Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Lietuvos apeliacinis teismas atmetė 262 bankrutavusio banko Snoras investuotojų apeliacinį skundą pripažinti juos indėlininkais ir atgauti iki 100 000 EUR dydžio siekiančią draudimo išmoką

Spekuliantai.lt | 2015-04-02 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 4143
Raktiniai žodžiai: Snoras
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė 262 bankrutavusio banko Snoras investuotojų apeliacinį skundą pripažinti juos indėlininkais ir atgauti iki 100 000 EUR dydžio siekiančią draudimo išmoką Lietuvos apeliacinis teismas atmetė 262 bankrutavusio banko Snoras investuotojų apeliacinį skundą pripažinti juos indėlininkais ir atgauti iki 100 000 EUR

2014 m. balandžio 7 d. 262 neįvykusios bankrutavusio banko Snoras akcijų emisijos investuotojai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydami pripažinti juos banko Snoras indėlininkais, taip suteikiant teisę atgauti 100 000 EUR neviršijančią draudimo išmoką. Investuotojų asociacijos suburti asmenys už neįvykusią banko akcijų emisiją bankui Snoras sumokėjo beveik 2 mln. eurų. Vilniaus apygardos teismui atmetus ieškinį, indėlininkai kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą, prašydami panaikinti Vilniaus apygardos teismo sprendimą.
Primename, kad 2011 m. lapkričio 22 d. Lietuvos bankui atsisakius išduoti leidimą registruoti naują banko Snoras akcijų emisiją tapo aišku, kad banko Snoras 2010 m. gruodžio 21 d. visuotiniame akcininkų sprendime patvirtinta akcijų emisija nebus išleista. Advokatų profesinės bendrijos FORT atstovaujami asmenys kreipėsi į teismą, siekdami būti pripažinti indėlininkais, o jų už neįvykusią banko akcijų emisiją perduotos lėšos – indėliais Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo prasme.
Lietuvos apeliacinis teismas priėmė apeliantams nepalankų sprendimą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą. Teismas argumentavo, kad akcininkų susirinkimo sprendimas dėl įstatinio kapitalo didinimo galioja metus, t.y. iki 2011 m. gruodžio 21 d., nepriklauso nuo Lietuvos banko atsisakymo suteikti leidimą registruoti emisiją. Atitinkamai, teismas 2011 m. gruodžio 21 d. laikė atskaitos tašku, nuo kurio ieškovai įgijo teisę atgauti už neįvykusią akcijų emisiją įmokėtas lėšas, ieškovams stojant į bendrąją banko Snoras kreditorių, kurių reikalavimams patenkinti, tikėtina, neužteks lėšų, eilę.
Advokatų profesinės bendrijos FORT advokato Andriaus Bambalo nuomone, teismas neatsižvelgė į tai, kad tiek ES teisėje, tiek nacionalinėje teisėje indėliu yra pripažįstamos bet kokios lėšos, į kurias indėlininkas turi reikalavimo teises, atsirandančias iš kredito įstaigos įsipareigojimo atlikti operacijas su indėlininko pinigais iki draudiminio įvykio dienos. Atitinkamai, nors indėlio ir įprastinių bankinių operacijų sąvokos apibrėžimas yra esminis šiame ginče, tačiau teismas netenkino investuotojų prašymo kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą dėl indėlio sąvokos išaiškinimo.
Investuotojų asociacijos vienijami ieškovai nesutinka su tokiu Lietuvos apeliacinio teismo Europos Sąjungos teisės ir jos pagrindu priimtos nacionalinės teisės aiškinimu, todėl ruošiasi kreiptis į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.
 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2018 10 20 16:07     #40789
 That's really nice to hear. Thank you for the update and good luck.
http://www.dudcard.com/what-is-business-easy/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital