Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Teisininkai susirūpino dėl naujų rekomendacijų susijungimo ir įsigijimo sandoriams

Spekuliantai.lt | 2011-04-07 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1394
Raktiniai žodžiai: VPK, investavimas, insaideriai
Teisininkai susirūpino dėl naujų rekomendacijų susijungimo ir įsigijimo sandoriams Praėjusią savaitę Vertybinių popierių komisija (VPK) patvirtino rekomendacinio pobūdžio gaires dėl viešai neatskleistos informacijos valdymo įgyvendin

 Praėjusią savaitę Vertybinių popierių komisija (VPK) patvirtino rekomendacinio pobūdžio gaires dėl viešai neatskleistos informacijos valdymo įgyvendinant įmonių įsigijimo, pardavimo, jungimosi ar skaidymo sandorius. Kai kurias šiose gairėse pateiktas rekomendacijas teisininkai vertina kritiškai.

„Mes sveikiname VPK iniciatyvą stiprinti viešai neatskleistos informacijos apsaugą įmonių įsigijimo ir susijungimo sandoriuose bei edukuoti rinkos dalyvius. Tačiau kai kuriose gairėse pateiktos rekomendacijos kelia abejonių“, – teigia advokatų kontoros SORAINEN įmonių įsigijimų ir susijungimų praktikos vadovas Laimonas Skibarka.

Gairėse rekomenduojama viešai atskleisti informaciją apie keturis pagrindinius listinguojamų bendrovių (emitentų) įsigijimo/susijungimo sandorių etapus: 1) apie proceso pradžią, kai yra pasamdomi patarėjai, vykdoma investuotojų paieška; 2) apie sutarties (taip pat ir preliminarios) pasirašymą; 3) apie kreipimąsi į Konkurencijos tarybą ar kitas institucijas dėl leidimų suteikimo; ir 4) apie proceso/sandorio pabaigą.

„Mūsų nuomone, pirmų dviejų etapų viešas atskleidimas daugeliu atveju galėtų pakenkti konkrečiam sandoriui ir pačiam emitentui bei investuotojams. Paprastai ketinimai parduoti bendrovių kontrolinius ar stambius akcijų paketus laikomi paslaptyje iki pat sandorio pasirašymo. Neretai pardavėjai tuo pačiu metu derasi su keliais potencialiais pirkėjais, todėl ketinimų parduoti akcijas paviešinimas dažnai gali tiesiog sužlugdyti visą sandorį“, – sako SORAINEN partneris L. Skibarka.

Anot L. Skibarkos, VPK rekomenduojamas viešas informacijos atskleidimas pradiniuose sandorio etapuose ir nesant aiškiai derybų baigčiai gali sukelti rinkos ažiotažą ir nepagrįstus investuotojų lūkesčius, kas būtų priešinga finansų rinkų reguliavimo tikslams. Jis prognozuoja, kad dėl minėtų priežasčių emitentai daugeliu atvejų remsis teisės aktų ir gairių nuostatomis, leidžiančiomis viešai neatskleistą informaciją apie minėtus sandorių etapus (kai jie sudaro esminį įvykį) pateikti VPK konfidencialiai. Taip pateikta informacija nėra viešai atskleidžiama.

Įmonių įsigijimų ir susijungimų teisės eksperto teigimu, gairėse taip pat nebuvo išsamiau aptarti kai kurie rinkai aktualūs klausimai, pavyzdžiui, prieš sandorius atliekamų bendrovių patikrinimų specifika. Praktikoje yra įprasta, kad prieš įsigydami stambų akcijų paketą investuotojai atlieka bendrovės patikrinimą (teisinį, mokestinį, finansinį ir pan.).

VPK patvirtintos gairės aktualios visiems įmonių sandorių rinkos dalyviams – investiciniams bankininkams, brokeriams, teisininkams, auditoriams, o taip pat tokiuose sandoriuose dalyvaujančioms listinguojamoms bendrovėms (emitentams).

ES piktnaudžiavimo rinka direktyva 2003/6/EB ir Lietuvos įstatymai draudžia bet kuriam asmeniui naudotis su emitentais susijusia viešai neatskleista informacija bei ją atskleisti kitiems asmenims. VPK minėtomis gairėmis siekė užtikrinti, kad įmonių įsigijimo ir susijungimo sandoriuose dirbantys asmenys suvoktų informacijos konfidencialumo užtikrinimo svarbą bei teisinę atsakomybę už pasinaudojimą viešai neatskleista informacija.

Daugiau informacijos:

Laimonas Skibarka
Įmonių įsigijimų ir susijungimų praktikos vadovas
Advokatų kontora SORAINEN
Tel.: +370 5 2685 896
Mob.: +370 687 93944
El. paštas: laimonas.skibarka@sorainen.com

 

 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital