Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Vystytojai siūlo išeitis vaikų darželių stokojantiems miestams

Spekuliantai.lt | 2012-07-27 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2390
Raktiniai žodžiai: NT
Vystytojai siūlo išeitis vaikų darželių stokojantiems miestams Vystytojai siūlo išeitis vaikų darželių stokojantiems miestams

 Praėjusiais metais Vilniuje ir Kaune į darželius nepateko keli tūkstančiai vaikų. Dėl vietų stygiaus darželiai perpildyti, grupės dažnai didesnės nei numatyta, skelbiama Vaiko teisių kontrolierės ataskaitoje. Nekilnojamojo turto vystytojai sakosi esą pasiruošę imtis darželių statybų, tačiau tam kol kas stinga savivaldybių paramos.

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius prabrėžia Vilniaus atvejį, kai nuo 2006 m. iš vystytojų yra renkamas socialinės infrastruktūros mokestis, iš kurio turėtų būti pasirūpinama ir darželių statyba.

„Vystytojai natūraliai tikėjosi, kad šie pinigai bus išleidžiami būtent naujakurių kvartaluose, kuriuose statantys plėtotojai sumoka daugiausiai tokio mokesčio ir kur darželių stinga labiausiai. Tačiau per paskutinius penkerius metus Vilniuje pastatytas tik vienas vaikų darželis. Mes siūlomės tokią situaciją spręsti šiuos objektus vystant privačios ir viešos partnerystės būdu, pavyzdžiui, kad savivaldybė per nustatytą laiką išperkamosios nuomos būdu įsigytų vystytojų pastatytus darželius“, - sako M. Statulevičius. Anot jo, toks būdas būtų ypač patrauklus sunkmečiu, nes nesudarytų didelės naštos miestų biudžetams, o pirmieji darželiai galėtų pradėti veikti greičiau nei po metų nuo konkursų jų statybai įvykdymo.

LNTPA valdybos narys, AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis, kurio įmonė vysto kvartalą Bajoruose, teigia, kad įmonė pasirengusi finansuoti vaikų darželio statybą, tačiau tam reikalingas miesto valdžios palaikymas.

„Darželių statybą savo vystomuose kvartaluose pirmiausia suvokiame kaip vystytojo atsakomybę darnia plėtra – rūpintis savo rajono gyventojais ir jiems reikalinga infrastruktūra, bendruomenių stiprinimu. Tačiau darželių statybai pirmiausia reikalingas savivaldybės palaikymas“, - sako A. Avulis. Jo teigimu, miesto sklype galėtų būti pastatyti darželiai, kuriuos miestas galėtų įsigyti išperkamosios nuomos būdu.

„Reikia įvertinti ir tai, kad tokie pastatai vėliau gali būti lengvai pritaikomi ir kitokiai veiklai. Demografinės tendencijos kol kas neleidžia tikėtis, kad vaikų skaičius ateityje augs, todėl statant tokius naujus pastatus, būtina įvertinti, kad ateityje jie galės virsti kad ir pradinėmis mokyklomis ar bendruomenės veiklos centrais su daugiafunkcine paskirtimi“, - kalba M. Statulevičius.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2022 11 26 21:34     #46251
 dabar ganėtinai daug visur statosi privačių darželių, kas yra labai gerai, nes į valstybinius vaikai netelpa o ir sąlygos privačiuose būna geresnės https://pazinimomedis.lt/darzeliai/

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital