Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

P/E, P/S, ROE skaičiavimo išaiškinimas

DainiusLT
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

atsiprasau jau issaikinau..dabar dar kilo vienas klausimas .knygoje apie akcijas buvo parasyta kad aukstas p/e yra gerai .o didejant grynam pelnui mazeja p/e .tai tada kokia nauda?kada mes galime speti apie akcijas ?kada jos kils ar kris ateityje is p/e? aisku negalima tiksliai nusakyti visko as zinau bet mazdaug ...is kokiu veiksniu is fundamentines analyzes jus atsirenkat akcijas?tarkim as noriu susiskaiciuoti ateities aprangos p/e ...is jus pasisakymu suzinau pelna.kapitala bendrapadalinu si gr. pelnu prognozuojamo ateityje.ir matau kad kai pelnas dideja grybnas p/e mazeja.ka man tai sako?va tokius dalykus galit isaiskint?
Dodd
Rašyti privačią žinutę

51 žinutės
( +9 )

Pabandysma atsakyti. Visu pirma viena pats rodiklis P/E mazai ka parodo, todel linkeciau nesusikoncentruoti vien tik i ji.
P/E grubiai tariant yra akcijos kainos ir pelno akcijai santykis. Taigi, jei P/E = 30, vadinasi paprasciau sakant tavo investicija atsiperka po 30 metu.
Ar ausktas P/E yra gerai ar zemas P/E yra gerai sunku vienareiksmiskai pasakyti. Aukstas P/E rodo, kad investuotojai gerai vertina imones perspektyvas, tuo tarpu mazas P/E gali rodyti, kad investuotojai imones perspektyvas vertina santuriai, antra vertus tai gali buti tiesiog rinkos nepastebeta akcija ar dar kitos priezastys.
Kaip ir sakiau pradzioje, vadovautis vien tik P/E rodikliu butu mazu maziausia neprotinga.
DainiusLT
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

nu tai gerai kokia sistem amn bandyti naudoti fundamentalioje analyzeje.aisku vien to nepakanka aiksu reikia dometis naujienomis ir t.t bet kokia sistema patariat naudoit fundamentalioje analyzeje?
Senis
Senis
Rašyti privačią žinutę

269 žinutės
( +6 / -10 )

Aš tai buvau tokiuose "Pradedančių ivestuotojų kursai", tai šiuos dalykus galima išsiaiškinti. Vedė Aldas Pipinys, UAB "Sėkminga investicija".
Yra skelbimas 6iame puslapyje: http://www.spekuliantai.lt/events.php?m=details&id=388&PHPSESSID=cd305a688151f9cf9a37a4e185d4dbd8
Ne visada taip bus
mondejus
mondejus
Rašyti privačią žinutę

291 žinutės
( +3 / -11 )

Nojau gal gali apšvieti truputy apie beta rodiklį. Kam naudojamas ir koki trumpa praktini pavyzduką.
Ovis
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +1 / -3 )

P/E skaiciavimo formule turi ne viena spraga. Pvz, kaip ivertinti neigiamus P/E arba bendroves, kurios nieko neuzdirbo arba uzdirbo tik centus. Jei naudosime ankstesnius arba dabartinius P/E pazeisime efektyvios rinkos teorija, pagal kuria ankstesni rezultatai daro mazesne itaka akciju kainai negu numatomas (ateities) pelningumas
O pvz, jei dabartiniam P/E parasytume regresija, kaip priklausomam kintamajam, ir pajamu augimui, kaip nepriklausomam kint., tai laikui begant gautume atsitiktine priklausomybe. Augimas esant teisingai kainai yra nepatikimas rodiklis, jeigu jame yra naudojamas P/E.
Ovis
Rašyti privačią žinutę

148 žinutės
( +1 / -3 )

Trumpai apie ROE.
Tai nuosavybes graza, kuri apskaiciuojama taip:
pastaruju 12 men grynasis pelnas, tenkantis vienai akcijai / buhalterine verte, tenkanti vienai akcijai pries metus.
Buhalterine verte yra turtas minus isipareigojimai, o jei nera isipareigojimu, tuomet turtas lygus akcininku nuosavybei.
ROE rodiklis rodo kaip efektyviai naudojama akcininku nuosavybe, t.y. kiek lt grynojo pelno uždirba vienas akcininku nuosavybes litas.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4092 žinutės
( +294 / -312 )

beta matuoja VP (arba portfelio) riziką gretinant su pasirinktu (baziniu) indeksu). Kup labiau VP svyruoja indekso atžvilgiu, tuo didesnė rizika.
Matematikoje beta - regresijos koeficientas.
Praktikoje, įtariu, jį taiko fondų valdytojai. Jie gi svetimus pinigus valdo, riziką turi kažkaip įvertinti. Spekulintams šitas dalykas visiškai nereikalingas.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
mondejus
mondejus
Rašyti privačią žinutę

291 žinutės
( +3 / -11 )

dėkui Nojau.
marius_b
Rašyti privačią žinutę

32 žinutės

Beta ne taip ir visiskai nereikalingas rodiklis. Jei bandai ivertinti akcija Discounted Cash Flow metodu, tai be betos skaiciavimo neissisuksi.
zerolt
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

beta reikalinga skaiciuojant svertinius kapitalo kastus (WACC), kuriais diskontuojami ateities pinigu srautai, tenkantys imonei.

nojus is dalies teisus, sakydamas, kad spekuliantai gali issisukti ir be beta, kadangi skaiciuojant WACC esti daugybe kitu prielaidu, kurios subjektyvios ir pati WACC gali itakoti zymiai daugiau negu beta.

bet jeigu norite laikytis modelio, skaiciuoti beta verta
Agec
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

"Seniui" klausimas
Ar tas seminaras "Pradedančių ivestuotojų kursai" vertas demesio?
Bo tas pats Aldas Pipinys, UAB "Sėkminga investicija" daro toki pati seminara 04.17.
Mastau ar verta aukoti 4.5val ir 160Lt.
antanas_d
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės

Iš kur puslapyje "fundamentalioji analizė" gaunasi Ūkio banko pelnas 49,93mln.lt. ?? Paskutinių 4 ketvirčių bus: 47,383-7,674+14,506=54,14 mln.lt Ar čia aš ne taip skaičiuoju? Tokiu atveju ir P/E bus mažesnis.
mattux
Rašyti privačią žinutę

164 žinutės
( +16 )

Pas mus skaiciuojamas Grupes UKB 4 ketvirciu pelnas, o Jus skaiciuojate Banko.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius