Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

„Nordea“ platina obligacijas, susietas su vertingiausių prekės ženklų indeksu

Nojus | 2009-08-31 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1357
„Nordea“ platina obligacijas, susietas su vertingiausių prekės ženklų indeksu Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ skyrius „Nordea Bank Lietuva“ pradeda platinti dvi su vertingiausių pasaulio prek

Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea“ skyrius „Nordea Bank Lietuva“ pradeda platinti dvi su vertingiausių pasaulio prekės ženklų indeksu susietas obligacijų emisijas „Star Brands Basic“ ir „Star Brands Extra“. Jos susietos su 10 vertingiausių prekės ženklų, nepriklausomai nuo šalies ar veiklos srities, kurioje dirba įmonė.
„Antrojo šių metų ketvirčio rezultatai, kuriuos paskelbė šios įmonės, pranoko analitikų lūkesčius. Nors jų rezultatus labiausiai lėmė kaštų taupymas, o ne pardavimų augimas, ir šiokia tokia rizika yra, mūsų analitikai tikisi spartaus šių kompanijų pelno augimo, kai tik prie sutaupytų kaštų prisidės ir bendrojo ekonomikos atsigavimo paskatinti pardavimai“, - sakė „Nordea Bank Lietuva“ Investavimo produktų projektų vadovas Modestas Plakys.
Įmonės, su kurių indeksu susietos „Star Brands“ obligacijos, buvo pasirinktos pagal joms suteikiamą „Standart&Poors“ reitingą ir analitikų rekomendacijas „pirkti“. Šios obligacijos susietos su „Adidas AG“, „Apple Inc.“, „Bayer AG“, BMW AG, „Carlsberg A/S“, „Coca-Cola Co.“, IBM Corp., LVMH S.A., „McDonald‘s Corp.“ ir „Nestle S.A.“ akcijomis. Kiekvienos įmonės akcijos sudaro po dešimtadalį obligacijų emisijos.
Pasak M. Plakio, šios emisijos aktualiausios kaip saugi, 100 proc. „Nordea“ banko garantuojama investicija žmonėms, turintiems laisvų lėšų. Taip pat jos vertingos kaip pelningesnė alternatyva indėliui arba kaip išvestinis finansinis instrumentas grąžinantiems paskolą pažengusiems vartotojams. Jie, tardamiesi su banku, gali atidėti paskolos mokėjimą ir ketveriems metams investuoti į „Star Brands“ obligacijas, o vėliau padengti palūkanas ir dalį paskolos atsiėmę investuotus pinigus su prieaugiu.
„Star Brands Basic“ obligacijų įsigijimo kaina kintama ir siekia apie 100 proc. pradinės obligacijos vertės, „Star Brands Extra“ kaina - apie 110 proc. pradinės vertės. Abiejų rūšių obligacijų terminas - 4 metai. Pasibaigus obligacijos terminui, „Basic“ turėtojas uždirbs iki 60 proc. indekso prieaugio, o „Extra“ - iki 125 proc. indekso prieaugio. Jei indekso vertė sumažės per obligacijos gyvavimo terminą, abiejų obligacijų emisijų pirkėjai atgaus investuotą pradinę sumą, tačiau „Extra“ obligacijų pirkėjai neteks apie 10 proc. investicijų - tai yra sumokėtos rizikos priemokos dalies. Minimali investavimo suma tik eurais - 1000 eurų.
Obligacijas taip pat bus galima parduoti anksčiau nei po 5 metų antrinėje rinkoje. Obligacijų įsigijimas truks iki rugsėjo 25 dienos. Išpirkimas – 2013 metų rugsėjo 25 dieną. Obligacijų galima įsigyti visuose „Nordea Bank Lietuva“ klientų aptarnavimo padaliniuose.


 Anastasija Zemdliauskaitė
Vyr. projektų vadovė
UAB “Integrity PR”

 

 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2009 08 31 16:48     #32147

Tai brandai tie patys ir extra ir basicui ?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital