Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

AB „Linas Agro Group“ parduos dalį Ukrainos įmonės akcijų jos vadovybei

Spekuliantai.lt | 2010-10-04 | Rinkos aktualijos | perskaitė: 1028
Raktiniai žodžiai: Linas Agro Group
AB „Linas Agro Group“ parduos dalį Ukrainos įmonės akcijų jos vadovybei

AB „Linas Agro Group“ valdyba priėmė sprendimą parduoti 5,34 proc. neseniai įsigytos Ukrainos trąšų gamybos ir prekybos įmonės ZAT „UKRAGRO NPK“ akcijų jos vadovams. Planuojama, kad vadovybė įsigys akcijas iki metų pabaigos. Po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 58,04 proc. bendrovės akcijų.

Panašų sprendimą – parduoti įmonės vadovams, trims Lietuvos Respublikos fiziniams asmenims, 4,66 proc. įmonės akcijų priėmė ir kito ZAT „UKRAGRO NPK“ akcininko – Danijoje registruotos įmonės Akola ApS – valdyba. Po sandorio AB „Linas Agro Group“ valdys 58,04 proc. bendrovės ZAT „UKRAGRO NPK“ akcijų, Akola ApS, kuri kartu yra ir didžiausia AB „Linas Agro Group“ akcininkė – 31,96 proc. akcijų, o bendrovės vadovai – 10 proc. akcijų.

„Bendrovės ZAT „UKRAGRO NPK“ vadovybei nusprendus įsigyti įmonės akcijų, svarstėme visus tokio žingsnio aspektus ir priėjome prie išvados, kad sprendimas parduoti vadovybei dalį akcijų būtų teisingiausias ir įmonės, ir jos vadovybės, ir mūsų – kontroliuojančios bendrovės atžvilgiu. Visi įmonės vadovai dirba įmonėje nuo pat jos įsikūrimo pradžios 2002 metais, ir toks jų žingsnis yra brandus apsisprendimas susieti save su įmone ir ateityje. Tikime, kad tapę akcininkais įmonės vadovai, jau įrodę savo profesionalumą dirbant įvairiomis rinkos sąlygomis, dar aktyviau prisidės prie įmonės vertės didinimo, kartu didindami visos „Linas Agro Group “ vertę,”– sako AB „Linas Agro Group“ valdybos narys ir AB „Linas Agro“ projektų direktorius Arūnas Jarmolavičius.


Kijeve įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė ZAT „UKRAGRO NPK“ yra trąšų gamybos ir prekybos kompanija, valdanti 13 trąšų sandėlių distribucinį tinklą ir parduodanti azotines, kalio, fosforo ir kompleksines trąšas bei gaminanti NPK trąšų mišinius. Įmonė parduoda ne tik savo pagamintas, bet ir iš Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Belgijos, Izraelio bei Lenkijos importuotas trąšas. 2009 metais įmonė pardavė 152 tūkst. tonų trąšų, o per devynis 2010 metų mėnesius pardavė 205 tūkst. tonų, t. y. planuotas metinis kiekis – 200 tūkst. tonų – jau viršytas. Patikslinus įmonės veiklos prognozes, numatoma, kad 2010 metais ZAT „UKRAGRO NPK“ parduos 230 tūkst. tonų trašų ir pasieks 700 mln. Ukrainios grivnų (226 mln. Lt) apyvartą bei 25 mln. UAH (8 mln. Lt) EBITDA. Įmonė planuoja plėsti parduodamų trašų bei paslaugų asortimentą ir kasmet atidaryti po 1-2 distribucinius sandėlius.


Apie ZAT „UKRAGRO NPK“


2002 metais Ukrainos sostinėje Kijeve įkurta įmonė gamina NPK trąšų mišinius bei vykdo didmeninę ir mažmeninę prekybą trąšomis. Kompanijoje dirba 183 darbuotojai.

Trylika ZAT „UKRAGRO NPK“ valdomų distribucijos sandėlių yra išsidėstę svarbiausiuose Ukrainos žemdirbystės regionuose ir talpina apie 50 tūkst. tonų trąšų. Trijuose sandėliuose (Vakarų, Centrinėje ir Rytų Ukrainoje ) įrengti trąšų gamybos cechai gamina trąšų mišinius.

2009 metais įmonė turėjo virš 6 proc. visų Ukrainos trąšų rinkos. 2009 metų duomenimis įmonė buvo ketvirta pagal užimamą prekybos kompleksinėmis trąšomis rinkos dalį ir turėjo 10 proc. rinkos.

 

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ yra integruota žemės ūkio veiklą vystanti kontroliuojančioji bendrovė, kuri augina ir parduoda grūdus, aliejines sėklas, pašarines žaliavas bei žemės ūkio aprūpinimo produktus. Ji valdo bendroves Lietuvoje, Latvijoje, Danijoje ir Ukrainoje. Grupei priklauso augalinės žemės ūkio produkcijos tarptautinės prekybos kompanija Lietuvoje AB „Linas Agro“, grūdų saugyklų valdymo įmonė UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB (valdanti grūdų saugyklas Kėdainiuose, Kupiškyje, Joniškyje, Šiauliuose ir Vilkaviškyje), grūdų prekybos įmonė Latvijoje SIA „Linas Agro“, tarptautinė prekybos įmonė Danijoje Rosenkrantz A/S, trąšų gamybos ir prekybos įmonė ZAT „UKRAGRO NPK“, žemės ūkio paskirties žemių valdymo kompanijų grupė ŽŪB „Landvesta“ bei žemės ūkio bendroves valdanti įmonė UAB „Linas Agro“ Konsultacijos. Įmonių finansiniai metai prasideda liepos 1 d.

Nuo 2010 m. vasario 17 d. AB „Linas Agro Group“ listinguojama biržoje NASDAQ OMX Vilnius.


Daugiau informacijos:


Arūnas Jarmolavičius
AB „Linas Agro“ Projektų direktorius,
AB „Linas Agro Group“ valdybos narys
Tel. 8 698 27855
E. paštas [email protected]

 

Taip pat skaitykite

Paskolų tipai: ką derėtų žinoti?

Trūkstamą pinigų sumą gali finansuoti paskolų bankas

Paskola suteikia galimybę įsirengti svajonių namus

Paslaugos, padedančios efektyviau valdyti verslą

2019-02-06 | Rinkos aktualijos 2018-09-07 | Rinkos aktualijos 2018-06-06 | Rinkos aktualijos 2018-01-09 | Rinkos aktualijos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital