Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Valanda su MP Investment bank II

spekuliantai.lt | 2008-09-22 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1983
Valanda su MP Investment bank II Antroje renginio dalyje Darius Križinauskas, MPB vyr. kapitalo rinkų specialistas, papasakojo apie elgesį meškų rinkose. T.y. kaip ir akivaizdu, ką reikia

Antroje renginio dalyje Darius Križinauskas, MPB vyr. kapitalo rinkų specialistas, papasakojo apie elgesį meškų rinkose. T.y. kaip ir akivaizdu, ką reikia daryti meškų rinkose – naudoti „short“ instrumentus.
Kas tas „shortas“? „Short“ sandoris, kai investuotojas pasiskolina VP ir juos parduoda, tikėdamas, kad jų vertė kris ir jis atpirks mažesne kaina.
Taigi, su „shortais“ galima spekuliuoti, t.y. daryti tą patį, ką mes dažnai bandom „gaudydami“ bangas. O jau metus, kol krito visa rinka, buvo galima žaisti tik su „shortais“. Jei prieš kelis metus Baltijos šalyse kritimų neturėjome, tik korekcijas, „shortai“ nebuvo aktualūs, tai dabar jų aktualumas labai išryškėjo.
„Shortų“ pagalba galima sumažinti savo portfelio riziką.
Taip pat labai įdomi „short“ sandorio savybė yra ta, kad jų pagalba galima optimizuoti mokesčius. Sakysim, Jūs turite nusipirkęs kažkokią akciją ir planuojate ją laikyti daugiau nei 366 dienas, kad nereikėtų mokėti mokesčių. Tačiau kokį 11-tą laikymo mėnesį rinkoje finansų sektoriaus krizė ir visos akcijos kūlversčiais ritasi žemyn. Protingiausia, žinoma, turimą poziciją uždaryti. Bet tada teks susimokėti visus mokesčius, nes pozicija neišlaikyta 366 dienų. Ir čia į pagalbą ateina „short“ sandoris: Jūs neuždarote „ilgosios“ pozicijos, o kad vertė nesumažėtų dėl kritimo, sudarote tos pačios akcijos „short“ sandorį. Atėjus laikui, kada nereikia jau mokėti mokesčių, uždarote abi pozicijas. „Short“ sandoris išgelbėjo Jūsų poziciją nuo nuvertėjimo bei leido „long“ poziciją išlaikyti ilgiau nei metus. Žinoma, nuo „short“ sandorio Jums reikės susimokėti mokesčius, bet jie bus gerokai mažesni nei „long“ atveju.
O ir arbitražas sudaromas „short“ sandorių pagalba. Sakysim, OEG Varšuvos biržoje kainuoja ~2,16 EUR, o Estijoje ~ 1,74 EUR. Kaip matome, skirtumas kartais gali gautis ir labai solidus.
„Short“ sandoriai, nors ir atrodo labai patraukliai, svarbu nepamiršti ir su pačiais „shortais“ susijusių dalykų – „už“ ir „prieš“:
1. Pasiskolinti akcijas būna paprasčiau ir pigiau nei pinigus.
2. Jei „short“ sandoris sudaromas prieš akcininkų susirinkimą, kada nusprendžiama išmokėti ir dividendus (akcijos kaina rinkoje atitinkamai sumažėja), tai akcijas reikia grąžinti drauge su dividendais. Ta pati logika galioja ir CFD (Contract-For-Difference) sandoriams.
3. Skolintojas bet kada gali pareikalauti grąžinti akcijas ir jas būtina grąžnti.
4. Pinigai, atėję už parduotas skolintas akcijas, iki sandorio pabaigos lieka pas tarpininką.
5. Daugiausia iš „short“ sandorio galima užsidirbti tiek kiek pasiskolinai, na nuostolis gali būti neriboto dydžio.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2008 09 22 12:04     #3779
Klausimukas: Kurie tarpinikkai uzsiimineja VP skolinimu panbaltike?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital