Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pinigų pabaiga

goga
Rašyti privačią žinutę

667 žinutės
( +62 / -30 )

ashaman
Na pavadinčiau tai kitaip: tai ne globalios prekybos era - tai išbalansuotos pinigų politikos era. Ir ne šiap sau pinigų - o fiat currency, kurios spausdinime valstybės konkuruoja tarpusavyje, neturint saiko.


Fiat currency - taip.

Bet pastebekime, kad seniau prekiu srautai vaiksciojo tarp metropoliju ir priklausomu koloniju.
Dabar jie vaiksto tarp lygiaverciu valstybiu. Vokietija, Japonija - didziausi eksporteriai. Kurie po WWII pamazu pradeda sukti savo politikas, ginti savo interesus. Buvo zalias ir yena, dabar jau euras, zalias ir yena. Dar Kinijos yuanis. Ka turime - prekyba salyginai laisva, o pinigine politika - nepriklausoma? Noriu, dirbtinai susilpninu valiuta, noriu - pakeliu. Idomiai iseina...
IMHO, tiesus kelias i rimta konflikta. Taip pat isbalansuotos pinigines politikos krachas. Ta isbalansavima atliko nauji zaidejai, atsirade po Saltojo Karo pabaigos: Kinija ir EU.
KINGas
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

IMHO, tiesus kelias i rimta konflikta. Taip pat isbalansuotos pinigines politikos krachas. Ta isbalansavima atliko nauji zaidejai, atsirade po Saltojo Karo pabaigos: Kinija ir EU.
Isbalansavima atliko butent USA, tapdama dominuojancia salimi, su dominuojancia valiuta. Tik budamas finansineje $ piramideje to gali ilga laika nepajausti.
Naujos stiprios ekonomikos ir valiutos balansuoja pasaulio ekonomika, keliaujant nuo vienpolio prie daugiapolio pasaulio. Aisku rinkoje atsiranda vis didesnis $ perteklius, del ko FED'u sukurta piramide gali sugriuti anksciau nei jiems noretusi.
--------------------------------------
Risk assumption and spreading
siaipzvejys
siaipzvejys
Rašyti privačią žinutę

559 žinutės
( +83 / -23 )

Pasinagrinėjus E. von Bohm-Bawerk'o, F.von Wieser'io Psichologinė procento teorijas susidaro visai naujas vaizdas dėl pinigų masės augimo. Mat šie ekonomistai svarstė iš XIX a. realijų, o dabar jau XXI amžius.
Mano mintis štai kokia.
Mes nagrinėjame tik pinigų masę ir sakome, kad ji yra spausdinama ir nedengiama niekuo ( nors norėtusi, kad būtų padengta auksu ar dar kuo...).
Norint nulipdyti puodą už 1 pinigą, tam reikia žemės, kapitalo ir darbo išteklių. Žemės ištekliai turi vertę ir kiekį. Dėl jų ribotumo jie brangsta(pasiūlos ir paklausos dėsnis). Jų negali būti daugiau, jei jie neatsinaujinantys. Bet ir atsinaujantys reikalauja pridėtinės vertės, kuri taip pat brangsta(nes darbo jėga, technologijos, poveikis aplinkai ir t.t. vis didesne dalim įeina į pridėtinę vertę). Darbo išteklis taip pat turi vertę. Tik ši vertė įvertinus globalizacijąnuolatos brangsta. T.y. už tą patį darbą mokama daugiau pinigų.
Brangstant pinigine prasme šiems dviem ištekliams, susidaro realiai visos prielaidos atsirasti šioms aplinkybėms - laiko veiksnio įtaka ribiniams naudingumams. T.y. kapitalo teikėjas numano ribinio naudingumo savojo kapitalo sumažėjimą ir siekia, bent minimaliai kompensuoti galimą savo padėties pablogėjimą.
Iš čia logiškai išeina, kaip pvz. kad vertė nuo XIX a. 1 JAV dolerio nuolatos mažėjo, tą procentine dalim, kuri buvo pridedama prie skolinto kapitalo kainos pridėjus rizikos kainą.
Dar viena mintis, globalizacija ir tarptautinė prekyba, ne tik suvienodino viso pasaulio išteklių vertes, bet ir pabrangina jas pasaulinės infliacijos dydyje - nuolat.
Kuo sparčiau šis globalizacijos sukeltas kitimas veikia pirmuosius du išteklius (žemė ir darbas), tuo labiau nuvertėja visų valstybių piniginiai ženklai ir atitinkamai pučiasi jų kiekiai, kiekvienoje iš šių šalių.
Iš šio kampo žiūrint, kas turėtų atsitikti, kad piniginių ženklų masės kiekis mažėtų, tai arba atsirastu nauji žemės ištekliai (pvz. iš kosmoso planetų gaunami ištekliai papildo žemės resursus) arba ženkliai išaugtu laisvos darbo jėgos kiekis (didelis gimstamumas, mažas mirtingumas, technologijos ir t.t.). Nors vieno iš šių išteklių vertės sumažėjimas, sumažina ir pinigo nuvertėjimą laike, kas atitinkamai nedidina ir jo kiekio...
10% žmonių valdo 90% pinigų. Visada pasitikslinu kur aš esu.
skiedrinis
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės
( -1 )

Šiandien pinigai yra padengti mūsų darbu.
Kad mes turėtume su kuo dirbti mum reikalingi resursai.
Pinigus leidžia tik viena institucija. Centrinis bankas.
Pinigai leidžiami juos skolinant su procentu.
Kadangi atiduoti reikia ne tik pasiskolintą sumą bet ir procentą, visiems rinkos dalyviams visiškai atsiskaityti su centriniu banku yra iš principo neįmanoma!
Dabartinis pinigų leidimo mechanizmas užtikrina pinigų kiekio augimą eksponentiškai.
Nepamirškim pirmo teiginio. Pinigai yra padengti mūsų darbu. Taigi norint padengti visą išleistą pinigų kiekį, mūsų darbo našumas taip pat turi kilti eksponentiškai.
Tuomet ir resursų išgavimas turi kilti eksponentiškai.
Tačiau darbo našumo kilimas ir resursų išgavimas, nors ir yra tikrai spartūs, tačiau atsilieka nuo pinigų kiekio didėjimo greičio.
Pinigai skirti mainams. Kai pinigų atsiranda daugiau negu yra dalykų kuriais reikia mainytis atsiranda infiliacija (bausmė už skolos negražinimą)
Infiliacija yra visuomet. Esant šitokiai sistemai ji visuomet bus ir jos išvengti neįmanoma. Nes visuomet atsiras tokių kurie už pasiskolintą iš centrinio banko sumą nieko nenuveikė (nieko nesukūrė) - nedirbo
Dabartinė pinigų leidimo sistema skatina progresą (darbo našumo didėjimas, resursų išgavimo spartėjimas)
Eksponentinė kreivė nusakanti pinigų kiekio didėjimą neturi pabaigos. Ji statmenai gali stiebtis į viršų iki begalybės.
Tačiau resursai yra riboti.
Štai kam pavyzdys su buteliu.
Štai iš kurios pusės ateis krachas.
Krachas jau prasideda - pasaulinis atšilimas, kalbos apie geriamo vandens stygių planetoje, nafos trukumas ir t.t.

Pats laikas pradėti galvoti apie alternatyvas. Nes ši sistema yra užprogramuota žmonijos susinaikinimui.
Pinigai nėra blogis, sistema pagal kurią jie atsiranda - yra!
Mum reikia kitos sistemos.
Galima alternatyva: pinigai padengti ekologiškai pagaminta (atsinaujinančia) energija
Visuomenė privalo suvokti šios problemos egzistavimą.
Turi prasidėti alternatyvios sistemos paieškos. Diskusijos. Pasiūlymai.
Kuo greičiau bus rastas sprendimas - tuo perėjimas prie kitos sistemos bus švelnesnis ir kainuos mažiau givybių (gal būt net tavo vaikų)

Kuo TU gali prisidėti prie šios problemos sprendimo?:

Papasakok apie ją visiems ką pažysti.
Pagalvok kaip apie problemą pranešti kuo daugiau žomnių.
Suvok šią problemą pats, kad ir kitiems galėtum ją paaiškinti.
Galvok apie alternatyvas šiai sistemai.

Jei pakankamai daug žmonių pripažins, kad tai problema, atsiras pakankamai daug žmonių kurie ieškos sprendimo šiai problemai išspręsti.
justis90
Rašyti privačią žinutę

4 žinutės

http://www.youtube.com/user/justis90?feature=mhum

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius