Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

„Lifosos“ pelnas ir toliau keliauja į Rusijos „Eurochem“ grupę

Investuotojų asociacija | 2010-11-22 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 950
Raktiniai žodžiai: Lifosa, pelnas, Eurochem
„Lifosos“ pelnas ir toliau keliauja į Rusijos „Eurochem“ grupę Lietuvos diamono trąšų fosfato gamybos bendrovės „Lifosa“ uždirbamas pelnas paskolų forma toliau iškeliauja Rusijos „Eurochem“ grupei, o įmonės

 Lietuvos diamono trąšų fosfato gamybos bendrovės „Lifosa“ uždirbamas pelnas paskolų forma toliau iškeliauja Rusijos „Eurochem“ grupei, o įmonės rezultatai dar kartą patvirtina, kad „Lifosos“ akcijos nusavinamos itin pigiai, pranešė Investuotojų asociacija
„Lifosa“ paskelbė, kad per 2010 metų devynis mėnesius uždirbo 160,1 mln. litų grynojo pelno, o įmonės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) sudarė 201,7 mln. litų. „Lifosos“ uždirbti pinigai toliau keliavo į Rusijos koncerno grupę – suteiktos paskolos „Eurochem“ rugsėjo pabaigoje sudarė 457,4 mln. litų, arba trečdaliu daugiau nei 2009 metų pabaigoje (343 mln. litų).
„Rezultatai ir „Lifosos“ generuojami pinigų srautai leidžia manyti, kad nepradėjus akcijų išpirkimo proceso, „Lifosos“ akcijos biržoje būtų vienos iš įdomiausių. Dabar vienintelė galimybė už jas gauti teisingą kainą – teisme įrodyti, kad „Eurochem“ pasiūlė per mažai“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.
Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“, kuri “Eurochem” užsakymu vertino “Lifosos” akcijas privalomojo akcijų išpirkimo procedūrai, prognozavo, kad artimiausius penkerius metus „Lifosos“ metinė EBITDA svyruos tarp 100-130 mln. litų.
„Matant tokius neatitikimus tarp prognozuotų ir faktinių rezultatų, kyla klausimas, ar vertintojas iš tiesų veikė nepriklausomai, ar vadovavosi principu „kas moka, tas ir muziką užsako“, - teigė T. Pilipavičius.
Rusijos koncernas „Eurochem“ yra pradėjęs „Lifosos“ privalomojo akcijų išpirkimo procedūrą, už akciją mokant po 47 litus, o visa bendrovė įvertinta 988 mln. litų.
Daugiau informacijos kaip prisijungti prie smulkiųjų akcininkų grupės, siekiančios didesnės „Lifosos“ akcijų išpirkimo kainos, pateikiama tinklalapyje www.investuotoju.lt.

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital