Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Statybininkų ir pienininkų pelnas – ne akcininkams, o įmonių vadovams

Spekuliantai.lt | 2011-05-03 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1268
Raktiniai žodžiai: Dividendai, tantjemos
Statybininkų ir pienininkų pelnas – ne akcininkams, o įmonių vadovams Biržoje kotiruojamos bendrovės Panevėžio statybos trestas, „Rokiškio sūris“ bei „Žemaitijos pienas“ skirstomu pelnu mieliau dalinosi ne su smulki

 Vilnius, gegužės 3 d. Biržoje kotiruojamos bendrovės Panevėžio statybos trestas, „Rokiškio sūris“ bei „Žemaitijos pienas“ skirstomu pelnu mieliau dalinosi ne su smulkiaisiais akininkais, o su įmonių vadovais, praneša Investuotojų asociacija.
Investuotojų asociacijos skaičiavimais, 14 iš 38 NASDAQ OMX Vilnius biržoje kotiruojamų bendrovių akcininkai nusprendė mokėti dividendus iš 2010 metų pelno. Iš jų 12 taip pat skirtas papildomas atlyginimas vadovams, kurį sudaro jų vadovaujamų įmonių pelno dalis (tantjemos).
Dividendams iš viso skirta 506,3 mln. litų, o tantjemoms – 12,6 mln. litų.
„Žvelgiant į apibendrintus duomenis, šis santykis atrodo normalus, tačiau liūto dalį dividendų išmokės „Teo LT“ ir „Lietuvos dujos“, kurių vadovams skirtos nedidelės tantjemos, bei „Lesto“ ir „Lietuvos energija“, kurių vadovybei tantjemos nemokėtos. Tuo tarpu kai kuriais atvejais tantjemų išmokėta daugiau, nei skirta dividendų“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Darius Slavinskas.
Pavyzdžiui, Panevėžio statybos tresto akcininkams dividendų skirta 1,1 mln. litų, o tantjemomis išmokėta 2 mln. litų. „Rokiškio sūrio“ akcininkams dividendų atseikėta 3,6 mln. litų, o tantjemoms skirta 4,9 mln. litų, o „Žemaitijos pieno“ – atitinkamai 2,5 mln. litų ir 1,5 mln. litų.
„Visos šios įmonės turi aiškų kontroliuojantį akcininką, kurio atstovai ir yra valdybose bei stebėtojų tarybose, todėl didelių tantjemų skyrimas pažeidžia smulkiųjų interesus. Norime atkreipti investuotojų dėmesį, kad skaičiuojant santykinius rodiklius, tantjemas greičiausiai reikia atimti iš pelno“, - sakė D. Slavinskas.
Palyginimui, „Teo LT“ dividendams skyrė 139,8 mln. litų, o tantjemoms – tik 378 tūkst. litų, o „Lietuvos dujos“ – atitinkamai 120 mln. litų ir 540 tūkst. litų.
„Šios įmonės – užsienio kapitalo, todėl tantjemos jose atitinka pasaulinę praktiką. Tuo tarpu vietos kapitalo valdomos įmonės dažnai tantjemas naudoja siekdamos sumažinti mokestinę naštą, nes nuo tantjemų neskaičiuojamos „Sodros“ įmokos“, - teigė D. Slavinskas.
Valstybės valdomose „Lesto“ bei „Lietuvos energijoje“, kurios kartu išmokės 150 mln. litų dividendų, tantjemų neskirta.
Tantjemas vadovybei taip pat nusprendė skirti „City Service“, „Grigiškių“, „Aprangos“, „Vilniaus baldų“ bei „Stumbro“ akcininkai. Priklausomai nuo įmonės, jos sudarė 100-800 tūkst. litų, arba 1,7-10,1 proc. nuo sumos, kuri skirta dividendams išmokėti. Vilkyškių pieninės akcininkai nusprendė iš pelno darbuotojams išmokėti simbolinius 100 litų.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital