Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Buvę “Snoro” akcininkai dėl nacionalizavimo patirtų nuostolių negali įtraukti į 2011 metų pajamų deklaraciją, aiškina VMI

Spekuliantai.lt | 2012-06-07 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1381
Raktiniai žodžiai: Snoras
Buvę “Snoro” akcininkai dėl nacionalizavimo patirtų nuostolių negali įtraukti į 2011 metų pajamų deklaraciją, aiškina VMI Buvę “Snoro” akcininkai dėl nacionalizavimo patirtų nuostolių negali įtraukti į 2011 metų pajamų deklaraciją, aiškina VMI

 Smulkieji akcininkai, kurių turimos „Snoro“ akcijos 2011 metų lapkritį buvo nacionalizuotos, šių nuostolių negali įtraukti į 2011 metų pajamų deklaraciją ir taip susimažinti mokėtino pajamų mokesčio. Tokį išaiškinimą, suderintą su Finansų ministerija, pateikė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), praneša Investuotojų asociacija.
„Egzistuoja didelė tikimybė, kad nusavintos akcijos bus įvertintos nuliu, todėl smulkieji akcininkai prarado 100 proc. į „Snorą“ investuotos sumos. Dėl šios priežastis didelė dalis smulkiųjų investuotojų visai pagrįstai „Snoro“ akcijų nuostolius įtraukė į 2011 metų deklaraciją ir jais sumažino iš kitų akcijų uždirbtą pelną bei mokėtiną pajamų mokestį“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.
Vyriausybė 2011 metų lapkričio 16 dieną nutarė visuomenėms poreikiams perimti 100 proc. banko „Snoras“ akcijų, nes „Snoro“ turtas gali būti mažesnis nei įsipareigojimai. Perimtos ne tik 1,7 mlrd. litų iššvaistymu įtariamų pagrindinių „Snoro“ akcininkų – Vladimiro Antonovo (68,1 proc.) ir Raimondo Baranausko (25,31 proc.), bet ir su jais nesusijusių 3,7 tūkst. smulkiųjų akcininkų (6,59 proc.) akcijų. „Snoro“ akcijų kapitalizacija, skaičiuojant pagal jų kainą NASDAQ OMX Vilnius biržoje, buvo 378 mln. litų, iš jų vien priklausančių smulkiesiems akcininkams – beveik 25 mln. litų.
Pagal Finansinio tvarumo įstatymą, už nacionalizuotas „Snoro“ akcijas turi būti teisingai atlyginta, todėl akcijų vertei nustatyti bus atliekamas vertinimas.
VMI aiškina, kad „visuomenės poreikiams paimtų akcijų kainai nustatyti ir išmokėti reikalingas tam tikras laikotarpis, todėl nagrinėjamu atveju buvusių savininkų turėtų akcijų perleidimo momentas nesutaps su pajamų už jų perleidimą nuosavybėn gavimo momentu“.
Išaiškinimo teigimu, išmokas už „Snoro“ akcijas pajamomis investuotojai turėtų pripažinti tuomet, kai jos faktiškai gautos, tai yra kai lėšos bus pervestos į buvusių akcininkų sąskaitas.
„Tačiau jeigu akcijos bus įvertintos nuliu ir jokia kompensacija už jas nebus mokama, kyla klausimas, kodėl šių nuostolių negalima traukti į 2011 metų deklaraciją“, - sakė V. Plunksnis.
Pasak jo, „Snoro“ akcijų įvertinimo procesui užsitęsus, „pajamas“ smulkieji akcininkai gaus po daugiau nei metų nuo akcijų įsigijimo ir jos bus priskiriamos prie neapmokestinamų. „Todėl realiai patirti 25 mln. litų nuostoliai gyventojų pajamų mokesčio nesumažins“, - teigė V. Plunksnis.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital