Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

AB "Sanitas" VAS

Arta | 2005-04-19 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 4013
AB "Sanitas" VAS Smulkaus akcininko įspūdžiai ir pastabos iš AB "Sanitas" visuotinio akcininkų susirinkimo.

2005 m. Balandžio 15 d. įvyko "Sanito" visuotinis akcininkų susirinkimas, kuriame ir pats dalyvavau.

Kaip visada prie įėjimo pasitiko besišypsanti apsauga ir išrašė leidimą, bet sakė, kad įleis tik likus 5 min. iki susirinkimo. Matyt labai kruopščiai saugo savo narkotines medžiagas. Tai belaukiant lauke apžiūrėjau Sanito teritoriją iš tolo - primečiau, kaip po metų atrodys jų dangoraižiai šitoje vietoje. Prisiminiau, kad kai kurių butų lubos bus iki 4 metrų ir pagalvojau, kad gal akvaros atsiųstos daugiaaukščių nuotraukos iš tikro realūs "Invaldos" projektai . Ir vieta nebloga - šalia gražaus naujo tilto per Nemuną, o ir už keliasdešimties metrų už Ragučio langų matosi gražus variniai blizgantys alaus katilai...

Susirinkime dalyvavo jau kiek daugiau akcininkų nei aną kartą - 6 iš viso: 3 stambūs, 3 smulkūs, ~57%. Tad aplinka buvo visai neformali ir klausimai buvo labiau panašūs į pasišnekėjimą.
Įdomiausia buvo sužinoti, ar po prastų I ketvirčio rezultatų, sugebės įvykdyti savo 6 mln. pelno planą. Atsakė, kad sugebės, o dabartinės išlaidos - dėl įvairių pasiruošimų ateities pertvarkai. Nors šiais metais didelių pokyčių ir nebus, nes Sanito iškėlimas numatomas 2006 m, kaip ir skelbta. Tuo pat metu dabartinėje Sanito teritorijoje atsiras ir pirmas komercinis/gyvenamasis pastatas. O iš kalbos padariau išvadą, kad šitas statybų projektas "Invaldai" gali būti, kaip bandymų aikštelė, kaip tokiose miesto teritorijose, kuriose vyksta dar ir gamyba, geriausia vykdyti statybos darbus. Gal "Invalda" turi ir daugiau panašių planų.
Pasidomėjau, kokie numatomi naujos gamyklos Veiverių gatvėje pajėgumai. Atsakė, kad didesni - tablečių gamyba išaugs net 5 kartus, nors sugretinus ELTA skelbtus skaičius, pajėgumai turėtų didėti net iki 20 kartų (1 mlrd. tablečių prieš dabartinius 49 mln.!). Tiesa, dabar tabletės užima gan mažą apyvartos dalį. Pagal jų ataskaitas 2004 m. tablečių, tepalų ir tinktūrų apyvarta sudarė 7 mln. Lt visoje 43 mln. apyvartoje. Bet taip pat matyti, kad jų gamyba yra žymiai pelningesnė: iš 7 mln. apyvartos gauta net 2.5 mln. pelno (vos ne pusė veiklos pelno). Gaila neaišku, koks yra tablečių indelis į visus šiuos skaičius, bet vien tik dviejų pavadinimų tablečių pardavimai buvo 2.3 mln. Lt, o iš viso Sanitas gamina 18 rūšių tablečių ir kapsulių.
Patvirtinom dividendus - 1Lt akcijai. Bet man smagiau buvo sužinot, kad be 4.6 mln. šiemetinio pelno dar dukart tiek yra rezervuose: praeitų metų nepaskirstytas rezervas 5.3 mln. ir kituose rezervuose - 4.5 mln. Lt. Taigi išdalinus 1.8 mln. dividendų, dar liko 12.6 mln. nepaskirstyto pelno.
Sanito įsipareigojimai - 28 mln. Lt (per vienerius metus mokėtinos sumos - 15 mln.), per vienerius metus gautinos sumos - 13 mln. Lt. Beje įdomus vienas investicijų finansavimo šaltinis: be nuosavų lėšų bei iš Sampo banko gautų ~10 mln. paskolų, panaudota ir 10.3 mln. Lt. "Endokrininių preparatų" lėšų. Kaip tik tiek Sanitui kainavo "Endokrininių preparatų" nekilnojamo turto įsigijimas. Paprastai kalbant matyt išeitų, kad už juos Sanitas apskritai nieko nemokėjo.

Dabar kiek nukrypsiu į šalį nuo temos. Po susirinkimo nunešiau į "Ragutį" prašymą išduoti prieš 3 dienas vykusio akcininkų susirinkimo medžiagą, kuriame turėjo būti nuspręsta apie šešiagubą įstatinio kapitalo didinimą. Išėjęs vėl grįžau pro Sanitą, dairydamasis į jo teritoriją ir kažkaip prisiminiau, kad Finasta "Kauno dienoje" skelbėsi superkanti šalia jo esančio "Ragučio" akcijas. Paskui dar prisiminiau jau gan seniai girdėtus "Ragučio" vadovų žodžius, jog jiems labai kenks naujai statomas tiltas (kuris dabar jau veikia), nes sukelia dideles vibracijas ir trukinėja sienos. Ir tada pagalvojau, o kas jeigu Finasta "Ragučio" akcijas perka tam, kad nupirktų ir visą "Ragutį" su jo teritorija ir apjungtų į vieną teritoriją su "Sanitu"! "Ragutis" aišku, išsikeltų už miesto, o tada prasidėtų didžiosios "Invaldos" statybos! Gal "Ragutis" kaip tik dėl to ir didina įstatinį, kad brangiau parsiduotų, nors sunku patikėti, kad vien dėl teritorijos būtų verta mokėti daugiau, kaip 30 milijonu Lt.
Bet man sąmokslo teorijos patinka

Navatnas1 (Arta)

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2006 04 28 20:28     #92
Dėkui už išsamią informaciją bei dalykišką aprašymą.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital