Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

W.D. Gann‘as - iškiliausias Wallstreeto spekuliantas

spekuliantai.lt | 2009-04-13 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 4475
W.D. Gann‘as - iškiliausias Wallstreeto spekuliantas William Delbert Gann į istoriją pateko, kaip vienas žymiausių savo meto žmonių, vertęs žmones mąstyti ir tirti. Jo metodus lig šios sėkmingai naudoja

William Delbert Gann į istoriją pateko, kaip vienas žymiausių savo meto žmonių, vertęs žmones mąstyti ir tirti. Jo metodus lig šios sėkmingai naudoja spekuliantai visame pasaulyje. Be jokios abejonės, tai Wallstreeto legenda.

William Delbert Gann gimė 1878 birželio 6 dieną Teksase, fermerio šeimoje. Jis buvo pirmas iš 11 vaikų. Šeima gyveno vargingai, pačiam Williamui teko 7 mylias pėsčiomis vaikščioti į mokyklą. Tėvas vertėsi medvilnės auginimu ir vienintelis jo rūpestis buvo medvilnės kainos rinkoje. O jaunasis Williamas tuo tarpu svajojo būti verslininku. O kol kas jam, kaip vyriausiam šeimos vaikui, teko sunkiai dirbti fermoje. Todėl jam taip ir nepavyko pabaigti nei pradinės, nei vidurinės mokyklos.

Vėliau jis pradėjo dirbti Teksakarno brokerių kontoroje, o vakarais lankė verslo mokyklą. 1903 m., būdamas 25 metų, Williamas persikelia į Niujorką ir pradeda prekiauti žaliavų rinkoje. 1908 m. jis įkuria savo brokerių kontorą „W.D.GannandCo.“ Pirmo Pasaulinio karo metu Gann‘as išpranašavo, kad 1918 m lapkričio 9 d. Vokietijos Kaizeris sudės savo įgaliojimus ir pasibaigs karas. Tačiau labiausiai W.D.Gann‘o talentas išryškėjo „Griausmingaisiais dvidešimtaisiais“.
Naudodamas savo techninės analizės stilių, Gann‘as biržoje uždirbo daugiau nei 50 mln. USD. Šiandien tai sudarytų apie 500 mln. USD. Po tokių sėkmių, Gann‘as persikraustė gyventi į Majamį Floridoje, kur tęsė savo tyrimus iki pat mirties 1955 metų birželio 14 d.Gann‘o metodas buvo paremtas „laiku“ ir „kaina“, kaip ir daugelis šiuolaikinių sistemų. Tai leido jam nustatyti ne tik kada keisis kryptis, bet kokia geriausia kaina įeiti arba išeiti iš rinkos. Metodas buvo toks tikslus, kad stebint finansų rinkos žaidėjų atstovams, jis per 25 prekybos dienas sudarė 286 long ir short sandorius, iš kurių net 264 buvo pelningi. 1933 m. Gann‘as sudarė 479 sandorių. 422 buvo pelningi ir tik 57 nuostolingi. Pelnas nuo kapitalo siekė 4000 %.
Tokia sėkmė jam kartojosi visą jo karjerą. Gann‘as naudojo gamtos dėsnius ir geometrines proporcijas, paremtas apskritimu, kvadratu ir trikampiu. Šis metodas efektyvus ir dabar, lygiai kaip ir paties Gann‘o laikais. Metodas veikia bet kokioje rinkoje ir bet kokiame laiko periode. Nors metodas daug kam atrodo keistas ir netgi mistinis, bet save jis pateisina vėl ir vėl.

W.D. Gann‘as vadinamas „Wallstreeto mokslininku“. Jis sugebėdavo prieš metus nusakyti bulių rinkos pabaigą. Viena įspūdingiausių jo prognozių buvo išsakyta 1921 metais apie situaciją rinkoje 1922 m. Jis prognozavo, kad pirma bulių rinkos bangos viršūnė bus balandį, antra – rugpjūtį, o trečioji ir paskutinė banga baigsis spalio 8 - 15 dienomis. Spalio 14 dieną DJIA indeksas pasiekė piką ir po to nukrito per 10 punktų per 30 dienų. Toliau Gann‘as prognozavo didelį kritimą lapkritį. Jis teigė, kad lapkričio 10-14 dienomis bus paniškas išsipardavinėjimas. Kaip tik lapkričio 14 dieną Niujorko biržoje beveik visų akcijų kainos pasiekė savo istorines žemumas. Žmonėms tai darė didžiulį įspūdį. Ypač tai, kad metodas rėmėsi grynuoju mokslu ir matematiniais skaičiavimais.


Geriausiai Gann‘o patirtį apibūdina jo paties žodžiai:
„Per praėjusius dešimtį metų visą savo laiką skyriau prekybai rinkose. Kaip ir daugelis naujokų, aš praradau tūkstančius dolerių, patyriau nuopuolius ir pakilimus. Taip būna kai į rinką ateini be išankstinio supratimo apie pačią rinką.“
„Greitai aš supratau, kad visi sėkmingi žmonės, nesvarbu ar tai advokatai, gydytojai ar mokslininkai, metų metus mokosi ir tiria savo specialybę ar profesiją, o tik po to imasi uždirbinėti pinigus.“
Greičiausiai, šie Gann‘o žodžiai įeis į istoriją, nes jis buvo iškilus savo laikmečio žmogus, skatinęs mąstyseną ir tyrinėjimus. Istorija kartojasi. Godumas ir didesnio pelno troškimas niekur nedingsta. Tai būdingi žmogaus prigimties bruožai. Ir kai šie elementai įtakoja vidutinį spekuliantą ar investuotoją, jis patiria nuostolių. Tai pati svarbiausia W.D Gann‘o pamoka. Be jokios abejonės, Gann‘as yra legenda prekybos pasaulyje.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 04 17 14:14     #4912
Pelningumas, tai įspūdingas. Tų dviejų paminėtų laikotarpių, tai 92,3% ir 88,1%!!!! Idomu tai, bet dar idomiau kas čia per metodas? Nojau priežastis pati idomiausia, faktas jau po to seka.
2009 04 17 22:45     #4919
Ne priežastis, o procesas... Čia šuo pakastas. Pagooglink, pilna info inete.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital