Komentarai 16 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

KODĖL UŽDIRBAME MAŽAI, arba kodėl fondų valdytojai skriaudžia individualiuosius investuotojus

Nojus | 2006-10-06 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2828
KODĖL UŽDIRBAME MAŽAI, arba kodėl fondų valdytojai skriaudžia individualiuosius investuotojus Šiandien VPK paskelbė tyrimą, kuris jei ne pribloškė, tai nustebino nemaloniai. Daugelis iš mūsų labai domisi investiciniais fondais, o naujai atėję k

Šiandien VPK paskelbė tyrimą, kuris jei ne pribloškė, tai nustebino nemaloniai. Daugelis iš mūsų labai domisi investiciniais fondais, o naujai atėję klausia patarimo, kurį fondą pasirinkti. Vienas iš kriterijų pasirenkant fondą yra jo pelningumas, antras – valdymo mokesčiai, trečias - valdymo mokesčiai, valdymo mokesčiai, valdymo mokesčiai. T.y. tai kas suryja mūsų pelną. Ne be reikalo Forume nuolat rekomenduojama atsižvelgti į šį svarbų faktorių. Ir štai ką VPK išsiaiškino: Lietuvoje 2005 m. mes mokėjome daugiau, nei mūsų kolegos Europoje ir JAV. Ir mokam daugiau ne procentais, o kartais. Niekas nežino, kokia situacija šiais metais, bet kam skelbti 2005 m tyrimą, jei jis jau nebeaktualus. Vadinasi mes mokam vis dar daugiau.
Buvo gretinami akcijų ir obligacijų Kolektyvinio investavimo subjektai (KIS). Už akcijų KIS 2005 m. mes mokėjome 2.2 karto brangiau, nei mūsų kolegos JAV, ir 1.7 karto brangiau už europiečius.
VPK tai paaiškina tuo, kad Lietuvos “akcijų KIS rinkoje nepasiekiama masto ekonomija - tai reiškia, jog didėjant investicijų fondų valdomam turtui, išlaidos nemažėjo”. Tas tai tiesa, bet lazda turi du galus – mastą sunkiai pasieks nemažindami mokesčių. O mažinti? Va va, jie irgi nori, kad valdymo išlaidos atsipirktų greitai. Mes kantrūs, mes sumokėsim... O GAL IR NE.
Štai už obligacijų KIS mes mokėjome mažiau, nei Europoje ir JAV, Bet ar šie fondai mums buvo įdomūs, kiek iš mūsų pirko Obligacijų KIS? Tikrai nedaug, nes mes godūs, mums reikia didesnių procentų. Ir akcijų fondai tarp mūsų populiaresni už obligacijų fondus. Va tuo ir naudojasi fondų valdytojai. Va taip mes juos ir maitinam.
Tačiau mes visada turim pasirinkimą, o šio instrumentas – skaičiavimas. Juks mes spekuliantai ir skaičiuoti mokam. Tad nesusižavėkim didelėmis kai kurių fondų grąžomis, o geriau paskaičiuokim kiek tas pelnas mums kainuos. Šitas tyrimas priverčia pagalvoti, kad ir pelnas gali būti brangus ar pigus, panašiai, kaip skolinti pinigai būna brangūs ir būna pigūs, priklausomai nuo FED ar ECB malonės. Tai mūsų – tavo ir mano – pelno kaina priklauso nuo žmonių, kurie yra šalia mūsų.

Skaičiuokit ir būsit turtingi!

VPK dokumente yra pateikti investicinių fondų valdytojai, kurių pateikti duomenys buvo tiriami.


Sėkmės investuojant!
©Nojus

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 10 06 22:14     #240
.... reiktų "spekuliantų fondo" (gal net ne vieno ).... mokesčius padarytume nedidelius padempinguotume valdymo mokesčius... juk ir taip čia viešai "valdom"
2006 10 07 07:17     #241
nu tai naturalu, kai nekaikurie fondai ima 15% nuo augimo, o jei metai geri, tai ir pelno gerai nusigriebia
2006 10 07 08:14     #242
pas tuos nekaikuriuos ir BIK apie ~5% svyruoja
chamas
chamas

93 komentarai

2006 10 07 09:35     #243
islaidos maziausios mokesciai didziausi. o su tais nekuriais fondais su 15% nuo augimo, tai snekekim tiesiai, Finasta turetu pagalvot ka daro. kai kur sekmes mokestis skaiciuojamas tik nuo tos sumos, kuria fondas aplenkia indeksa. o dabar - centu pakyla, ir davai 0,15 makleriam.
2006 10 07 11:59     #245
i tema: http://www.johnchow.com/index.php/the-mutual-fund-scam/
2006 10 07 12:56     #247
vakar per kazkurias TV zinias kaip tik komentavo tyrima apie Lietuvos algu dydzius. Tai kaip tik ir pasake, kad finansiniame sektoriuje atlyginimai yra nepagristai per dideli. Taip yra todel, nes siame sektoriuje vyksta "protu medziokle". Matyt tam ir eina didesni mokesciai
2006 10 07 17:58     #250
Nelabai is tikruju suprantu nepasitenkinimo. Juk fondo vienetai yra kaip bet kokia kita preke, kurios kaina nustato rinka pati, todel sakyti kad ji per brangi negalima, nes jeigu buti brangi, niekas nepirktu, o dabar tesiog sluoja
2006 10 07 19:29     #251
1. Mokestis nuo fondo pelno man atrodo logiskesnis, nei valdymo mokestis, kuris skaiciuojamas net jei fondas dirba nuostolingai. 2. Fondo mokescius lemia ne fondo dydis, bet musu paciu sugebejimas uzsidirbti birzoje. Ne daug zmoniu Lietuvoje investuoja, dar maziau investuoja patys pirkdami akcijas. O kiek is tu perkanciu akcijas uzdirba daugiau negu tarkim Finastos fondai? Kai ismoksim sekmingai investuoti patys, sumazes fondu paklausa, o tada sumazes ir mokesciai. Na cia man taip atrodo
chamas
chamas

93 komentarai

2006 10 07 21:38     #252
Bet is kitos puses - tarkim indeksas, pagal kuri daugmaz orentuojasi fondas pakyla 50% , o fondas - 45%. Tai reikstu kad makleriai su savo isikisimu tik ateme 5%, o ne sukure kazkokia verte. Taciau kaip bebutu, zmogus vistiek sumokes 15% nuo tu uzdirbtu 45%. Manau makleriai nelabai pagrystai apmokestina ta dali, kuri atsirado ne ju deka. Bet dideliu priekaistu neturiu, Finastos fondai siemet tikrai neblogai atrodo, ne taip kaip pernai.
2006 10 08 22:46     #257
soundesigner, jei VPK butu ziurejusi i si reikala is pasiulos/paklausos poziciju, tai isvis nebutu dariusi tokio tyrimo. Man atrodo mes daznai perdaug sureiksminame si laisvosios rinkos principa. Realybe - ypac dabartine - yra zymiai sudetingesne ir Smitho principas "kas naudinga man - naudinga visiems" yra senstelejes.
2006 10 09 10:25     #258
Iš tiesų dabar niekas nedraudžia investuoti į praktiškai bet kurį pasaulio fondą, tad nepasitenkinimas nelabai vietoje. Pasakykim atvirai - tingim domėtis, tingim analizuoti ir skaičiuoti, ir už tą tingėjimą atitinkamai susimokam.
2006 10 09 10:28     #259
Naturalu kad mokesciai dideli, juk visi puola pirkt tuos fondus perdaug negalvodami ir lengvai pasidave reklamai. Todel FM imones ir bankai tuo naudojasi.
2006 10 09 11:24     #260
taip, bet jei kiekvienakart pries pirkdami pieno buteli, imtume dometis, kiek jis kainuoja dar bent 10-yje kitu vietu, tai butu nesamone turbut Laisvosios rinkos principas ir yra tas, kad ji pati savaime viska sureguliuoja, bet kartais, pasirodo, pasitaiko ir isimciu. Todel VPK tyrimas labai vietoj.
2006 10 09 12:26     #261
chebra, viskas normaliai, mazesniai mokesciais nieks nedirbs nes nepadengs savikainos, kuri Lietuvoje, patikekit manim, tikrai kur kas didesne, nei labiau issivysciusiose salyse, O JAV isvis atskira kalba.
2006 10 09 14:34     #262
Zodziu: 1) ar VPK tokiu tyrimu nenusiziangia konkurencijos tvarkai, vienus fondus isskirtdama kaip mazai imancius mokescius, o kitus kaip daug imancius. 2) antra musu rinka dar kuriasi, konkurencija tik dideja, tai ir mokesciai prades mazeti naturaliai, nereikia cia verkslenti, kam netinka fondai tegul deda indelius banke ir gauna 4 proc., o as desiu i fondus kur moku didelius mokescius bet vistiek lieka maziausiai 10 proc. pliuso 3) esam tikri lietuviai skaiciuojam kitu pinigus, o manyciau reiketu labiau demesi kreipti ka gauni uz tuos "mokescius", koks fondu rezultatas, kaip aptarnauja, kokia info duoda, prognozes ir t.t., tai tada ir mokesciai visai mazi atrodys 4) tenka apgailestauti bet ne visi fondu valdytojai atskleidzia visus mokescius, todel daugeliui toks vaizdas susidaro, kad vieni lupa daug o kiti mazai, ir siulau VPK i tai rimtai paziureti, cia butu idomesnis tyrimas. 5) o mums fondu vartotojams reikia kantrybes, laisva rinka sureguliuos tuos mokescius, kuo daugiau bus investuojanciu tuo mazesni mokesciai, o dabar kas septintas lietuvos gyventojas zino apie tuos fondus tai ko noreti kad mokesciai butu mazi. Sekmes visiem.
2006 10 09 17:19     #263
2 varle: dabar globalaus interneto amžius, tad bet koks fondas realiai konkuruoja pasaulio rinkoje, kuri seniai susiformavusi. VPK tyrimas visai vietoje - visi fondų mokesčiai privalo būti vieši ir čia negali būti jokių paslapčių. Visiems kitiems - niekas juk netrukdo pirkti amerikos kompanijos fondą ir mėgautis mažiausiais mokesčiais. Tik tam reikia apsidairyt, paanalizuot ir paskaičiuot, bet tam labai mažai kas iš mūsų turi laiko. Juk fondas - tai ne pieno butelys, čia perki tikrai nekasdien, už nemažus pinigus ir ilgam. Tad ir papildomos valandos, sugaištos priimant sprendimą, smarkiai atsiperka. Tik vat tas amžinas tingumas...

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis