Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kodėl parduodamas verslas?

vygis | 2010-02-01 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 6036
Raktiniai žodžiai: parduodu verslą
Kodėl parduodamas verslas? Tiek internete, tiek laikraščiuose yra apstu skelbimų, skelbiančių „parduodu verslą“. Gali atrodyti, jog tai yra neigiamas procesas, kuomet savininkai

Tiek internete, tiek laikraščiuose yra apstu skelbimų, skelbiančių „parduodu verslą“. Gali atrodyti, jog tai yra neigiamas procesas, kuomet savininkai nebegali išsilaikyti rinkoje todėl nusprendžia esamą verslą parduoti. Taip, tai vienas iš faktorių, kurie gali lemti verslo pardavimą, tačiau esama ir kitų faktorių – dažnai verslas gali būti parduodamas dėl noro pakeisti veiklos sritį, noro tiesiog pasitraukti iš verslo ar atgauti savo investicijas.

Taigi, paprastai verslą parduoti susiruošia tie verslininkai, kurie nori orientuotis į kitą veiklos sferą arba tie, kurie nepatenkinti įmonės atnešamu pelnu. Žinoma gali būti ir atvejų, kuomet noras parduoti verslą atsiranda, kai įmonės akcininkas yra tik vienas, ir nėra kam šį verslą perduoti.

Savo padaro ir konkurencija rinkoje, ypač jei ji yra arši. Esant tokiai konkurencijai rinkoje labai sunku įsitvirtinti ir išsilaikyti mažoms įmonėms, kurios tai norėdamos įvykdyti išnaudoja visus savo finansinius resursus. Mažų įmonių savininkai neretai tokiu atveju dvejoja ir dažnai priima tą patį sprendimą, kurį vėliau ir išvystame antraštėse „parduodu verslą“. Tokiu būdu savininkai bent jau gali susigrąžinti padarytas investicijas.

Norint parduoti verslą didžiausiu tikslu yra jį parduoti kuo pelningiau. Tam, kad tai būtų galima įgyvendinti svarbu žinoti tinkamą laiką, kuomet šį verslą yra geriausia parduoti. Jei įmonė gali parodyti gerus istorinius finansinius rezultatus, jei ji turi išskirtinių teisių rinkoje, ar jei joje dirba patyrusių specialistų grupė, bei įmonė gali įrodyti, jog bėgant laikui jos pelningumas vis augs – tokiu atveju iš tiesų yra palankus metas verslo pardavimui.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis