Komentarai 7 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Ir vėl prognozės

spekuliantai.lt | 2009-02-12 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2276
Ir vėl prognozės Saxo bankas kasmet paruošia „10 šokiruojančių prognozių“. Pasaulyje situacija tokia, kad net gi labiausiai šokiruojančios prognozės dabar tampa real

Saxo bankas kasmet paruošia „10 šokiruojančių prognozių“. Pasaulyje situacija tokia, kad net gi labiausiai šokiruojančios prognozės dabar tampa realybe.
Pavyzdžiui bankas 2007 metais prognozavo, kad 2008 matais S&P 500 indeksas sumažės iki 1182 punktų (dabar apie 870), kad naftos kaina pakils iki 175 USD/b. (pakilo iki 147USD/b). Todėl verta įsiklausyti ir į pačias fantastiškiausias prognozes.
Pats Saxo bankas prognozes pateikia ne kaip oficialias savo prognozes (jie tai daro atskirai), o kaip „apmąstymą duota tema“. Ir todėl jų tikimybė yra 50%. Tačiau kai kurie analitikai mano, kad prognozių išsipildymo tikimybė gerokai didesnė.

Revoliucija Irane
Irano ekonomika stipriai krenta, nes vienintelė svarbi eksporto prekė yra nafta. Tai jei naftos kaina bus apie 35 USD, tai doleriais vertinama gyventojų perkamoji galia sumažės. Vyriausybė nesugebės vykdyti net būtiniausių savo įsipareigojimų. Irano liaudies potencialas kovoti su sunkumais pasibaigs ir gali prasidėti masiniai neramumai ir nepasitenkinimo bangos.

Nafta po 25 USD
Visus 2009 metus paklausa naftos produktams mažės dėl ekonominio nuosmukio pasaulyje. OPEC bandys gelbėti situaciją, mažindama naftos gavybą, tačiau nesutarimai kartelio viduje neduos norimo efekto. Be to, naftą išgaunančios valstybės, ypač besivystančios valstybės, kurių ekonomika priklauso nuo jose išgaunamos naftos, norėdamas patenkinti savo šalies poreikius, ignoruos bet kokius susitarimus išsaugoti aukštas naftos kainas.

Indeksas S&P500 nukris iki 500 punktų
Pagrindinė kritimo priežastis bus pajamų mažėjimas, tačiau P/E išliks beveik nepakitę. Bendrovių pajamos kris dėl kelių priežasčių:
Vartotojai negalės gauti bankuose daugiau kreditų;
Paskolų našta išaugo ir vartotojams ir bendrovėms;
Būsto kainų kritimas lėmė, kad NT nebegalės tarnauti kaip kredito užstatas;
Bendrovės stabdys savo investicijas, ir tai pakirs sektorių „Verslas-verslui&ldquoB2B).

Italija išeis iš eurozonos
Italija vis dar neatisako meilės valiutų devalvacijai, bet ji negalima ES viduje. Europos Sąjungos šalių finansams gresia didelės problemos. Todėl 2009 metais valiutų kurso mechanizmas gali būti ne tik pažeistas, bet ir apskritai suignoruotas. Šalys gali susipriešinti dėl per didelio biudžeto deficito kai kuriose šalyse, o Italija gali įgyvendinti savo ankstesnius grasinimus išeiti iš valiutų kurso mechanizmo.

Australijos ekonomika pasieks dugną, o valiuta jenos atžvilgiu kris 1.5 karto
Australijos ekonomika stipriai priklauso nuo prekių rinkos. Ir jos augimą paskutiniu metu lėmė kainų didėjimas prekių rinkose. Artimiausius 10 metų prekių kainos dar mažės ir pasieks dugną. Tai įvyks dėl to, kad praėjusių penkių metų kainų augimas sumažino jų paklausą. Tuo pačių sustiprės Japonijos jenos paklausa, ir už vieną jenas duos 40 Australijos dolerių.

Euras bus pigesnis už dolerį
Į Eurozonos problemas žiūrima nepakankami rimtai. Europos bankų balansams gresia rimtas pavojus dėl Rytų Europos (šis regionas 2009 metais nukentės labiausiai) problemų. Atsiras labai didelė įtampa tarp šalių ekonomikų. Tai jau dabar matosi iš šalių VVP ir Vokietijos iždo obligacijų (Bunds) spread‘o. Be to, pinigų rinkose pagrindinė atsiskaitymo valiuta yra doleris. Ir kol sąlygos rinkose yra griežtos, didės dolerio paklausa. Nors pats doleris fundamentaliai nebus stiprus, į kainą bus įskaičiuotos akivaizdžios ES problemos. Todėl prognozuojamas 0.95 EUR/USD dar nepilnai atspindės fundamentalųjį paveikslą.

Kinijos BVP pasieks nulį
2009 metais Kinija priartės prie recesijos. Nuo eksporto priklausantys sektoriai labai stipriai nukentės dėl JAV ekonomikos aktyvumo sumažėjimo. Dauguma investicinių projektų, nukreiptų į prekių sektoriaus dinamiką taip ir nebus baigti dėl prekių kainos sumažėjimo.

Dar neįėję į eurozoną, išeis pirmieji
Kai kurios Rytų Europos valiutos, pilnai ar dalinai pririštos prie euro, 2009 metais nuvertės dėl kapitalo išėjimo iš regiono. Kai kuriose šalyse jau dabar stebimas didelis einamosios sąskaitos deficitas, o refinansavimo poreikis padarys jas dar labiau pažeidžiamas kreditų rinkoje. Ir labiausiai tai aktualu Baltijos šalims. Jei bent viena šalis atriš savo valiutą, bus pirmoji iškritusi...

Pagrindinių žaliavų indeksas Reuters/Jefferies kris 30%
Gali būti, kad žaliavų rinkos kainų burbulas buvo didesnis nei akcijos kainų burbulas. Spekuliantų aktyvumas buvo toks didelis, kad net išsikreipė paklausos ir pasiūlos statistika. Gali būti ir taip, kad reali paklausa net neviršijo pasiūlos. 2009 metais į žaliavų, ypač metalų, rinką bus išleisti užslėptų žaliavų kiekiai, kas dar labiau sumažins jų kainą.

Pirmoji Azijos valiuta bus pririšta prie Kinijos juanio.
Politinė ir kultūrinė Kinijos įtaka vis labiau stiprės. Kinijos „piratinė“ ekonomika labiau taps konservatyvia ekonomika. Kinija turi didelį gamybinį potencialą, demonstruoja ekonominį augimą, turi daug santaupų. Azijos šalys pradės labiau domėtis Kinija, kaip prekybiniu partneriu, kad sumažintų JAV įtaką eksporto sektoriui.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 02 12 12:28     #4573
baltikai kaput..... ir isvis - zemei kaput. Reikia keltis i marsa. Girdejau rusai ten jau sius strelka ir belka
2009 02 12 13:10     #4574
labai geras straispnis, siek tiek nustebino pesimizmas Euro atzvilgiu. Siaip visi aprasyti dalykai jau vyksta ar turi dideli potenciala ivykti.
2009 02 12 14:55     #4575
"Kinijos BVP pasieks nulį" gal augimas, o ne pats bvp.
2009 02 12 16:20     #4576
tai ,vis del to ,eurui bus sakes ar doleriui ?
2009 02 12 18:21     #4579
Kas laiku išsigrynino, liks tokie pat nusivylę kaip ir tie kurie liko su akcijomis. Kaip tai labai jau kažką primena.
2009 02 12 18:40     #4580
kokiom akcijom?
2009 02 13 03:37     #4581
Na ką, po tokių prognozių belieka jungtis prie G.Sterligov ir atidarinėti Lietuvos barterio centrą... http://www.artc-alisa.ru/news/1550/

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis