Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

A. Merkel ir F. Hollande'as susirėmė dėl Europos likimo

Spekuliantai.lt | 2012-05-24 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1337
Raktiniai žodžiai: Merkel, Hollande, Graikija
A. Merkel ir F. Hollande'as susirėmė dėl Europos likimo A. Merkel ir F. Hollande'as susirėmė dėl Europos likimo

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį stengėsi įtikinti euro zonos valstybių vadovus įvesti euroobligacijas, kurioms priešinasi Vokietija, informuoja AFP.

Priešindamasis Vokietijos primygtinai peršamai minčiai, kad biudžeto drausmė yra svarbiausias vaistas nuo skolų krizės, F. Hollande'as tyliai, bet užtikrintai skatino imtis į augimą orientuotos politikos, kuri atsvertų taupymą.

Tačiau po penkias valandas trukusių derybų naujasis Prancūzijos prezidentas pareiškė norįs, kad euroobligacijų įvedimas būtų įtrauktas į Europos Sąjungos (ES) darbotvarkę, nors Vokietijos kanclerė Angela Merkel tam nepritarė.

Augant nerimui dėl Graikijos ateities euro zonoje F. Hollande'o idėjos sulaukė kolegų pritarimo. Taip teigė Italijos ministras pirmininkas Mario Monti, kuris sakė, kad už jas pasisakė "dauguma".

Pasak F. Hollande'o, įvedus euroobligacijas valstybės galėtų "lengviau gauti finansavimą rinkose". Taip vyriausybės galėtų finansuoti naujų darbo vietų kūrimą ir palaikyti ekonomikos augimą.

Nors paramą F. Hollande'o idėjoms dėl euroobligacijų išreiškė Nyderlandai, Suomija ir Švedija bei kitos valstybės, A. Merkel po susitikimo sakė, kad dėl euroobligacijų vyko "harmoninga" diskusija.

Vokietija baiminasi, kad įvedus euroobligacijas jos mokesčių mokėtojai turėtų mokėti už kitų šalių neatsakingą elgesį, be to, sumažėtų spaudimas smarkiai prasiskolinusioms valstybėms stiprinti savo finansus.

A. Merkel po susitikimo teigė, kad ji paaiškino Vokietijos poziciją, o F. Hollande'as pakartojo ankstesnes savo idėjas, tačiau požiūris dėl jų smarkiai skiriasi.

AFP šaltinis Europos Komisijoje sakė, kad F. Hollande'as sužaidė sėkmingai ir žinojo, jog nereikia per greitai daryti per didelio spaudimo.

F. Hollande'as, A. Merkel, M. Montis ir Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy prieš birželio 28-29 d. vyksiantį ES viršūnių susitikimą dar susitiks Romoje.

Ekonomika.lt

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital