Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Likvidžiausių bendrovių indeksas WIG 20 ropščiasi aukštyn

spekuliantai.lt | 2008-02-25 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1816
Likvidžiausių bendrovių indeksas WIG 20 ropščiasi aukštyn Po gana nemažo kritimo sausio mėnesį (-13,71 proc.) Varšuvos biržos likvidžiausių bendrovių indeksas WIG 20 po truputį ropščiasi aukštyn – per bev


Po gana nemažo kritimo sausio mėnesį (-13,71 proc.) Varšuvos biržos likvidžiausių bendrovių indeksas WIG 20 po truputį ropščiasi aukštyn – per beveik 2 vasario mėnesio savaites pakilo +0,72 proc., - skelbiama AB FMĮ „Finasta“ Lenkijos rinkos apžvalgoje.

Tiesa, praeita savaitė investuotojams Lenkijos biržoje taip pat kainavo nemažai nervų, tačiau tai buvo bendros fatališkos situacijos visose pasaulio biržose rezultatas. Taip jau yra, kad apimti baimės investuotojai visiškai nežiūri, kokie yra šalies ekonomikos fundamentalūs rodikliai – vienodai krito tiek perspektyvios rinkos (pvz. Rusijos), tiek silpnesnės (pvz. Vengrijos).

Konstatuota – rinka atspari


Praeitos savaitės pabaigoje, po įvykusio Lenkijos Finansų Rinkos Vystymosi Tarybos posėdžio, šalies finansų viceministrė Katžyna Zajdel-Kurovska informavo, kad Taryba nemato jokios grėsmės Lenkijos rinkai, kuri galėtų kilti dėl neramumų tarptautinėse finansų rinkose. Jos vertinimu, Lenkijos finansų rinka išorės poveikiams yra pakankamai atspari.

Prognozuojamas Lenkijos BVP augimas 2008 metais turėtų siekti 5,5 proc., o šalies valiuta zlotas paskutiniu metu labai sustiprėjo tiek JAV dolerio, tiek euro atžvilgiu. Užsienio investuotojai iš rinkos masiškai jau nesitraukia, o po paskutinės didelės korekcijos biržoje, lenkiškų bendrovių akcijos vėl pasidarė pakankamai patrauklios investuotojams. Tačiau tai nereiškia, kad Lenkijos akcijų rinka išsiskirs iš kitų – 2008 metų pirmąjį pusmetį tiek pasaulio, tiek Varšuvos biržose galima laukti visko.

„EURO 2012“ kelrodis užsienio investuotojams

Užsienio investuotojai kuo toliau, tuo labiau Varšuvos biržą vertina pagal pasiruošimo Europos futbolo čempionatui „EURO 2012“ perspektyvą. Todėl ir daugiau dėmesio yra skiriama su pasiruošimu šiam čempionatui susijusioms statybų, prekybos, žiniasklaidos bei IT sektorių bendrovėms.

O neseniai Lenkijoje viešėjęs JAV investicinio fondo „Templeton Emerging Markets“ (aktyvų vertė 40 mlrd. JAV dolerių) valdytojas Markas Mobius pasakė, kad jo fondą domina gana pigios šiuo metu bankų sektoriaus bei naftos bendrovių akcijos. Tikslių pavadinimų jis neįvardijo, tačiau kitai dieną Varšuvos biržoje žymiai pašoko 2-ų bankų – PKO BP bei “Pekao SA” akcijų kainos.

Susidomėjimo objektas – žiniasklaidos sektorius

Per neseniai įvykusią biržų griūtį Varšuvos biržoje mažiausiai nukrito žiniasklaidos bendrovių akcijų kursai. Tad jei kas nors 2007 metų pradžioje įsigijo bendrovės “Agora” akcijų, tai, pardavęs jas gruodžio pabaigoje, galėjo džiaugtis 52 proc. uždarbiu. Varšuvos biržos subindeksas WIGmedia, apimantis žiniasklaidos kompanijas, per vasario mėnesį pakilo 4,82 proc., kai WIG20 – tik 0,72 proc.

Reikėtų pabrėžti, kad žiniasklaidos kompanijos yra labai priklausomos nuo reklamos, o pastaroji nuo bendros šalies ekonomikos būklės. Sprendžiant pagal Lenkijos ūkio augimo prognozes, reklamos rinkai 2008-aisiais yra uždegta žalia šviesa. Ir didžiausią perspektyvą, sprendžiant pagal pajamas, turi televizijos reklama.

Remiantis ekspertų prognozėmis, 2008 metais Lenkijos reklamos rinka augs 9,9 proc. (iki 7,3 mlrd. Zl), o 2009 m. iki 7,9 mlrd. Zl.

2007 metais iš visų Lenkijos televizijų daugiausiai pajamų iš reklamos susižėrė biržoje kotiruojama TVN televizija. Jos pajamos siekė 1, 098 mlrd. Zl, o tai – 22,3 proc. daugiau nei 2006 metais.

Šiais metais į biržą ateisiančios dar vienos “Polsat” skaitmeninės televizijos pajamos už reklamą praeitais metais padidėjo 15,7 proc. iki 878,5 mln. Zl. Apibendrinus visos Lenkijos televizijos praeitais metais iš reklamos uždirbo 3,35 mlrd. Zl. O bendros išlaidos reklamai Lenkijoje praeitais metais per visas žiniasklaidos priemones siekė 6,57 mlrd. Zl.

Didžiausi optimistai analitikai ir kompanijų vadovai

Kalbant apie Varšuvos biržos perspektyvas 2008 metais, rinkų analitikai atrodo yra didesni optimistai nei investuotojai. Banko ING analitikų prognozėmis, akcijų rinka augs apie 23 proc., o “Unicredit CA IB” vertinimu – po metų biržos indeksas WIG 20 pakils iki 3 703 punktų (dabar 3 084).

Dar vienas įdomus faktas – sausio mėnesį Varšuvos biržoje kotiruojamų bendrovių vadovai bei valdybų ir stebėtojų tarybų nariai, naudodamiesi proga, kad smarkiai nukrito akcijų kursai, „savo” bendrovių akcijų įsigijimui išleido virš 46 mln. Zl, tai yra beveik 3 kartus daugiau nei 2007 metų gruodį. Ekspertų teigimu, pirkdami savo akcijas, vadovai parodė, kad tiki savo firmomis ir kad akcijų kursai tokie patrauklūs, kad verta investuoti.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital