Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

2007 metu prioritetai

Aris
Rašyti privačią žinutę

381 žinutės

Manau TEO. Vien JT puslapyje zadamas nezmoniskas isgryninimas kapitalo (manau, kazkos nerealus, net jei puse to pasiteisintu - akcija turetu sokti staigiai 0.6 lt divu akcijai - dabar tikrai neparduosiu savo paketo). Siaip ko gero tradiciskai lieka Fodai - Kinija, Indija, Rytu Europa, Jei brangs nafta - tai ir Rusija. Ta tema labai lengvas straipsniukas man patiko:

http://articles.moneycentral.msn.com/Investing/JubaksJournal/
TakeYourPortfolioOverseasFor2007.aspx
grizli
grizli
Rašyti privačią žinutę

536 žinutės
( +19 / -19 )

Siu metu pradzioje buvau parases, ar ne bus KNF siu metu zvaigzde, tapo zvaigzdute . O 2007 noreciau, kad butu RST, Gal dar JT Banku fondas...
atleisk
atleisk
Rašyti privačią žinutę

9 žinutės

gal kas nors galit parekomenduot koki Kinijos fonda? Kas platina, kokios salygos?
dodo
Rašyti privačią žinutę

24 žinutės

gal kas nors galit parekomenduot koki Kinijos fonda? Kas platina, kokios salygos?
...pasiskaityk paskutiniu savaiciu diskusijas ir rasi atsakyma
MR
MR
Rašyti privačią žinutę

93 žinutės
( +1 / -1 )

atleisk, yra toks Templeton Asian growth fund, per Parex galima isigyti. Platina eurais, isigijimo mokestis 2%, valdymo ~1.8%(metinis), ispirkimo mokescio nera. Investuoja i Kinija ~27%, Tailandas ~23%, P. Koreja ~23%. Parasyk Parex emeila, ras jie ka pasiulyt.
Do not confuse brains with bull market ;)
meskalepeska
meskalepeska
Rašyti privačią žinutę

362 žinutės
( +40 / -1 )

zinute perkelta:
Siūlau čia padiskutuoti apie portfelių formavimą (performavimą) 2007-iesiems, o gal ir vėlesniems metams Lietuvoje ir svetur. Žinau, kad net rimčiausių pasaulio analitikų nuomonės kone diametraliai priešingos... Tai padėkim jiems (ir sau) :wink
Visi pliusai turi savo minusų...
indenas
Rašyti privačią žinutę

1593 žinutės
( +525 / -239 )

Gal kas galėtų mestelėti nuorodų (ekonominė situacija, apžvalgos, komentarai, prekyba, ten investuojantys fondai) apie naujųjų Europos Sąjungos narių - Bulgarijos ir Rumunijos - įmonių akcijas? Arba savo argumentuotą nuomonę išreikšti. Dar Ukraina labai domina ir Rusijos antrasis ešelonas... Apie kitką informacijos pakanka, bet aišku irgi perdaug nebūna :wink
Ačiū.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

Štai ir baigėsi 2006 finansiniai metai.
Kas mus laukia 2007? Aiškų kiekviną savo sekmė ar nesekmė.
Mačiau forumo dalyviai dalinosi savo veiklos rezultatais. Pasidalinsių ir aš.
Mano ivesticinės veiklos rezultatai 2006 metais buvo (tik nesijuokyt) -3%. Gal kam bus įdomų kaip visuotinio rinkų augimo metais aš sugebėjau pasiekti toki stulbinantį rezultatą?
Istorija tokia: pasibaigus audringiems 2005 metams, kai viskas augo kaip ant mielių, gobšumas ėmė reikalaut didesnio veiklos pelningumo. Viskas atrodė lyg nupiešta rožinem spalvom ir kad rinkų augimas bus amžinas. Čia reikia pridurti kad pagrindinis mano investicinis interesas buvo BRIC, iš kur didesnę dalį užimė Rusijos VP - visos investicijos buvo daromos per investicinius fondus, pasikonsultavus su "protingais ir patyrusiais" specialistais.
Taigi 2006 pavasarį, siekdamas padidnti portfelio dydį (ir be abejo grąžą), įkeičiau butą ir pridėjau prie portfelio 100K. Šie pinigai buvo sukišti į fondus balandžio mėnesį. Kas gi įvyko gėgužė? O gi pilnas pizd... Na suprantat, panika, liūdesys, plaukų plėšymas. Ir klasikinė klaida - kai kritimas pasiekė ~ 35%, viska pardaviau, nes dar vieno lito praradimas buvo tiesiog nepakeliamas. Paskui, kaip suprantat grįžti atgal į fondus neskubejau, nes kritimo pasikartojimo baimė varė į depresiją ir rinkų augime iš duobės nedalyvavau.
Ši pamoka man kainavo daug, tačiau po jos aš dėjau skersai ant visų analitikų ir finansinių pranašų ir rimtai susirūpinau savo finansinio neišprusimo likvidavimų.
Pagrindinė pamoka - investuoji pinigus - netikėk niekuo, nes atsakyt reikės pačiam.
Taigi dabar iš tos didelės duobės liko tik 3% duobutė. Bet aš visvien vertinų savo 2006 metų rezultatą labai teigiamai, nes ši didelė nesėkmė privertė mane mokytis, mokytis ir dar karta mokytis, kaip linkėjo bočius Leninas.
Didžiausią įtaką lavinimosi procese man turėjo supratimas apie tai, kas realiai valdo pinigus (moneymasters). Be to Chaoso teorija, ir B.Williams'o Profitunity trading technic.
Tai gi mano tikslai 2007 metams (investicinio kapitalo prieaugio):
1.Pesimistinis - 10%.
2.Realistinis - 30%.
3.Optimistinis - 50%.
Pažiūrėsime ar vėl neįkrisių į duobę :cry
Linkių visiems pradėdantiesiems investuotojams, bei tiems kas dar nesijaučia tvirtai investicinėje aplinkoje nebijoti žengt toliau net tuo atvėjų, kai vilties visai nelieka ir atrodo kad esi paskutinis looseris. Viska įmanoma ištaisyti, tik domėkytės ir analizuokite viską patys.
Success is a journey, not a destination...
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Ashaman.

Užlipai nat grėblio, tarkim dabar jau žinai kaip grėblys atrodo, bet kaip tu ruošiesi jo išvengti antrą kartą ? Kokie tavo realūs žingsniai kad tiek uždirbti ? Pvz. Aš planuoju 1/2 savo fondų lėšų pervesti į Bond fondus ant sekančios konsolidacijos ir lauksiu tolesnio rinkos judėjimo. Jei žemyn atsikratau visai fondų ir luakiu duobės, po to užsiperku vėl pagal situacija ir laukiu kilimo. O tu kaip darysi ?

P.S. mano rodikliai truputi geresni, metinė graža 7 proc., nors ir nedaug bet iš esmės elgiausis kaip tu tik išvengiau išėjimo nemetu klaidos.
valkatos meluoja geriausiai.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

to Zoom

Kai buvo -10 galvojau - tai normalų, rinkos turi judėti.
Kai buvo -20 galvojau - hmm. tai jau daug, bet tas kritimas kada nors baigsis.
Kai buvo -30 galvojau - pip...pip...pip kur gi ziuri mano fondų valdytojai, jie gi profai ir už tai gauna babkes - mano babkes.
Kai buvo -35 - nervai neatlaikė...
Nors šiokią-tokią patirtį jau turių, be abejo nesų 100% garantuotas kad nesekmė neapsilankis vėl.
Koki planą turių? Visiškai atsisakiau fondų valdytojų paslaugų ir dabar sprendimus priėmų tik pats. Remiuosi tik TA ir masių psichologija (chaoso teorija). Kitais metais planuojų prekiauti tik Rusijoje ir tik blue-chipsais, nes tą rinką suprantų (vėl gi manau kad suprantų).
Man atrodo kad Rusijoje dabar (spalį) prasidėjo 5 (paskutinė) didžioji banga aukštyn, kuri su 75% tikimybė turi baigtis tarp RTS 2200-2600, pakeliui turint 2 nedideles korekcines bangas (2 ir 4), iš kurių 2-ąją tikiuosi pamatyti jau sausio antroje pusėje. Jei neklystų - 30% grąža yra realus tikslas. Laikas parodys.
Success is a journey, not a destination...
Zoom
Zoom
Rašyti privačią žinutę

858 žinutės
( +107 / -96 )

to Ashaman.

O tarkim nepasiekia 2200-2600, ir konsoliduojasi kokiai savaitei ar net pakrenta? ką tada darai ? Ar esi užsibrėžęs laukti ar čia skaičia dėl vaizdingumo ?
valkatos meluoja geriausiai.
letay
Rašyti privačią žinutę

93 žinutės
( +12 )

Gerai cia diskusija pakrypo apie investavimo strategijas ir rizikos valdyma.

Sutinku su Ashaman,kad analitikais nereikia tiketi.
Jie buna teisus 50%.Todel bandymui nuspeti bangas ir ilipti ar islipti is trendo skiriu 1/3 kapitalo.
Kita 1/3 investaves ilgam ir nekreipiu demesio i svyravimus.
Paskutinia 1/3 laikau trumpalaikiuose instrumentuose ir jie bus panaudoti mesku rinkos pabaigoj.
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

to Zoom

Jokio vaizdingumo ar užsispirimo laukti kol pakils butent iki tų skaičių nėra. Tai tik preliminarus paskaičiavimai vadovaujantis technine analize ir jokių sentimentų skaičiams (išplėstinės bangos atvejų gali pakilti ir iki 3200, tačiau kolkas apie tai speliuoti anksti). Rizika išlieka visuomet, todėl butina kiekvienų atvejų apskaičiuoti stop-loss'us ir kol jie nepasiekti žygiuoti į viršų. Jei jau stop-loss'as suveiktų ramiai išeiti iš popierių ir laukti kitos geros progos ilipimui į traukinį.
Per metus RTS išaugo 70%, geriausias fondų rezultatas ~ 47%. O jeigų pavyktų pakilti ant kiekvienos stambios 2006 metų bangos imanoma buvo pasiekti virš 100%. Tik tam reikėjo gero žinių bagažo (traderinės patirties) ir truputi sėkmės.
Bet ne Dievai puodus lipdo, galima išmokti ir mirtingiesiems
Success is a journey, not a destination...
Nautilus
Rašyti privačią žinutę

18 žinutės

Sveiki. O as sioje temoje tikejausi rasti diskusijas apie tai, kokius fondus rinktis 2007m...
Mano situacija:
1. priauges, bet dar metu neislaikytas NVS akciju f. (galvoju nelaukiant metu visa ar 2/3 parduoti).
2. EC Turkey. Dabar -24 proc. Niekaip neauga, bet ir kristi lyg neturetu - kol kas lauksiu.
3. EC Balkan. Atsistates po korekcijos. Yra mintis parduoti ir pervesti i Finastos NE (regionas panasus, bet NE sekmingiau tvarkosi).
4. NE Finasta. Palieku.

Dar gvildenu minti dali pinigu nukreipti i Azijos/Indijos rinkas.

Kokios mintys ir prognozes?
letay
Rašyti privačią žinutę

93 žinutės
( +12 )

Nautilius,
Tiek NEF,tiek EC Balkan gerai valdomi fondai.
NEF siuos metus "veze" GEB(Gruzijos bankas).Kadangi NE fonde jis sudare 7-10% aktyvu,o akcija pakilo nuo 10 iki 30gel,tai grubiai skaiciuojant GEB pozicija pridejo NE fondui~ 15-20%.
EC Balkan zemyn tempe Turkijos dalis,kuri sudare metu pradzioj net 40%,po to mazejo.Bet vistiek EC Balkan sugebejo uzdirbti 26,7% per metus,skaiciuojant eurais.

Ne visada NEF seksis su tokiais perliukais kaip GEB,taip kaip ir EC parodys geresnius rezus,kai leis rinka.
Turkijos rinka atkartoja kol kas Lyros kursa,kurios trendas yra up.

Disclaimer:NEF ir EC balkan turiu.
Taksistas
Taksistas
Rašyti privačią žinutę

565 žinutės
( +20 / -10 )

Mano prioritetas 2007 - prisipirkti sidabro , geriausia 1000 oz gabaliukais, o ne "popierinio". Nors popierinio irgi paimsiu, su geru svertu.

http://addurl.tel
ealas
Rašyti privačią žinutę

307 žinutės
( +5 / -1 )

Mano prioritetas 2007 - igyti pakankamai makroekonomikos ziniu, kad galeciau zengti i Forex'a. Taip pat sieksiu padidinti portfeli iki 50k Lt.
geliantis
Rašyti privačią žinutę

500 žinutės
( +10 / -5 )

to Zoom

Jokio vaizdingumo ar užsispirimo laukti kol pakils butent iki tų skaičių nėra. Tai tik preliminarus paskaičiavimai vadovaujantis technine analize ir jokių sentimentų skaičiams (išplėstinės bangos atvejų gali pakilti ir iki 3200, tačiau kolkas apie tai speliuoti anksti). Rizika išlieka visuomet, todėl butina kiekvienų atvejų apskaičiuoti stop-loss'us ir kol jie nepasiekti žygiuoti į viršų. Jei jau stop-loss'as suveiktų ramiai išeiti iš popierių ir laukti kitos geros progos ilipimui į traukinį.
Per metus RTS išaugo 70%, geriausias fondų rezultatas ~ 47%. O jeigų pavyktų pakilti ant kiekvienos stambios 2006 metų bangos imanoma buvo pasiekti virš 100%. Tik tam reikėjo gero žinių bagažo (traderinės patirties) ir truputi sėkmės.
Bet ne Dievai puodus lipdo, galima išmokti ir mirtingiesiems
atleisk, bet kur tau per metus rts isaugo iki 70%???cia tu pagal ka skaiciuoji? kazkaip mistiski skaiciai, nes pagal mano duomenis, tai tik apie 40% rts isaugo...
loko
loko
Rašyti privačią žinutę

476 žinutės
( +26 / -13 )

http://www.rts.ru/ru/index/stat/monthlyhistory.html?code=RTSI
Если раньше за 1 доллар давали 1 евро, то теперь будут давать в морду
Ashaman
Ashaman
Rašyti privačią žinutę

932 žinutės
( +286 / -123 )

Ačiū loko
01/2006 1 190,34
12/2006 1 921,92
Na ne 70, o 61 sorry suklydau...
Success is a journey, not a destination...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital