai. J.Arnoldas tokį priekaištą atmeta. Anot jo, jei rinkoje padaugėja dalyvių, tai padidėjęs rinkos likvidumas neskelia didelių svyravimų, kokie buvo dabar.
Savo ruožtu Centaurus planuoja „diversifikuoti“ veiklą. Drauge su Carlyle Group investavo į privačias dujų saugyklas Kolorade.

Apie John D. Arnold asmeninį gyvenimą žinoma dar mažiau. Eina gandai, kad jis domisi menu, gerai šoka, neseniai vedė, apibūdinamas kaip džentelmenas. Tačiau tiksliai žinoma, kad būdamas turtingu, jis nėra „pasikėlęs“: nesupirkinėja antikvaro, brangių mašinų, nemezga romanų su supermodeliais. Žodžiu, gyvena kukliai. Vienintelis neįprastas įvykis buvo, kai jis, nusipirkęs sklypą prestižiniame Hjustojo rajone River Oaks už 4,9 mln. USD, nugriovė ten stovėjusį namą. Vietinė bendruomenė pasipiktino, kaip taip galima nugriauti vos ne architektūros paminklą. O naują namą pasistatė modernaus funkcionalizmo stiliuje su kubizmo elementais. Namo projekto autorius yra Niujorko dizaineris Alexander Gorlin. Būtent paprastos formos, bet su daugybe funkcijų viduje, kaip ir visas John D. Arnold gyvenimas.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai



2009 04 09 12:48     #4878
200% kasmet? Ne naujas Madoffas?
2009 04 09 13:06     #4879
interviu reiktu paimt
2009 04 09 17:26     #4880
Labai idomus straipsnis. Net sunku patiket, kad viskas kas cia parasyta yra tiesa
2009 04 09 19:00     #4881
200% tai tik parodo kad:Imposible is nothing...
2009 04 10 12:53     #4883
o apie amerikietiska svajone,kai valytojos ar striptizo sokejos uzsidirba miliona atvikusios nelegaliai is mexiko i pensilvanija,straipsniu neturite,butu idomu paskaitynet...
2010 01 11 14:10     #32944
aukstinkit aukstinkit, geras pavyzdys... ar tikrai?
O gal reiktu parasyti kaip Enronas dare ir plove pinigus, isputinejo akciju vertes nuslepdami vis didejancias skolas antrinese tretinese imonese o rodydami nesancius pelnus pagrindeje i kuria visi ir investavo kol galu gale sprogo viskas.
beje ir pelnai buvo ne is tiesioginiu energetiniu kompaniju produktyvumo rezultatu o is spekuliavimo ateities kainom taip vadinamais future`ais ir option`sais.
200% pelno??? tokie buna tik karo metu ir nelegaliuose versluose
isejo vaikinas is enrono puikiai zinodamas ju schemas ir sukure analogioska.
enrono vadovus pasodino (vienas nesulauke ir pats mire bet schemu niekas nesuseme, o kaip zinia jei schemna veikia tai kodel ja nepasinaudoti...
doemtis reikia giliau, o tai ir toliau bus tokiem sukciam rojus


2010 02 18 12:44     #33214
Vien protu ir saziningu darbu milijardus susikrove

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital