Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dabartinės tendencijos turėtų išsilaikyti iki Naujųjų metų.

spekuliantai.lt | 2007-12-04 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 3976
Dabartinės tendencijos turėtų išsilaikyti iki Naujųjų metų. Dabartinės tendencijos turėtų išsilaikyti iki Naujųjų metų. Praeitą savaitę doleris netikėtai sustiprėjo euro atžvilgiu iki 1,475, nuvildamas sk

Dabartinės tendencijos turėtų išsilaikyti iki Naujųjų metų.

Praeitą savaitę doleris netikėtai sustiprėjo euro atžvilgiu iki 1,475, nuvildamas skeptikus, kurie pranašavo jam kritimą artimiausiu metu. Analitikų prognozė dėl dolerio kritimo iki 1,5 euro atžvilgiu dabar gali būti persvarstyta.

Netikėto renesanso priežastis – JAV rinkos makroekonominiai rodikliai, paskelbti praeitą savaitę. Pavyzdžiui, JAV gyventojų pajamų ir išlaidų augimo duomenys nestipriai skyrėsi nuo prognozių. Amerikiečių pajamos spalį išaugo 0,2%, tiek pat padidėjo jų išlaidos. Bazinio kainų indekso (parodo asmeninį vartojimą JAV, neįskaitant energijos ir maisto produktų) augimas pateisino lūkesčius – 0,2% spalį ir 1,9% per metus. Pardavimai pirminėje būsto rinkoje išaugo nuo 716 tūkstančių praeitą mėnesį iki 728 tūkstančių. Ir galiausiai, JAV BVP trečią ketvirtį pranoko vidutinę prognozę (0,8%) ir sudarė 0,9%.

Tačiau dolerį palaikė ne vien tik statistika. Kaip bebūtų keista, jo augimas vyko Federalinės rezervų sistemos (FRS) komentarų fone, kuriuos rinka suprato kaip pažadą sumažinti palūkanų normą gruodžio 11 dienos posėdyje. Priminsime, kad nors nuo praeito posėdžio FRS atstovai ir kalbėjo apie ekonominę situaciją JAV, tačiau užuominų dėl palūkanų normos sumažinimo nebuvo. Credit Suisse analitiko Adamo Majerso (Adam Meyers) žodžiais, rinkos linkusios manyti, kad norma bus sumažinta dar 50 bazinių punktų, tačiau netikėtai tai padėjo doleriui šiek tiek sustiprėti. Tiesa, neilgam. Jo manymu, jeigu norma bus sumažinta 0,5%, doleris augs iki sausio, o po to vėl silps.

Savo ekonominės situacijos vertinimą praeitą savaitę pateikė ir FRS vadovas Benas Bernanke (Ben Bernanke), pareiškęs, kad FRS spręs ar rizikos balansas nepasikeitė. Bernanke žodžiais, JAV ekonominė situacija šiuo metu yra labai neapibrėžta.

Taigi, prognozuojamas trendas iki 1,5 dabar gali nepasitvirtinti. Dabar visi laukia dolerio augimo, nes atsiranda vis daugiau prognozių dėl galimo amerikietiškos valiutos reabilitavimosi antroje 2008 metų pusėje.

Užtat auksas praeitą savaitę patyrė žymią korekciją. Pagrindine šios korekcijos priežastimi tapo stiprėjantis doleris. Antradienį auksas stipriai atpigo dėl naftos kainų kritimo ir nedidelio amerikietiškos valiutos kurso augimo. Niujorko prekių biržoje gruodžio pristatymo termino ateities sandorių aukso kaina nukrito iš karto $12,5 (1,5%) – iki $814 už Trojos unciją. O penktadienį, po pelno fiksacijos, kurią nulėmė dolerio augimas ir mėnesio pabaiga, auksas atpigo dar $13,2 ir užbaigė savaitę ties $789,1 už Trojos unciją.

MKS Finance analitikai teigia, kad aukso ateities sandorių kanos yra konsolidacijos fazėje, bet jiems labai svarbu stabilizuotis aukščiau $800, kad galėtų išvengti tolimesnės korekcijos iki $770. Aukso kainų kritimas – tai techninė korekcija po augimo, kuris buvo stebimas nuo rugpjūčio iki spalio mėnesio.

Vyriausiasis Goldman Sachs ekonomistas Džimas Onilas (Jim O'Neill) rekomendavo investuotojams, belaukiant kreditų rinkos būklės pagerėjimo ir dolerio kritimo sulėtėjimo, pardavinėti auksą. Be to, jo nuomone, 2008 metais aukso kainos gali nukristi 15-20%.

Paruošta , remiantis «Vesti.ru».

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital