Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Apie Sanito dabartį ir ateitį

interviu | 2008-10-24 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2369
Apie Sanito dabartį ir ateitį

Kaip ir daugelis Lietuvos investuotojų, spekuliantai.lt vis laukia Sanito pardavimo. Mažo to, artėja ketvirčio rezultatų skelbimas. Apie dabartį ir ateitį spekuliantai.lt kalba su Sauliumi Jurgelėnu, AB Sanitas generaliniu direktoriumi.

1. Artėja trečio ketvirčio rezultatų skelbimas. Kaip manote, ar rezultatai atitiks rinkos lūkesčius?

(Pauzė... ) Negalėčiau komentuoti (juokiasi), kitaip kitą dieną tektų aiškintis su VPK.

2. Gerai, šiek tiek pasufleruosime Pagal pusmečio rezultatus matyti, kad darbas vyksta daugiau mažiau pagal grafiką. Tačiau investuotojai visuomet žiūri į ateitį. Ar tikite, kad pavyks pasiekti ir 2009 m. užsibrėžtas prognozes (512 mln. LTL pardavimų ir 146,6 mln. LTL EBITDA)?

Deja, bet ir šiuo atveju dėl tų pačių priežasčių turiu susilaikyti nuo komentarų. Reikalinga informacija bus tikrai viešai paskelbta.

3. Vienoje bendrovės prezentacijose teigiama, kad Jelfa eksportuoja preparatus į Gruziją. Kaip paveikė Jelfos pardavimus karas Gruzijoje?

Kaip pasakyti... Manau, kad verslas ten nebuvo visiškai sužlugdytas ir atsigavinėja. Rugpjūčio mėnuo mums buvo tuščias; nutrūko net tik atsiskaitymai, bet ir ryšiai su Gruzija. Pirmieji pirkimai po karo pajudėjo rugsėjo mėn. pradžioje. Šiuo metu Gruzijos rinkoje parduodame šiek tiek mažiau, negu prieš karą. Atsiskaitymų problemos neturime. Tiesa, mūsų parneriai Gruzijoje ieško, kaip sutvarkyti tiekimą mažmenai.

4. Šiuo metu, daugelyje ūkio sektorių, dėl ekonomikos nuosmukio jaučiamas sulėtėjimas. Ar vaistų pramonė taip pat susiduria su pirmaisiais ženklais apie būsimą sunkmetį?

Situaciją atidžiai stebime. Šiuo metu galime kalbėti nebent apie augimo sulėtėjimą. Flat‘o ar kritimo tikrai nesitikime.

5. Kokie turėtų būti 2009 m. Sanitui?

Jei kalbėti apskritai, tai 2009 m. didelių pakitimų nebus: valstybių biudžetai patvirtinti, sutartys pasirašytos ir t.t. Tačiau 2010 m. CRE regione tam tikras stabtelėjimas galimas, tačiau, nemanau, kad jis bus drastiškas.

6. Ar galima sakyti, kad šiuo metu jau pilnai susitvarkėte su Jelfa ir pilnai kontroliuojate jos veiklą taip, kaip buvote numatę?

Taip, esminiai dalykai jau sutvarkyti ir situaciją valdome pilnai. Aišku, kad dar turime smulkių dalykų, kur planuojame tvarkytis. Bet iš esmės taip, susitvarkėme...

7. Ar pagrįsta nuomonė, kad ir sunkiais laikais žmonės neatsisakys vaistų, tačiau dėl mažesnio biudžeto rinksis pigesnius vaistus. Čia Sanitui į naudą?

O tu kai gauni receptą su nurodytu jame vaistu, teiraujiesi ar yra alternatyva? Greičiausiai, kad ne. Iš tiesų vartotojai retai žino teisę pasirinkti analogišką pigesnį medikamentą. Tad čia nėra esminis dalykas. Bet tokie produktai kaip maisto papildai, kažkiek gal ir turi įtakos.

8. Invaldai sunkūs laikai. Ar jaučiate spaudimą iš Invaldos dėl didesnių dividendų mokėjimų už 2008 m.?

Šiai dienai neturime dar jokių žinių. Viską sprendžia akcininkai (juokiasi).

9. Ar galite pakomentuoti, kokioje stadijoje šiuo metu yra Sanito pardavimo darbai? Vyksta, laikinai sustoję ar nutraukti?

Žiūrint formaliai, įmonės vadovybė nepardavinėja įmonės. Tai daro akcininkai. Tad čia ne tuo adresu klausimas

10. Ar vis dar tikite, kad pavyks parduoti Sanitą?

Žiūrint į akcininkų struktūrą, kad tai daugiausia finansiniai, o ne strateginiai investuotojai, įmonė tikrai bus anksčiau ar vėliau parduota.

11. Ko palinkėtumėte esamiems Sanito akcininkams, kurie iškentėjo Sanito akcijų kritimą nuo ~30 LTL iki ~10 LTL?

Kantrybės. Manau, kad ateis tas metas, kuomet bus vėl žiūrima į fundamentalius rodiklius.

Dėkojame už interviu.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2008 10 27 09:59     #4073
Gal kita diena paimkit interviu is Lifosos, Aprangos, UKB, ar TEO direktoriu. Kiltume smagiai.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital