Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Indekso fondo „OMX Baltic Benchmark Fund“ akcijų debiutas biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“

Spekuliantai.lt | 2011-02-01 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 2052
Raktiniai žodžiai: Orion Asset Management, OMX Baltic Benchmark GI
Indekso fondo „OMX Baltic Benchmark Fund“ akcijų debiutas biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“ Šiandien biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“ pradėta prekiauti pirmojo Baltijos šalyse atviro investicijų fondo, kuris sukurtas pagal NASDAQ OMX Baltijos šal

 Šiandien biržoje „NASDAQ OMX Vilnius“ pradėta prekiauti pirmojo Baltijos šalyse atviro investicijų fondo, kuris sukurtas pagal NASDAQ OMX Baltijos šalių indekso šeimai priklausančio Baltijos šalių biržų lyginamąjį („OMX Baltic Benchmark GI“ ) indeksą, akcijomis.

Pasak UAB „Orion Asset Management “ , valdančios fondą „OMX Baltic Benchmark Fund“, valdybos nario Aliaus Jakubėlio, indekso fondai, atkartojantys akcijų ar žaliavų rinkas, yra viena populiaresnių priemonių investuoti į pasirinktus regionus ar sektorius ypač mažomis sąnaudomis. Investuotojui nebūtina gaišti laiko analizuojant atskirų įmonių finansinę padėtį, investuojama į konkretų regioną. Tai ypač patogu ir užsienio investuotojams, kadangi nereikia rūpintis, kaip nupirkti ar parduoti atskirų įmonių akcijas arba jas saugoti.

„Tikime, kad nauji instrumentai suteiks daugiau investavimo galimybių Lietuvos investuotojams, taip pat pritrauks didesnį užsienio investuotojų dėmesį visam Baltijos regionui, o kartu bus padidintas ir visos rinkos likvidumas“, – sakė A. Jakubėlis.

Indekso fondai iš kitų investicijų fondų išsiskiria tuo, kad investicijų portfelis formuojamas pagal pasirinkto indekso akcijų krepšelį bei proporcijas, o tai leidžia sumažinti fondo valdymo išlaidas.

„OMX Baltic Benchmark GI“ indeksą sudaro Lietuvos, Latvijos ir Estijos likvidžiausių ir didžiausios kapitalizacijos bendrovių akcijos, suklasifikuotos pagal ekonominės veiklos sektorius. Šis indeksas parodo bendrą VP rinkos tendenciją. Indekso sudėtis atnaujinama kas pusmetį siekiant užtikrinti, kad ji atspindėtų geriausią investavimo strategiją mažiausiomis sandorių sąnaudomis. Bendrovių akcijų svoris šiame indekse priklauso nuo tos bendrovės laisvų akcijų rinkoje kapitalizacijos, t. y. į indeksą įtraukiamos tik tos akcijos, kurios laisvai cirkuliuoja VP rinkoje.
„OMX Baltic Benchmark“ indeksas per 2010 metus pakilo 69,83 proc. ir buvo vienas iš labiausiai augusių regiono indeksų.
Apie „Orion Asset Management“
UAB „Orion Asset Management“ įkurta 2000 metais ir yra viena iš labiausiai patyrusių atvirųjų investicijų fondų valdytojų Lietuvoje.
OAM šiuo metu valdo jau keturis Lietuvoje įregistruotus investicijų fondus: indekso fondą „OMX Baltic Benchmark Fund“ (nuo 2000 m.), ZPR Amerikos mažos kapitalizacijos bendrovių akcijų atvirąjį investicinį fondą (nuo 2004 m.) ir dar du 2010 m. perimtus fondus: „Rigel Global Macro Fund“ bei „AXIA Value Fund“.
Šiuo metu 64 proc. UAB „Orion Asset Management“ akcijų priklauso UAB „Orion Capital“.
UAB „Orion Capital“ yra koncerno „Scaent Baltic", kuris valdo 25 įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Airijoje dalis.

Kontaktinis asmuo:
UAB „Orion Asset Management“ valdybos narys
Alius Jakubėlis,
Tel. (8 5) 231 3833

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital