Komentarai 60 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Seminaro "Vertybinių popierių vertės nustatymas ir rizikos išmatavimas" apžvalga. 1 dalis. Z.Gaidienė

spekuliantai.lt | 2007-03-15 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 13605
Seminaro "Vertybinių popierių vertės nustatymas ir rizikos išmatavimas" apžvalga. 1 dalis. Z.Gaidienė Kovo 6-7 dieną vyko seminaras skambiu pavadinimu - VERTYBINIŲ POPIERIŲ VERTĖS NUSTATYMAS IR RIZIKOS IŠMATAVIMAS. Nors kainavo nepigiai, tema, tikslinė gru

Kovo 6-7 dieną vyko seminaras skambiu pavadinimu - VERTYBINIŲ POPIERIŲ VERTĖS NUSTATYMAS IR RIZIKOS IŠMATAVIMAS. Nors kainavo nepigiai, tema, tikslinė grupė ir dėstytojų kvalifikacija intrigavo sudalyvauti. Taigi ir sudalyvavom.
Seminarą pradėjo Socialinių mokslų (ekonomikos) daktarė, ISM docentė Zina Gaidienė. Įvadinės kalbos apie tai, kas yra akcijos ir į kokį turtą dar galima investuoti nebuvo labai įdomios (nieko naujo), tačiau seminare dalyvavo ir žmonės, mažai susidūrę su investicijomis, todėl neįdomiąją dalį reikėjo tiesiog pralaukti. Nuobodžiauti ilgai neteko. Jau pirmą pusdienį buvome išvadinti nenormalias, kadangi normalūs žmonės nespekuliuoja. Pasak Z.Gaidienės, Lietuvos VP rinka yra nesąmoninga. Normalioj rinkoj (JAV) visi investuoja ilgam ir normalūs žmonės – investoriai – už kruvinai iš savo darbo uždirbtus pinigus perka akcijas ne metams ar dviem, o begalybei, t.y. nusiperka ir užmiršta. O p/e 16-17 spekuliantams netinkamas, nes jie nori greito pelno, su tokiu p/e investuoja tik investoriai (nes toks maždaug normalių kompanijų P/E). Trumpalaikės investicijos yra nesąmonė, iškreipia rinką ir dėl to kyla tokios krizės kaip dabar. Visgi dėstytoja mums jautė tam tikrą krikščionišką meilę ir už spekuliacijas neprakeikė, o palinkėjo rasti tikrąjį kelią: “gal ir jums kada nors nusibos spekuliuoti ir tapsite normaliais žmonėmis – investoriais”.
Toks švelnumas mus truputį sugraudino, užgavo jautrias širdies stygas. Geras žmogus, špyga taukuota, kaip pasakytų vienas liūdnai baigęs svieto lygintojas.
O svietą palyginti gerai būtų, nes, pasak dėstytojos, pasaulyje yra įvairiausių investicinių instrumentų, opcionų fjūčerių ir pan., o Lietuvoje tokių nėra. Įsivaizduojate, kaip nusiminėme? O po to prisiminėme, kad lyg ir yra LHV opcionai. Nekokie, bet visgi geriau negu nieko. Deja, karčiai teko nusivilti, Z.Gaidienei kategoriškai pareiškus, kad Lietuvos valstybė opcionų neleidžia, o jei tai daro kažkokia privataus kapitalo FMĮ, tai čia – labai rizikinga, mat tokia įmonė gali subankrutuoti. Minties gilumas išties įkvepiantis, net link metafizikos patraukė - opcionai tarsi yra, bet rizikingi, todėl jų nėra. Beje, bankai taip pat gali bankrutuoti. Gaila, bet paklausti dėstytojos, ar bankų dėl šios priežasties Lietuvoje taip pat nėra, neišdrįsome.
Tuo labiau, kad priartėjome prie spekuliantams įdomiausios temos – akcijų vertės nustatymo. Visi pasiruošėme rašymo priemones ir stropiai užsirašėme: „Paprastųjų akcijų vertė nustatoma apskaičiuojant dividendinį pajamingumą ir kapitalo prieaugį.“ Genialu tai, kas paprasta. Bet paprastumą dar įtvirtinome ir pratimukais. „Tarkime, kad dividendai bus x, o akcijos kaina padidės y. Suskaičiuojame. Po to, pakeičiame skaičiukus ir dar kartą suskaičiuojame. Tada dar kartą – įtvirtiname žinias.“ Tik auditorijoje kilus klausimui, kaip sužinoti tuos kintamuosius (dividendus po metų, dviejų ar penkiolikos (investoriui tai aktualu) bei kapitalo prieaugį per tą patį laikotarpį)), dėstytoja vėl supyko. Pasak jos, tai ne jos darbas ir reikalas, norint sužinoti tokius dalykus reikia kreiptis į maklerius arba tiesiog žinoti tokius dalykus. Vėliau tęsė maždaug toks pasisakymas:

Ko nežinome? Kokia bus akcijos kaina po metų? Aišku žinome, viską mes žinome. Juk neperkate akcijos jei nežinot kiek uždirbsite. Juk į batų parduotuvę atėję neperkat pagrabinių batų, žinom ko norim... O jei nežinot, pavyzdžiui, dividendų po metų (o geriausia – turi būti aiški dividendinė politika, kad žinotum ir tolesnius metus)– tai čia jau rinka kalta ir įmonė, neverta į tą rinką eiti, yra ir normalių rinkų su normaliom akcijom.
Prisiekę sau, kad dabar ieškosim tik tokių rinkų ir tik tokių akcijų, nudžiugome, kad dėstytoja visgi taip pat turi investavimo patirties Lietuvoje. Ir svarbiausia, kad pasipūtimu Z.Gaidienės neapkaltinsi – ji ne iš tų, kurie visada perka pigiai, o parduoda brangiai, ne – daug jos investicijų (išskyrus į obligacijas) nuėjo šuniui ant uodegos. Kelis graudžius pavyzdžius ir mums paporino: „Turėjau kažkada tokios UABės akcijų, tai 10 metų dividendų nemokėjo, įsivaizduojat? Tai paskui siūlė parduot man tas akcijas, bet tai aš sakau: „ką tu, kas norės pirkti bevertes akcijas?“ Ir nepardaviau.“ Negi negraudi istorija? Taip kumštukai ir gniaužiasi gerai užvažiuoti tiem niekdariam, kurie akcininkais nesirūpina, o tokių daug. Z.Gaidienė buvo investavusi ir į dar vieną UABę, tai gerai sekėsi verslas, uždirbo pinigų, bet nieko akcininkams neduoda. Direktorius sau naują mašiną nusipirko, kompiuterių ten naujų prisistatė. Bet dėstytoja nusprendė, kad nėra ko čia įmonei komforto darytis, tad greitai atsiėmė visas savo investuotas lėšas.
Dar dėstytoja papasakojo, kaip reikia divesifikuoti riziką ir pademonstravo puikias OMXV, Lietuvos įmonių žinias bei perspektyvų įvertinimą. Taigi, mielieji, jei turite RSU akcijų, jums skubiai reikia įsigyti ATK, VBL arba MNF. Taigi dėstytoja stebino mus, o mes – ją. Paklausti, kiek kilo OMXV indeksas 2006 metais, atsakėme, kad apie 30 proc., deja, nepatikėjo, sakė nesąmonė. Nuriję karčią nepasitikėjimo piliulę sužinojome, kad gerų įmonių Lietuvoje nėra. Auditorijai kaip gerai valdomą paminėjus „Aprangą“, Z. Gaidienė tarstelėjo: „Nu gal... nežinau, bet čia prekybinė įmonė, tai nežinau net. Va, jei gamybinė, tai ooooo - JAV yra viena tokia labai gera – Walmart“. Kaip įtariate, parduoti Aprangos akcijų ir lėkti pirkti „Walmart“ mes nesuskubome.
Gal dėl šios priežasties, o gal pajutusi dvasinį įkvėpimą, dėstytoja kelis kartus skundėsi, kad iš jos vyro atimamos „Mažeikių naftos“ akcijos, kas yra visiška nesąmonė ir normalioje valstybėje to būti negalėtų. Deja, čia Lietuva, betvarkė pas mus. Tuo labiau, kad Vertybinių popierių komisijoje sėdi 29-erių metų mergužėlės, tad ar jos ką sugeba... Gal dėl savo garbaus amžiaus, o gal nusiminus dėl tvyrančios neteisybės, dėstytoja nepastebėjo, kad auditorijos amžiaus vidurkis buvo mažesnis nei 29.
Tačiau ISM baigęs jaunimas Z.Gaidienei sukelia tik pačius geriausius prisiminimus - Norvegijos aukštosios mokyklos (kuri su ISM bendradarbiauja) absolventai dirba NYSE makleriais. „Mokykla jais labai didžiuojasi, jie – makleriai, čia profesija. O jūs... jaunuoliai... ten profesionalai dirba. Gal tada čia man mest visus darbus ir eit spekuliuot? Nejuokinkit...“
Nejuokinom

Patys juokėmės, kai docentė piktinosi, kodėl „Finasta“ reklamuojasi, kad jų pensijų fondai paaugo 174 proc. Nes taip negali būti ir ten turi rašyti ne +174, o -174 proc., nes ten – labai didelė rizika (metafizika, mielieji, metafizika).

Patys vakare prie alaus bokalų liūdėjome. Ne dėl sumokėtų pinigų, net ne dėl vieno žmogaus, o dėl visos Lietuvos švietimo sistemos. Juk sutikome vieno geriausiu ekonomikos universitetų vieną geriausų dėstytojų.... Galima tik įsivaizduoti kas dedasi žemiau...

Pasirašo:
Chikirap, Nepermatomas, Pink, Tranous
____________
Tęsinys - 2 dalis. A.Variakojis »

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2007 03 15 08:49     #980
Kaip sakė VDU prof. J. Čepinskis, apie ekonomikos dėstyma Lietuvoje - "jis prasidės tuomet, kada išmirs "dinozaurai"". Dinozaurai - štai tokios Zitos ir kiti garbaus amžiaus profesoriai-teoretikai, kuriakademinius postus dalijasi.
2007 03 15 09:07     #981
As labai norejau sudalyvauti, bet negalejau fiziskai. Gaila nebuvo manes tenai, buciau paklausinejes Gaidiene gera finansiste (super gera), bet tai nereiskia kad ji gera spekuliante. Angliskai accountant ir trader irgi yra skirtingi zodziai, deja pas mus tai dar siejama.
2007 03 15 09:17     #982
Aciu uz gera rytmecio nuotaika , o dar rinka bounsina... Yes. Aisku apmaudu del musu svietimo, taciau manau galvojantys zmones visada atras sviesos spindulius - net gudzioj tamsybej...
2007 03 15 09:23     #983
Beje Walmart priklauso mažmeninio pardavimo sektoriui. Is dalies Walmart yra kazkas panasaus kaip VP. Ji visai ne gamybinė.
2007 03 15 09:42     #984
Pas Gaidiene dalyvavau kursuose pries kokius 5 metus. Kaip matau repertuaras nepasikeite
2007 03 15 10:01     #985
Čia kažkokia Naujoji Ekonomika išrasta, kad Walmart gamybinė įmonė??? Hmm, gilus pagrindų žinojimas. Nėr čia ko tais makleriais girtis, tai ne profesija... Va jei ISM išugdytų Investicinių portfelių valdytojus... panašu, kad toli šviečia iki to...
kriuksis
kriuksis

61 komentarai

2007 03 15 10:51     #986
Nu geras
2007 03 15 11:20     #987
Nepapraset grazinti pinigu uz toki gera seminara
2007 03 15 11:21     #988
+++
2007 03 15 11:29     #989
Gerai kad ten manes nebuvo,arba buciau nesustojes juoktis,arba susipykes su Zina.
2007 03 15 12:00     #990
Kokia buvo sio malonumo kaina litais?
2007 03 15 12:05     #991
as dalyvavau tame seminare, bet is gaidienes tai nieko nesitikejau - deste ta pati ka ir kiti destytojai per paskaitas univere, todel naivu buvo tiketis, kad ji ka nors praktisko ir naudingo papasakos.. tokius seminarus turi destyti praktikai, o ne teorikai..
2007 03 15 12:06     #992
Ir as ten buvau.. Kazkaip labai sutinku su straipsniu
2007 03 15 12:15     #993
Cool
2007 03 15 12:29     #994
:yes
2007 03 15 13:32     #995
teko ir man pas ja mokytis. pirma reakcija i jos paskaitas buvo panasi: t.y. "seno sukirpimo moteriske ir nieko ji investicijose nesupranta ..." taciau jos darbas ne spekuliuoti (ir net ne investuoti) - o ismokyti TEORINIU fundamentaliu pagrindu. o tai ji daro pakankamai gerai. o paskui jau spekulio reikalas kaip ta fundamentika jis pritaikys savo praktikoje. taip kad teoretikas dirba savo darba, o spekulis savo. cia kaip ir kiekvienoje srytyje - yra gryna teorija ir yra jos pritaikymas praktikoje.
2007 03 15 14:06     #997
bet palaukit, WMT turetu tureti eile dukteriniu imoniu, gaminanciu jai ivairius optima linija, sainsbury's basics atitikmenius. Na bet gal mano pastebejimas vis tiek per silpnas WMT vadinti gamybine. to Notjus : "čia ko tais makleriais girtis, tai ne profesija..." cia kaip suprasti? Gal tiesiog nepavydekim kitiems sekmes pagarba ISM, jei isties kas nors is sios mokyklos absolventu dirba NYSE makleriais
2007 03 15 14:59     #998
Aciu uz gera aprasyma
2007 03 15 15:54     #1000
tai va tokiu teoriniu ziniu prisiklause, praktinius seminarus matyt turetume mes patys destyt
2007 03 15 16:06     #1001
Arta, gera mintis
kriuksis
kriuksis

61 komentarai

2007 03 15 16:07     #1002
Jei neuzsiplestumet kiek Gaidiene tai, manau, ne vienas ateitu
2007 03 15 16:39     #1003
Kol kas nemokamai viskas zaliuku susitikmuose dalijama
2007 03 15 18:10     #1004
Ismintingas ne tas,kuris daug zino,o tas,kurio zinios naudingos(Eschilas) Man toks poziuris padeda nepasiklysti informacijos siukslyne...
2007 03 15 18:53     #1005
Kai pradedi isivaizduoti kas zemiau, o dar baisiau - kas auksciau ...
2007 03 15 19:16     #1006
Beje p. Gaidiene berods minejo, kad veda seminarus verslininkas, vadovams ar pan. kazi ka jie sneka po tokiu seminaru? kas tiesa -tas tiesa, mazai ir naujokams naudos, ir vilkams . O jei buciau i toki seminara atejes tik pradejes investuot tai jau kita diena buciau uzsidares saskaita FMI
2007 03 15 19:25     #1007
Man kaip žaliam ekonomistui (ne ekomistui) visai patiko. Bet įdomūs pasirodė UABės (patentuotinas žodis) du vertinimo būdai: 1) Jeigu perkam įmonę dėl pelno. Istorinio pelną perkeliam į ateitį, paskaičiuojam per kiek metų turėtų atsipirkti ir gauname kainą. 2) Jeigu perkam kaip nekilnojamą turtą. Įvertinam viską realia rinkos verte ir gaunam realią kainą. Bet kas įdomiausia jeigu perkam įmonę dėl pelno, pasirodo jos turtas neturėtų mūsų nedominti: "nes tai yra ne akcininkų nuosavybė (akcininkų nuosavybė įstatinis kapitalas+nepaskirstytas pelnas) tai yra vadybininkų darbo priemonė" p. Z. Gaidienė Gal kas galite paaiškinti šią metafiziką. Ačiū.
2007 03 15 19:28     #1008
turėtų mūsų nedominti. arba neturėtų mus dominti. Turėtų būti taip
2007 03 15 19:31     #1009
Gal kas galit atsiųsti antros dalies medžiaga į mail
2007 03 15 19:36     #1010
Tai EMC neatsiuntė.
2007 03 15 19:49     #1011
Suprantu, kad Kolegos išdėstė seminaro medžiagą su gera humoro porcija, bet jei ten yra pakankamai tiksliai pacituota lektorė, tai turėčiau vieną prašymą - pasakykit, kas tokių seminarų organizatoriai tam, kad nepasimauti ateityje ir negaišti laiko. Man nekart teko susidurti su teoriniais savo srities specialistais, kurie praradę ryšį su raelybe. Ar sutiktumėt, kad operuotų chirurgas visiškai neturintis praktikos, bet puikus teoretikas!?
2007 03 15 20:00     #1012
faktas kaip blynas bet neatsiuntė:cry, nors mail adresa palikau(
2007 03 15 20:17     #1013
Mikimauzai duo e-mail atsi8siu
2007 03 15 20:18     #1014
Matot, dabar Lietuvoj norima populiarinti taipyma, o tai mums spekuliantams i nauda. Ir lektore tinkama (amziu turiu galvoje)Tik galetu veltui tuos seminarus organizuot, o mes, spekuliantai, jai sumestumem Juk i nauda mums ka
2007 03 15 20:21     #1015
Intriga tai buvo kaip iš filmo "Rekrūtas": viskas yra ne taip kaip atrodo". Kuo daugiau požiūrių tuo arčiau tiesos. Bet kaip sakoma, matyt silpnų nervų žiūrovams (klausytojams) nerekomenduotina.
2007 03 15 20:28     #1016
Kaina: Bodo Schafer, rugsėjo 29d. (apie 8val.), kaina 1200Lt. (su nuolaida 900Lt.)
2007 03 15 20:32     #1017
liudnai juokinga situacija. o kas visdelto organizatoriai?
2007 03 15 20:33     #1018
beje, pink ne del sito seminaro issipardavei, tikiuosi? kitaip reikia prasyti atlyginti nuosolius 8)
2007 03 15 20:37     #1019
rnk, gera mintis! Organizatoriai - UAB "Ekonomikos Vystymo Centras"
2007 03 15 20:38     #1020
Ekonomikos mokymo centras EMC
2007 03 15 20:42     #1021
teisybes delei reiketu pamineti kad siame seminare ir Variakojis pasisake, o jo tikrai vertejo paklausyti.
2007 03 15 20:44     #1022
beje reikia pamineti kad p.Variakojis tikrai kompensavo dali seminaro bet apie ji turbut bus jau 2 dali.
2007 03 15 20:45     #1023
Sorry, Senis teisus del organizatoriu.
2007 03 15 20:57     #1024
http://www.emcentras.lt/naujas/index.php
2007 03 15 21:27     #1025
Po ISM issilavinimo (net ir su norvegijos mokyklos pagalba) tik i NYSE makleriu dirbt Prajuokinot
2007 03 16 05:24     #1026
cia panasu i Ostapo Benderio triuka su sachmatais
2007 03 16 07:37     #1027
Užuojauta Supratau kad reikia iš kitų tik dar reikia juos moket atsirinkt
2007 03 16 07:38     #1028
Mokytis žodis pabėgo
2007 03 16 07:40     #1029
kodėl iki šiol dar nėra UAB "Spekulentu mokymo centras"? reputaciją turit, belieka tik suorganuzuoti, mielai sumokečiau kad ir kelis t už išsamu teorini bei praktini kursa
2007 03 16 07:49     #1030
dinamo mintis tai tikrai nebloga. Nes kazkaip galvoju, kad Spekuliantu atstoavai geriau isdestytu nei Z.Gaidiene, kadangi daugiau praktikos butu...
2007 03 16 08:34     #1031
ateis laikas bus ir vaikas
2007 03 16 11:30     #1032
Teko ir man sudalyvauti šiame seminare. Įspūdžiai - (, tokios nepagarbos auditorijai dar neteko matyti :no. Vien ko vertas doc. Gaidienės posakis -" ..kai nustosit spekuliuoti ir Jūs normaliais žmonėmis tapsite..." Gėda...
2007 03 16 18:34     #1033
Ir kitu sriciu destyme (ne tik finansiniu instrumentu analizeje) ISM laaaabai panasiai pasirode Gerai kad nesudalyvavau, nors tokia mintis buvo
2007 03 16 19:10     #1034
O mintis, kad spekuliantu atstovai surengtu seminara yra netgi labai gera. Juk jusu praktine patirtis tikrai turtinga. Manau susirinktu tikrai nemazai zaliuku paklausyti "senu vilku". Juk ir zinios gautos uz pinigus yra kazkodel labiau vertinamos, nei dykai gautos :con . Laukiam spekuliantu seminaro :yes
2007 03 17 00:11     #1035
el_dorado, tokie kaip Sainsbury, Tesco, ASDA ir t.t., savo produkcijom nekuria antriniu imoniu, tesiog issirenka jau esamas pasiraso sutartis su tom imonem, kad jos gamins su ju prekiniu zenklu jiem. p.s. teko susidurti su JS, ASDA <> imonem kontraktininkem.
2007 03 17 23:29     #1060
ubagas, velnias apsizioplinau isties logiskiau kaip tu sakai.
2007 03 18 10:56     #1062
va cia tai jo... bet nenusiminkit, zemiau dedasi daug geresni dalykai.. nes zemiau- ne investuotoju, zemiau- spekuliantu lygys. tu spekuliantu, kurie issaukia neapibreziamas krizes ir beprotiskas korekcijas. cia lietuva, cia lietus lyja.. palijo ir nustojo, ir toliau zole zaliuoja kaip zaliavusi :yes:yes
2007 03 18 10:57     #1063
*lygis
2007 03 19 15:09     #1064
O gal reiktu pasiulyti tam organizatoriui EMC, kad pirmaja dali ta pati p. Gaidiene pasneketu, o antrojoje dalyje - spekuliai. Tada auditorija pati padarytu isvadas kas yra kas Kaip jums atrodo ?
2017 10 20 19:56     #37232
  KJHGFC

halloween costumes to make halloween invitations best halloween jokes adultshalloween pictures halloween make up coloring pages halloween freehalloween songs easy halloween recipes halloween games ideas halloween stories best 2018 calendar for free

 

 

 

the best halloween costumes halloween cards best funny halloween jokeshalloween images halloween makeup free pumpkin coloring pages Best halloween songs halloween recipes ideas halloween games history of halloween 2018 yearly calendar

 

 

 

unusual halloween costumes halloween party invitations free halloween jokeshalloween clipart halloween makeup ideas free halloween coloring sheetshalloween music easy halloween treats halloween games for kids halloween origin 2018 calendar HD

 

 

 

 

popular halloween costumes halloween birthday invitations free funny halloween jokes halloween wallpaper makeup halloween free halloween coloring pictures Best halloween music halloween snacks halloween party games story of halloween free calendar 2018

 

 

 

creative halloween costumes halloween invitations free halloween jokes adultsfree halloween wallpaper horror make up free halloween coloring bookhalloween music for kids halloween treat ideas kids halloween games origin of halloween free 2018 calendar

 

 

 

top halloween costumes free halloween cards free kids halloween jokeshalloween screensavers halloween face paint kids halloween music halloween party music halloween dinner ideas halloween party games for kids halloween spirit 2018 printable calendar templates

 

 

 

ideas for halloween costumes free halloween invitations free halloween humorhalloween desktop wallpaper how to do halloween makeup free halloween coloring pages halloween music playlist halloween desserts halloween activities for kids halloween history 2018 printable calendar

 

 

 

 

cheap halloween costume ideas free halloween cards free ghost jokeswallpaper halloween printable calendar 2017 coloring pages halloween scary halloween music halloween party food ideas halloween games for adults the history of halloween printable calendar 2018

 

 

 

halloween costume ideas top free halloween cards halloween jokes best pictures of halloween easy horror make up halloween coloring pages scary halloween sounds halloween food Free halloween activities for kids halloween city Halloween calendar

 

 

 

funny halloween costumes best halloween invitations funny halloween jokesfree happy halloween pictures halloween make up ideas halloween coloring book spooky halloween music halloween food ideas Free halloween gameshalloween horror nights free Halloween calendar

 

 

 

best halloween costumes best halloween party invitations halloween jokes adults happy halloween images free makeup halloween free halloween printables kids halloween songs halloween recipes halloween activitiesHalloweentown best halloween calendar

 

 

 

cool halloween costumes free halloween cards kids halloween jokes happy halloween pictures easy scary make up best halloween invitations halloween playlist halloween party food halloween party games for adults halloween ghosttop Halloween calendar

 

 

 

awesome halloween costumes free halloween invitations halloween humorpictures of halloween scary make up ideas halloween coloring pictureshalloween music list halloween treats kids halloween party games the story of halloween Halloween calendar printable

 

 

unique halloween costumes free halloween birthday invitations ghost jokeshalloween pics easy horror make up halloween coloring sheets 

2018 09 22 19:18     #39972
 I discovered your blog site on google and appearance a number of your early posts. Maintain the excellent operate. I simply extra up your Feed to my MSN News Reader. Looking for toward reading a lot more from you down the road!
http://www.thequestionpapers.comv


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis