Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Siekis paversti Lietuvą “antruoju Liuksemburgu” blogins sąlygas smulkiesiems investuotojams

Spekuliantai.lt | 2011-01-17 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1845
Raktiniai žodžiai: Mokesčiai
Siekis paversti Lietuvą “antruoju Liuksemburgu” blogins sąlygas smulkiesiems investuotojams Finansų ministerija, siūlanti mažesniais mokesčiais paskatinti stambiuosius investuotojus ir rizikos kapitalo valdytojus, kartu ketina bloginti sąlygas smu

 Finansų ministerija, siūlanti mažesniais mokesčiais paskatinti stambiuosius investuotojus ir rizikos kapitalo valdytojus, kartu ketina bloginti sąlygas smulkiesiems. Siūloma nustatyti, kad pajamos iš vertybinių popierių pardavimo nuo 2012 metų būtų neapmokestinamos išlaikius juos ne mažiau kaip 5 metus (dabar – 1 metai).

“Sveikiname siekį paversti Lietuvą „antruoju Liuksemburgu“ ir pagerinti sąlygas keletui rizikos kapitalo valdytojų, tačiau tai neturėtų būti daroma smulkiųjų, investuojančių į fondus ar akcijas sąskaita“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.

Kapitalo rinkos dalyviai šiuo metu aptarinėja Vertybinių popierių komisijos parengtą naujo Specialiųjų kolektyvinio investavimo subjektų įstatymo projektą, kuriuo siekiama paskatinti skatinti privataus, rizikos kapitalo bei kitų alternatyvių investicinių fondų rinką Lietuvoje. Kartu su šiuo įstatymu Seimui būtų teikiamos ir mokesčių įstatymų pataisos.

Pakeitimais siūloma apmokestinimą perkelti vien į galutinio investuotojo – fizinio asmens lygmenį. Tai reiškia, kad tiek Lietuvos juridinių asmenų, tiek užsienio investuotojų gaunamos pajamos iš fondų būtų neapmokestinamos.

„Tikimasi, kad tai paskatins rizikos kapitalo kūrimąsi Lietuvoje, nes dabar net mūsų šalyje investuojantys fondai paprastai steigiasi Liuksemburge, Nyderlanduose ar lengvatinių mokesčių salose ir taip išvengia apmokestinimo. Tačiau esame labai nusivylę, kad kartu ženkliai bloginamos sąlygos Lietuvos smulkiesiems investuotojams“, - sakė T. Pilipavičius.

Finansų ministerija siūlo nustatyti, kad vertybinių popierių pardavimo pajamos būtų neapmokestinamos, jeigu finansinės priemonės išlaikomos bent 5 metus. Išlaikius akcijas mažiau nei 3 metus, jų pardavimo pajamos būtų apmokestinamos 15 proc. tarifu, daugiau nei 3 metus – 10 proc., o 4 metus – 5 proc.

“Manome, kad 5 metų akcijų išlaikymo periodas yra akivaizdžiai per ilgas – visi galėjome matyti, kokie rinkų svyravimai būna per tokį laikotarpį“, - sakė T. Pilipavičius.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

Komentarai2011 01 25 21:44     #34942
 Tai nesupratau, kaip skatins stambiuosius investuotojus? Neapmokestinamumu po 5 metų vietoj dabartinių 1 metų?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital