Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Įspūdžiai po SRS1L visuotinio akcininkų susirinkimo (2006 03 15)

female | 2006-03-18 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2798
Įspūdžiai po SRS1L visuotinio akcininkų susirinkimo (2006 03 15) 2006 metų kovo 15 d. Į šį susirinkimą nusprendėme ateiti anksčiau, 13.40; mūsų nuostabai tik tuo laiku buvo įjungtas laptopas, nors buvo rašoma, kad

2006 metų kovo 15 d. Į šį susirinkimą nusprendėme ateiti anksčiau, 13.40; mūsų nuostabai tik tuo laiku buvo įjungtas laptopas, nors buvo rašoma, kad registracijos pradžia 13 valandą. Prie registracijos staliuko susikaupė nedidelė eilė - dėka tų, kurie buvo užstatę (parepavę) savo akcijas ar kurių akcijos nebuvo matomos stebuklinguose akcininkų sąrašuose. Vienas iš tokių „laimingųjų” buvo JonnyDay, kuris dešimt minučių bandė įrodyti kiek turi akcijų ir gauti balsavimo lapuką su turimų akcijų skaičiumi.

Iš visų mano aplankytų akcininkų susirinkimų, Snorą galima išskirti už geriausiai atrodantį balsavimo biuletenį: A4 formato, geros kokybės popierius, su SRS1L logotipu, apversti ir gauti didesnį akcijų kiekį jau nelabai galima (UKB1L atvejis su 6**8 kiekiu, kurį apvertus gaunasi 8**9), tik vienas „menkas“ minusas: p. Antonovui ir p.Baranauskui akcijų kiekis buvo gražiai atspausdintas, o kitiems smulkiems akcininkams rašė juodu markeriu. Dėl dalijamosios medžiagos Snoras irgi pasistengė: kiekvienas akcininkas gavo kartoninį aplanką su susirinkimo medžiaga, naujo dizaino SRS tušinuką, kalendoriuką ir net 50 lapų bloknotą.

Palyginus su praeitais metais, Snoras nutarė pataupyti vaišių stalo akcininkams sąskaita. Praeitais metais stalas buvo daug didesnis, buvo daugiau pyragėlių ir sulčių, o ir pats stalas buvo atskirame kambaryje šalia susirinkimo salės. Šiemet viskas sumažėjo perpus: ir stalas, šįkart jau atsiradęs koridoriuje, ir pyragėlių kiekis.

Akcininkų susirinkimas dėl susikaupusių eilių prie registracijos stalelio prasidėjo apie 10 minučių vėliau. Susirinkimų salė didelė ir šviesi, labai patogios ir minkštos kėdės. Susirinkimui prasidėjus, visa pirma eilė, kurioje sėdėjo keturi žmonės, užsidėjo ausines, jiems susirinkimą vertė į rusų kalbą. Šiaip man irgi butų buvę labai malonu, jei ir man būtų pasiūlę klausyti išversto į rusų kalbą akcininkų susirinkimo, bet tikriausiai dėl to, kad buvau per smulki akcininkė, man nebuvo suteikta tokia galimybė.

Iš viso VAS`ą nusprendė aplankyti 17 akcininkų, iš jų net 4 „labai stambūs“ - turintys po vieną akciją. Susirinkimą vedė Baranauskas. Kaip visada pradžioje balsavo už skaičiavimo komisiją, susirinkimo vedantįjį ir panašiai. Aš kaip „pats stambiausias akcininkas“ iš principo nekėliau balsavimo lapuko, nes kai p. Baranauskas vardino kandidatų pavardes, tie žmonės net neatsistodavo, o balsuoti nežinant už ką neturi prasmės. Po nuobodaus penkto balsavimo viena moteris iš Snoro pasiteiravo, kodėl nekeliame su Buffalo savo balsavimo biuletenių, tikriausiai pamanė, kad mes šiaip atėjome ir atsisėdome. Skaičiavimo komisija atrodė gan kukliai - du vyrai su paprastais kalkuliatoriais, nors ir kalkuliatorių neprireikdavo, nes beveik po kiekvieno balsavimo nuskambėdavo: „balsų dauguma sprendimas yra priimtas“. Per pertrauką sulaukiau komentaro iš vieno skaičiavimo komisijos nario, kad beveik tik aš vienintelis akcininkas, kuris savo balsą kėlė tai „susilaikė“, tai „prieš“. Tikriausiai užsirašinėdavo tą nelemtą balsą į ataskaitą.

Baranauskas – ir iš pirmo, ir iš antro žvilgsnio nelabai charizmatiškas vyras. Jam skaitant 2005 metų veiklos ataskaitą, kai kurie skaičiai išdalintoje medžiagoje nesutapdavo su jo pasakytais; čia gali būti du variantai: arba jis turėjo kitą, naujesnį medžiagos variantą, arba p.Baranauskui sunkiai sekasi balsiai tarti skaičius. Baigęs skaityti beveik 3 lapus ataskaitos, p.Baranauskas pasiteiravo dėl klausimų. Finastos atstovas, JD, navatnas1 žinoma jų turėjo, ir tiek daug, kad Baranauskas net pasakė: „Jūs klausinėjate kaip spaudos konferencijoje“.Vienas iš Snoro darbuotojų įkyriai siūlė JD mikrofoną, nors jis ir taip garsiai uždavinėjo klausimus. Bet pasirodo, jo reikėjo, kad vertėja galėtų klausimus išversti į šeimininkų kalbą, kurie toje pirmoje eilėje jau kiek nervingai bruzdėjo.

Pasiteiravus vienam smulkiam akcininkui dėl AB “Ekrano” ir kiek tiesos yra laikraščiuose rašomoje informacijoje, p.Baranaukas pasiūlė po susirinkimo „ateiti pas jį – paaiškins“. Po susirinkimo navatnas1 nedrąsiai užvedė apie tai kalbą ir penkias minutes p.Baranauskas kažką tai abstraktaus aiškino - taip ir negavom normalaus ir konkretaus atsakymo į klausimą (galiausiai prie jo priėjo kažkoks vyras iš Snoro ir „išgelbėjo nuo mūsų&ldquo. Bet po to navatnas1 sakė supratęs, jog Snorui yra visai nesvarbu tas “Ekrano” galimas bankrotas, nes bankas viską daro labai tvarkingai, daro atidėjimus, o be to ir išduotos “Ekranui” paskolos – labai mažos.

Grįžtant prie susirinkimo eigos, po Baranausko kalbėjo buhalterė. Nuobodžiai paaiškino skaičius ataskaitoje. Tik kiek pralinksmino vienas epizodas, kai JD uždavus eilinį klausimą, vienas iš Snoro darbuotojų salės gale, mojuodamas rankomis, rodė kad ji gali į tą klausimą atsakyti. Tiesa, įstrigo viena suma, skirta į rezervą savo akcijoms pirkti – apie 200 tūkst. litų. Kaip pastebėjo vienas akcininkas už tokią sumą tik 3000 akcijų tenupirksi... Supirkimo tikslas irgi nelabai įtikinantis – akcijų kursui palaikyti.

Po buhalterės vėl kalbėjo Baranauskas. Daugiausiai klausimų kilo dėl naujos akcijų emisijos. Baranausko atsakymai į klausimus, kurie lietė šią temą, nebuvo labai tikslūs:

* Kodėl leisite ne paprastas, o privilegijuotas akcijas?
* Nes valdyba taip nusprendė. Jei turite siūlymą – siūlykit – balsuosim už du...


* Ar mokės bankas nekaupiamąjį dividendą?
* Iki šiol dividendus bankas mokėjo du metus. Kaip bus toliau, nuspręs akcininkai.
(Šiaip yra vienas su puse akcininkų, kurie viską sprendžia – Konversgroup ir Baranauskas

* Ar bus nauja emisija kotiruojama biržoje?
* Apie tai yra galvojama

Tiesa, V. Streckis dėl nekaupiamojo dividendo dar paaiškino, jog, jei gerai supratau, tai leidžia šią emisiją įskaityti i A kategorijos kapitalą, kas pagerina banko rodiklius.

Vėliau SRS1lL teisininkė maloniu balsu perskaitė 3 lapus įstatų pakeitimų, kur buvo numatyta kurti naujus filialus pastatuose(patalpose), matyt mėlyni kioskeliai, nors ir visur lengvai įkišami, stambiems klientams nelabai tinkami. Daugiausia pakeitimų įstatuose - dėl naujų valdybos narių skaičiaus didinimo. Į naujas dvi vietas buvo siūlomi du kandidatai:

Antonov (56 metų, inžinierius-elektrikas, baigęs Leningrado aviacijos universitetą) ir Oleg Suchorukov (34 metų, energetikas-ekonomistas), taipogi buvo siūloma, kam nors iš akcininkų pasiūlyti savo kandidatūrą. Kadangi smulkieji akcininkai gana kuklūs ir kartu supratingi - nes tai būtų tik formalumas - tai tokių neatsirado. Beje kandidatas Antonovas – tik kito banko savininko bendrapavardis (ar giminaitis). Po balsavimo lapuko užpildymo (čia prireikė išduoto tušinuko!) buvo paskelbta kavos pertraukėlė, nes reikėjo suskaičiuoti balsus, o naudojant kalkuliatorių tai ne taip paprasta. Pertraukai pasibaigus, buvo paskelbta, kad vienas akcininkas nedavė lapo su balsų skaičiumi (iš tikro tas akcininkas to balsavimo biuletenio per apsirikimą net negavo, bet jis jo ir nereikalavo, nes dėl mažo akcijų skaičiaus nieko įtakoti negali, o be to šiuo atveju ir ar reikia įtakoti). Na ir aišku, abu kandidatai buvo išrinkti i valdybą. Tuo susirinkimas baigėsi.

Išvada: matyt Snoras su padalinamąja medžiaga ir kava šiek tiek stengiasi parodyti dėmesį smulkiems akcininkams ir kompensuoti gal kartais nepilnai atsakytus klausimus ar nevisai malonų p.Baranausko VAS vedimo stilių. Dėl Snoro šviesios ateities – daug žadama pirkti bankų ir turi agresyvių plėtros planų, o tai gerai – tikiuosi kitame akcininkų susirinkimui SRS1L kainuos 100lt

Be to iš susirinkime (ir, man atrodo, dar net niekur žiniasklaidoje) nepaminėtų dalykų, bet esančių susirinkimo medžiagoje, turėtų būti įdomus Snoro konsoliduotas (visos grupės) pelnas – 44,923 mln. Lt., taigi 4 mln. Lt didesnis nei vieno Snoro. Be to, kaip ir buvo spėjama anksčiau, į jį įėjo tik paskutinio ketvirčio Latvijos Krajbanko (LKB) rezultatas. Taigi, jei šiais metais LKB, kaip planuoja, tikrai uždirbs 19 mln. Lt, tai Snorui tikrai yra kur augti.

Autorius female,
Redagavo navatnas1

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis