Komentarai 8 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Pamastymai 2005 metu korekcijos tema

MatasM | 2006-03-22 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3184
Pamastymai 2005 metu korekcijos tema Skaičiuodamas dėl šios korekcijos neuždirbtą pelną ir matydamas jos padarinius, mąsčiau apie radikalų portfelio sudėties keitimą. Tačiau, kad daryti

Skaičiuodamas dėl šios korekcijos neuždirbtą pelną ir matydamas jos padarinius, mąsčiau apie radikalų portfelio sudėties keitimą. Tačiau, kad daryti kažkokius sprendimus, reikėjo suprasti, kas nutiko VSE, kas sąlygojo tokį ilgą kainų smukimą.
Taigi pagrindinė visiems žinoma korekcijos priežastis buvo akcijų kainų burbulas, kurį „pripūtė“ naujai atėję investuotojai, kurie nelabai žinojo apie akcijos vertę „proto ribose“ ir be abejo mes patys, spekuliantai.
Sumažėjo paklausa, didieji investuotojai viens po kito nustojo palaikinėti savo pozicijas ir patys pradėjo fiksuoti pelnus.
Burbulo sprogimas įvyko spalio 5 dieną, kai OMXV indeksas pradėjo ristis žemyn. Pirmą korekcijos bangą sukėlė ypač staigus ir smarkus trijų buvusių žvaigždžių kritimas: LFO1L, UKB1L ir SRS1L (spekuliantų akcijos). Spekuliantai nenorėdami, kad jų pavyzdžiu pasektų ir kitos jų pozicijos, pradėjo fiksuoti savo „nerealius“ pelnus. Vėliau jau sekė masinis nusimetinėjimas.
Smarkiai nuvertėjus akcijoms, korekciją dar pastiprino margin call‘ai. Investuotojams teko pardavinėti akcijas, kad padengti įsiskolinimą. O kai kurie metų pabaigoje gal būt fiksavo nuostolį vien dėl techninių priežasčių mokestiniais sumetimais.
Gruodžio pabaigoje, sausio pradžioje buvo jaučiamas šioks toks pagyvėjimas biržoje ir daugelis ėmė tikėtis, kad tai korekcijos galas. Tačiau sausio viduryje vėl prasidėjo antroji korekcijos banga. Pagrindinė priežastis buvo ta, kad iš Lietuvos rinkos išeidinėjo kažkoks HANSA fondas ir nusimetinėjo visas pozicijas iš eilės (LTK, MNF, LDJ, PTR ir t.t.). Atrodė, kad HANSĄ tenkina bet kokia kaina ir jie net nesistengė „gudriai“ nusimesti turimų paketų.
Galų gale ir patiems investuotojams įgriso šitas kritimas. Daugelis pradėjo permetinėti savo lėšas į investicinius fondus, kurie investavo į tuo metu sparčiai kylančius regionus (Balkanai, Rusija, Rytų Europa).
Investuotojų biržoje sumažėjo, apyvartos sumenko, forumuose pasipylė diskusijos ne apie akcijas, o apie kitas investavimo alternatyvas (inv. fondai, obligacijos).
Vasario pabaigoje indekso reikšmė pasiekė 2005 m. gegužės mėn. reikšmę. Matyt ir akcijų kainos pasiekė proto ribas, nes į biržą pamažu pradėjo grįžti stambesni investuotojai. Pradėjo kilti pagrindiniai VSE flagmanai LTK ir MNF, kurie tempė paskui OMXV indeksą ir kitas akcijas.
Prognozė: Kaip ir daugelis, manau, kad Lietuvos VP rinka artimiausiais metais nebekils taip sparčiai kaip 2003-2005 ir 100% pelno per metus nesitikėčiau.
Kodėl užsitęsė korekcija?
Manau, jei Lietuvos finansų tarpininkai nebūtų pasiūlę alternatyvių investavimo instrumentų, investuotojai su savo kapitalu niekur nebūtų iškeliavę ir korekcija būtų pasibaigusi dar žiemos viduryje, tačiau yra kaip yra.
Tikiuosi, kad per šią biržos korekciją mes pasimokėm:
- kad jei rinkoje pradeda sklisti gandai apie korekciją, reikia fiksuoti bent dalį pelno;
- kad akcijos ne tik kyla, bet ir leidžiasi ir kartais daugiau nei manom;
- kad ne visi gali būti sporto šakos „dugnų gaudymas“ nugalėtojais;
- kad diversifikuoti portfelį skirtingose srityse nepakanka, reikia diversifikuoti ir skirtinguose regionuose.
Esu optimistas ir tikiuosi, kad sekančios biržos korekcijos nebus tokios skausmingos investuotojams/spekuliantams.

Sėkmės investuojant.

Matas Macijauskas (MatasM)
Redagavo: Arta (navatnas)

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 03 22 19:40     #69
Dar noriu pridėti... per visą korekcijos laiką OMXV indeksas nukrito 26,25 procentinio punkto. Geras pastebėjimas, kad korekcija dar buvo įtakota alternatyvių investavimo instrumentų. Tikėkimės, tai korekcijos pabaiga ir daugiau nereiks straipsnio "Pamastymai 2005 metu korekcijos tema" II dalies rasyt Puikus straipsnis... Sėkmės
2006 03 22 20:28     #70
Netikiu, kad cia korekcijos pabaiga. (Noreciau klysti). Bent jau kilimo pradžios nematau. O kur dar konsolidacijos periodas. Rinka krito ne del naujoku (ne del manes ) Rinka krito todel, kad pries tai ilgai ilgai judejo aukstyn be korekciju. Reikejo juk kazkada fiksuoti pelna! o naujokai tik paastrino situacija , kai kuriose pozicijose, tokiose kaip UKB, LIN, LFO ir t.t.
2006 03 23 06:50     #71
išvados gal ir teisingos, bet : - jei dėl kiekvieno gando pardavinėsi, liksi tik su cashu. - diversifikavus lygiai taip pat galima sėdėt minuse arba ant 0. Užtenka pažiūrėti i SEB fondų raudonavimą vos ne kiekvieną dieną.
2006 03 23 11:46     #72
Denisai - ar burblas, ar kilimas be korekciju, man asmeniskai tai vienas ir tas pats. O kada kils, cia jau kiekvienas turim savo nuomone. Taksistas - diversifikavima kiekvienas supranta savaip. Kazkas deda i viena pozicija viska, kitas i skirtingus regionus ir instrumentus.
2006 03 23 20:57     #73
gera analize :yes mano isvados is korekcijos tokios pat
2006 03 24 19:32     #74
Negaliu ir dabar susitaikyti su mintim,jog jei spalio men buciau uzfiksaves pelna,dabar VMI tektu pakloti apie 100k litu.Nors dabar kazkur ir gailiuosi,kad taip nepadariau-praradau daugiau nei dvigubai.Bet yra kaip yra...
2006 03 25 13:05     #75
jo, jei ne tas suknistas mokestis, seniai butume pafiksave pelnus. As irgi niekaip nemaniau, kad gali kristi daugiau, nei tektu sumoket mokesciu. Va tie nerealus pelnai ir papjove Paradoksas..
2018 04 24 08:56     #38499
 Novelty helmet announces 2018 arrange

When the safeguarding Awesome Toilet bowl champ, any Hawks triumphed in any NFL Jerseys usual couple of years setting up during 2018 over the Lincoln Money Stadium with Metro atlanta Falcons regarding Friday overnight. Philadelphia Eagles Jerseys Survive couple of years, Philadelphia conquered Metro atlanta 15-10 during the playoffs that will arrange any NFC Shining. Carson Wentz Jerseys Any Hawks have actually a good 6-1 checklist with Falcons for Lincoln Money. This would make any latest consecutive year or so to your Hawks (thirdly consecutive year or so from home) that will do any Falcons, together with survive year's playoffs.

Any Hawks could drive to the Metropolitan Daily life Stadium during the sixth 7-day period together with do any New york giants from a hockey tie in with regarding Friday overnight. This current year is the brand new during business story that your Philadelphia Eagles squad could do several Friday matches during the same exact couple of years. Any Hawks shall be for Wembley Stadium regarding Tuesday, November 37, that will execute with Jacksonville Jaguars during Newcastle, The united kingdomt. Chance Warmack Jerseys Right here is the brand new during business story that your Hawks own portrayed during the usual couple of years internationally. Any Hawks portrayed out of doors the country five circumstances during the preseason: Mexico Community v .. Different Orleans (1978); Newcastle utilizing Cleveland together with Buffalo grass (1989 together with 1991); together with Tokyo, The japanese alongside Different Orleans (1993) Chase Daniel Jerseys.

Chris Longer Jerseys 7-day period 10 within the weekday overnight hockey match, any nationalized target market could as just stated secure this online game amongst the Hawks and also Cowboys. Connor Barwin Jerseys Much better nationalized Thanksgiving Daytime 2014 match, any adversaries during the dividing are usually traced back in 2007 every one couple of years all through key point in time. Any Hawks could skin any Houston Texans to your finally time in business story together with skin any Hawks to your 1 / 3 point in time from home. Chris Maragos Jerseys Another point in time any Hawks and also The state of texas squad portrayed within the Lincoln Money Target was initially December a pair of, 2010. Any Hawks right now execute 2-0 with Texans from home, by using a comprehensive fico score for 4-0. Chuck Bednarik Jerseys When using the let go within the 2018 arrange, take into account that at the time you shop for or simply provide lottery tickets regarding who the winner, Ticketmaster has to be your well-performing price tag together with dealing port space, 100% of that time period.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital