Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Verslo akseleratorius „StartupHighway“ išvystė 4 naujus verslus

Spekuliantai.lt | 2011-12-21 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1878
Raktiniai žodžiai: Verslo akseleratorius, StartupHighway
Verslo akseleratorius „StartupHighway“ išvystė 4 naujus verslus Verslo akseleratorius „StartupHighway“ išvystė 4 naujus verslus

 Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos regione verslo askeleravimo programa „StartupHighway“ išvystė ir į pasaulį paleido 4 naujus verslus. Programoje dalyvavo pradedančių verslininkų komandos iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos.

Verslo askeleravimo programos bendraįkūrėjo ir vadovo Roko Tamošiūno teigimu, sėkmingai įgyvendinta „StartupHighway“ (www.startuphighway.com) programa pradėjo griauti mitą, kad Lietuvoje nėra galimybių jaunimui verslauti.

„Per tris darbo „StartupHighway“ programoje mėnesius visi galėjome įsitikinti, kad Lietuvoje yra ir mentorių, ir investuotojų, ir jaunų verslų. Programos pradžioje gavome daugiau kaip 200 paraiškų iš viso pasaulio. Mūsų jaunųjų verslininkų komandas konsultavo 76 patyrę verslininkai iš visos Europos. Todėl, manome, kad Vilnius tampa pradedančiu verslų vystymo centru“, - programos rezultatais džiaugėsi R. Tamošiūnas.

Programos uždarymo renginyje „DemoDay“ visos keturios jaunų verslininkų komandos pristatė savo verslus daugiau nei 30 susirinkusių investuotojų. Pastariejo pateikė ne tik daug teigiamų atsiliepimų – kai kurie iš jų verslininkams paskyrė ir pirmuosius susitikimus.

Iki „StartupHighway“ programos pabaigos išliko 4 pradedančių verslų komandos. Lietuvą atstovavo apie interjerą, dekoracijas, meną, madą rašantis nemokamas internetinis žurnalas „Lamų slėnis“ (www.lamuslenis.lt). Ši komanda planuoja uždirbti apmokestinę turinį planšetiniams kompiuteriams bei iš reklamos plotų pardavimų. Taip pat sėkmingai programą baigė ir latvių tinklalapių lankytojų analizės bei pardavimų įrankio „Relead“ (www.relead.me) kūrėjai. Latvių komanda savo produktą pristato kaip „Salesforce“ išplėtimą, duodantį galimybę identifikuoti įmones, kurios lankosi internetiniame puslapyje. Kita latvių komanda – skaitmeninio turinio pardavimų platformos „Sellfy“ kūrėjai (www.selffy.com), dizaineriams, programuotojams bei visiems interneto naudotojams pristatanti bene patį paprasčiausią būdą parduoti savo sukurtus skaitmeninius produktus. Estijai atstovavo kompanija „Utilimon“ (www.utilimon.com), sukūrusi ir išvysčiusi verslui skirtą internetinį energijos apskaitos ir analizės įrankį, kuris labai pasitarnaus organizacijoms, siekiančioms optimizuoti savo energijos išteklių sunaudojimą, bei komunikuoti savo žaliąsias pastangas.

Banko „Finasta“ vadovo Andriaus Barščio teigimu, šios verslo askeleravimo programos sėkmė rodo, kad pradedantys verslai Lietuvoje iš tiesų gali susilaukti ir vis didesnio investuotojų dėmesio.

„Nėra abejonių, kad versliai ir patraukliai išvysčius idėją bei suformavus produktą ar paslaugą, būtų galima nesunkiai surasti norinčių investuoti į pradedantį verslą. Viskas priklauso nuo to, kiek pastangų įdeda idėjos autorius. Džiugiu, kad Lietuvoje galiausiai kristalizuojasi tokios programos, kurios pritraukia patyrusių verslininkų ir profesionalų, savo patirtimi palengvinančių darbą pradedantiesiems“, - teigia A. Barštys.

„StartupHighway“ programa buvo vykdoma nuo rugsėjo vidurio, trimis po mėnesį trunkančiais etapais: pirmojo etapo metu buvo vykdomas verslo idėjos gryninimas, kuomet buvo labiausiai reikalinga patyrusių verslininkų, kurie atliko mentorių vaidmenį, pagalba. Išgryninus verslo koncepciją buvo intensyviai dirbama, kad jauni verslai sukurtų produktus, o trečią mėnesį buvo skiriamas dėmesys gebėjimui pristatyti ir parduoti savo darbo rezultatą. Programos vadovų teigimu, „StartupHighway“ bus planuojama vykdyti ir kitais metais.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis