Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

MNF1L ???

Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

Prasau atleisti, jei izeidziau.

Ateitis parodys, kaip bus is tikruju. Siulau grizti prie sios diskusijos lygiai po savaites arba savaites begyje, kai bus skelbiamos esmines naujienos
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

Aciu.

Na o ateitis ji parodys, tik gal ne taip greitai. Mano pagrindine mintis tebuvo, kad deja ne kiekvienas rusas, kuris sukioja kranelius yra geriausias investuotojas ilgalaikeje persppektyvoje. Kazachai gal butu ir rizikinga investicija, bet ne daugiau nei buvo Yukos. Pastarieji manau nenuvyle. Aciu yankees, zinojo kam perparduoti.

siandien yra apie Lukoil trumpas straipsnelis "Bulgarai patys palindo po „LUKoil“ padu" http://www.lrytas.lt/?data=20051128&sk_id=15&view=1;
apie bulgaru ir rusu meile ir draugyste be isskaiciavimu, ir Lukoila, kuris kartais "pasitaiko", kad pritaiko ir kitokias schemas ir neisplauna pelno; bet turbut ne be motyvu ...

smagu buvo vakar ziureti i Dauksio grimasas, kai jis komentavo Yukos akibroksta

na o OMXV nuotaikos ir "nesibaigiantis geru naujienu" srautas siandien muse MNF1L ten, kur zemiau nebuna; pramuse visus imanomus downtrendus, supportus ir etc.; sejam panika (sell short) ir skinsim vaisius (buy to cover); aukso versis mesku markete; perziurint sandorius matosi, kad downtrenda vis laiku pakursto FNS; prisideda ir JTR;

as siandien dar nuspirkau
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Clondeo
Rašyti privačią žinutę

60 žinutės

Aciu ragainagai uz issamius pasisakymu.... mastau duguma aspektu labai panasiai, bet nesiverte liezuvis apie tai kalbet ... p.s. siandien irgi siek tiek pasipildziau.
Slava
Slava
Rašyti privačią žinutę

56 žinutės
( +2 )

Sveiki !
Nutariau išdėstyti pora savo minčių, gal tai bus konstruktyvu.
Taigi MN pasjanso dėlionė vis dar neaiški.
Tuo labiau pasirodo kaladėje liko per daug kortu kad atspėti tikimybė sekančios.
O kiek kortu dar rankovėse ?!
Trejų ketvirčiu rezultatas puikius – 776 mln.:yes
Bet:
• Ketvirtas ketvirtis vargu ar ką atneš. Pasaulio ir Roterdamo biržos naftos kainos sumažėjo, o reiškia ir priklausanti MN marža.
• Jau nuo 4 ketvirčio MN pradeda investavimo programa, ir iki metu pabaigos negrįžtamai į aplinkosaugos projektus bus investuota beveik 300 mln. Taigi galimai tikėtina kad metiniai rezultatai gali neviršyti dabartiniu:blush.
Ištrauka: "„Mažeikių nafta“ iki 2009 m. sausio 1 d. numato investuoti nuo 3 mlrd. iki 4 mlrd. litų į kompleksinę modernizavimo programą. Iš šių investicijų apie 700 mln. litų neatsipirks — tai investicijos į Europos Sąjungos reikalavimų kuro kokybei ir aplinkosaugai vykdymą. 2005-09-30"ozingoff
• Gruodžio 15 Konkurencijos Tarybos posėdis MN klausimu (tik gal ne paskutinis). Teigiama kad greičiausiai bauda bus. Nuo įspėjimo iki 10% nuo metines apyvartos. Europos institucijų siūloma apie 20 mln. Euru. Taigi bendroves rezultatu tai tikrai nepagerinsontgetit.
• Be to svarbiausia kad gruodžio 15 galimas „deadline“ Jukos galimam akcijų pardavimui, nes teismo sprendimas gali apsukti padėti vėl aukštin kojom. Laiko beveik nelieka(.
• Lukoilas kol kas nesupyko ir iš planuojamu šiais metais perdirbti 9 mln. tonu naftos, jis pateiks 2,3mln. tunu. O jei „supyks“ ? :no
• O jei „supyks“ dėl dabartines dėliones Rusija per Transneft? Déjà-vu? (
• Tas pats Lukoilas, naudojantis telkiniu D-6 Baltijos Juroje jau pasiruošęs užbaigti MN vos ne monopoliją, pastatant perdirbimo gamykla Kaliningrado srityje. Conoco irgi pasiruošusi įsigyti perdirbimo pajėgumus Vokietijoje. Tai atrieks didelius kąsnius nuo MN pyrago. :blush
• MN profsąjungos prisideda prie bendro „portreto“ su savo reikalavimais. Jų ketinimai kuo rimčiausi. :no
Gal kol kas pakaks. Atsiprašau jeigu nuliūdinau. Bet kiekvienas turi teise žinoti.
Bet kokiu atveju nuoširdžiai linkiu visiems sėkmes, ir gero naujametinio „rally“ !!!
Nebijok daryti to, ko nemoki. Titaniką sukure professionalai, o Nojus buvo tik megėjas.
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

Vertinga info;

energetikos kainos kyla, krenta; bet visi sutinka, kad ilgalaikeje perspektyvoje tik kils; ... cia kaip ir birzoje

sudomino tik investiciju apimtis; min 3-4 mlr per 3 metus; pagal sios dienos kaina imones verte didetu beveik 1,5 karto; net ir tokiu derlingu metu pelno tokioms investicijoms nepakanka, todel ne is pelno sios investicijos bus daromos; vadinasi info saltinis, is kurio yra si istrauka turi numatyti ir isorinio kapitalo pritraukima; tai reiskia numatyta, kad imone gerokai augs, o tada ir "negriztamu" investiciju aplinkosaugai santykis atrodo priimtinas; konkurentai irgi tures daryti tas pacias investicijas; kuro kainos rinkoje dar kils; marza liks ta pati;

del baudu, profsajungu ir pan, tai kitaip ir negali buti; visais laikais visi stengesi atimti arba iskaulyti is to kas turi ar uzdirba; taigi tai geri zenklai; butu blogiau, jei butu priesingai
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

Beje, ragainagai, sek sia nuoroda http://www.troika.ru/eth/vs/morning_br_rus_redirect.jsp ir pasiklausyk audio pranesimo siame intervale: 04:12-04:38. Manau, tau bus idomu isgirsti didziausios Rusijos FMI nuomone apie MN pirkimo procesa

Paskubek, nes Troika kasryt 09:00 Vilniaus laiku atnaujina audio pranesimus kitai prekybos sesijai ir si nuoroda jau nukreips i kita faila.
Arta
Rašyti privačią žinutę

899 žinutės
( +75 / -17 )

Slavos informacija gal ir vertinga, bet interpretuojama visai ne kaip. Del investiciju - argi jos minusuoja pelna. Kiek zinau, investicijos didina turta. Jei butu kitaip, tai visos imones sedetu juodam minuse . PZV siemet investavo ~40 mln, o per kelis pastaruosius metus virs 200 mln ir gyvena su pelnu; Telekomas po privatizacijos investaves virs 1.5 mlrd Lt - simta metu minuse sedetu! (na bent jau 10 tai tikrai ) Bet kol kas net divus moka :] Tegu tik investuoja, seniai to laukiu - tai didins rinku geografija.
Del atlyginimu kelimo - mizeris tai! Mintinai paskaiciuokim, kokio papildomo biudzeto reiktu, jei keltu vidutiniskai net visu 1000 Lt - tai nesiektu net 1/10 pelno, o praso didinti tik 10%. Beje jau iki siol atlyginimai buvo didinti ir ar labai atsiliepe pelnui? Tegul didina - geriau dirbs.
Naujos gamyklos - kiek jos kainuoja ir kiek laiko statomos - ilgai. O jei Lukoilas supyks, atsiras kitas, norintis prakist savo kieki. Perdirbimo pajegumu juk truksta.
4Q be abejo bus blogesnis, bet dar prie mazesniu naftos kainu buvo uzdirbama po ~200 mln per ketvirti. Negi jums maza milijardo per metus?..
Skubėk iš lėto
Jermak
Rašyti privačią žinutę

78 žinutės
( +11 / -5 )

Arta,

Investicijos vėliau amortizuojamos ir buhalteriškai jos mažina pelna. Bet tai nereiškia, kad nerodanti pelno įmonė negali mokėti dividendų. Taip buvo ir su Telekomu. Pelno nėra, o pinigų uždirbta, nes investuoti buvo skolinti pinigai.
www.naujibutai.lt
Tomce
Rašyti privačią žinutę

21 žinutės
( +4 / -3 )

Nefantazuokit, brangieji (Slava), jei iki galo kazko nesuprantate.
Pirmiausia investicijos i turta momentiskai nemazina pelno. Pelnas mazeja ateinanciais laikotarpiais, nes padideja nusidevejimo sanaudos. Tiketina, kad naujas turtas bus nudevimas per 5-20 ar dar daugiau metu (nelygu kokio turto bus isigyta). Bet ar tikrai nuo to sumazes pelnas? Investuojama paprastai tam, kad plesti veikla, todel numanomai bus gaunama ir daugiau pajamu. Todel negasdinkite investicijomis.

Del naftos kainu kritimo - koki naftos kainu lygi prognozuojate sekantiems metams? Pirmyn argumentus kodel tiek. Buriate iskavos tirsciu - destykit savo isminti uosvei ir bobutei vakare prie arbatos. Joms tai imponuos. Mums ne. Ar tikrai 2006 m. naftos kaina pasieks 2004 m. lygi? Jei ir taip, tai ar tikrai 2004 m. MNF uzdirbo 0? Neieskokime baubu ten kur ju nera.

Dar tokia pastabele Jermak. Imone neturinti sukaupto pelno (bent jau is praejusiu laikotarpiu), negali jo ir paskirstyti. Todel dividendu moketi negali. Vienintelis budas ismoketi lesas akcininkams - istatinio mazinimas.
Sigma
Rašyti privačią žinutę

8 žinutės
( +2 )

To Tomce Tamsta esate taip pat neteisus. Dividendai mokamai nebutinai is sukaupto pelno.Įmone gali moketi divus jeigu PS pas juos nesa (teigiami). Net jeigu įmonė tais metais neturi pelno, ji gali mokėti didvidendus. Telekomas vienais metais padare apie 40 limonu minuso, tačiau niekas netrukdė jam paimti apyvartinėm lesoms finansuoti trumpalaike paskola apie 100 mln. Lt ir išmokėti dividendus.
Tomce
Rašyti privačią žinutę

21 žinutės
( +4 / -3 )

Tikrai?
Siulau ziureti Akciniu bendroviu istatymo 62 str.

Kad butu mokami dividendai reikia 2 dalyku:
- tureti nepaskistyto pelno. Pakartosiu, gali buti nebutinai paskutiniu metu pelnas, gali buti ir ankstesniu laikotarpiu sukauptas nepaskirstytas pelnas.
- fiziskai tureti pinigu div. ismoketi. Cia jau imones fantazijos reikalas is ko ji mokes - is savo lesu, finansuosis paskolomis, etc.
Jermak
Rašyti privačią žinutę

78 žinutės
( +11 / -5 )

Tomce,

Jeigu apie buhalterija nusimanai norejau paklausti:
LDUJ balanse (ne pelno nuostolio ataskaitoje)rodo 1,2 mlrd. pelna. Neabejoju, kad dividendu tokiu nemokes (saskaitoj 30 mln.), nes pelnas is turto perkainojimo. Isivaizduoju, kad jis turetu buti perkeltas i kita balanso straipsni-rezervus, veliau ist kapitala, veliau kaip akcijos akcininkams?
Ar ash teisus?
Jei ne kodel?
Gal gali pakomentuoti?
www.naujibutai.lt
Tomce
Rašyti privačią žinutę

21 žinutės
( +4 / -3 )

Mano nuomone, teisingai supranti. Turto perkainavimo pelnas turi keliauti i perkainavimo rezerva. Ar bus is jo didinamas istatinis, tai cia turi spresti akcininkai. Neatsimenu, kad butu tokia prievole kapitalizuoti perkainavimo rezerva. Kad sitas rezervas negali buti paskirstytas ir ismoketas akcininkams, tai 100%, todel apie div. is turto perkainavimo pelno kalbos net negali buti. Jei is sio rezervo butu didinamas istatinis - taip, akcininkai gautu papildomu akciju (nors kaip jau daug kartu kalbeta - po tokiu popieriniu operaciju akciju kaina turetu atitinkamai mazeti).
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

na stai siandien rodos prie 9.50 jau isijunge ir suportas; jau darosi sunkoka musti zemiau, nei kad vis dar tebesiruosia moketi kazachai http://www.interfax.com/3/109493/news.aspx
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
garett
garett
Rašyti privačią žinutę

57 žinutės
( +2 )

kazkodel tox jausmas, kad kuo geresne zinia, tuo geresne proga kazkam nusimesti...
Even a dead cat will bounce if dropped from high enough!
Bulls make money; Bears make money; but Pigs get Slaughtered.
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

na tai lauksime rytojaus; ir islydesime TNK-BP
beje JTR forume kazmunaigaz reitingas nerealiai pakilo

staiga dabar jau visiems tikti pradejo, kai apsiprekino zemiau 10
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
Herkus
Herkus
Rašyti privačią žinutę

24 žinutės

Man Kazmunai is pradziu neblogas varijantas pasirode, tiek kaip smulkiam akcininkui tiek kaip LT pilieciui.
http://www.omni.lt/index.php?base/z_325095 cia idomi V. Lansbergio nuomone apie tai kam naudinga, kad Kazachai dirbtinai nepatikimi atordytu.
Kalbant apie lenkus. Gali buti, kad Jo ekeselencija ne veltui i Lenkija vazinejo ir PKN ORLEN nereiketu atmesti. Gal kas zinote kaip ir kas nafta tiekia i ju gamyklas Lenkijoje? Pagrindine berods Polocke. Puikiai zinom, kad rusai pilni isdidumo ir arogancijos, tai jei atiteks Lenkams gali buti is pradziu bedu su naftos tiekimu, Gal zinote su kuo jie pasirase sutartis, kiek transneft juos itakoja? Siaip i lenkija berods irgi vamzdzio atsaka eina. Idomu kokiu budu lenkai galetu uztikrinti naftos tiekima?
-----------------------------------------------
Prabilti reiketu tada, kai zodis vertingesnis uz tyla.
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

1. V.Landsbergio nuomone mums siuo atveju maziausiai rupi.
2. Pagrindine gamykla - Plocke. Polockas yra Baltarusijoje. Beje, idomi detale - Novopolocke (Baltarusija) irgi yra naftos perdirbimo gamykla.
3. Tu vadini tai isdidumu/arogancija, tuo tarpu visas pasaulis tai vadina ekonomine logika arba racionaliu mastymu. Isdidumas yra kai nuogas uzpakalis, o vaizduoja karaliu. Rusu uzpakalis dabar jau tikrai ne nuogas
4. Lenkija gaudavo 40% naftos is Yukos per Baltarusija. Palaidojus Yukos patys lenkai bus priversti arba importuoti nafta norvegisku tankeriu deka, arba tartis su rusais [Kremliumi] is naujo.
Cia yra Europos naftotiekiu zemelapis:
http://www.concawe.org/DocShareNoFrame/Common/GetFile.asp?ID=7794&logonname=guestC&mfd=off
5. Lenkai neuztikrins naftos tiekimo. Nebent altruistiski norvegai noretu padeti Rytu europieciams
VZ
VZ
Rašyti privačią žinutę

1125 žinutės
( +173 / -28 )

kiek teko girdeti, lenkams mnf reikia tik tam kad eliminuoti kaip konkurenta r.europos regione, taip, kad manau tai nebutu naudinga LT ir investuotojams
Kiekvienas išleistas litas - neinvestuotas litas! Bet gyvenimas tai ne vien investavimas...
Parlament
Parlament
Rašyti privačią žinutę

122 žinutės

VZ, pritariu. Apie tai sia ir praejusia savaite daug rase Verslo zinios. Kam idomu - paskaitykite.

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital