Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Pensiju fondo pasirinkimas

OXE
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės

jei ka domina tai pereiti galima i kito valdytojo II pakopos pensijini fonda 3 metai nuo pasirasytos sutarties isigaliojimo - 2004.01.01 ( sudariusiems sutartis 2003 metais ). Tai is oficialaus VPK rasto.
Vid0
Rašyti privačią žinutę

129 žinutės

To: OXE
O, ačiū, labai savalaikė pastaba, o tai kaip tik jau suėjo 3 metai nuo sutarties pasirašymo ir jau norėjau tept slides iš SEB'o. Ką gi, teks vizitą atidėti iki 2007.01.01. O sena sutartis automatiškai nutrūksta sudarius naująją? Ar dar ir į SEB'ą teks pėdint nutraukinėt? P.S. Pasirinkau Finastą pirmiausia dėl mažesnių mokesčių (į ką prieš 3 metus kažkaip neatkreipiau dėmesio), geresnių rezultatų ir aišku INV1L tai turiu - reik augint kainą
Nemokamas sūris - tik pelėkautuose. Ir tai, dažniausiai, tik antrai pelei...
OXE
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės

O sena sutartis automatiškai nutrūksta sudarius naująją? Ar dar ir į SEB'ą teks pėdint nutraukinėt? P.S. Pasirinkau Finastą pirmiausia dėl mažesnių mokesčių (į ką prieš 3 metus kažkaip neatkreipiau dėmesio), geresnių rezultatų ir aišku INV1L tai turiu - reik augint kainą
SEBo taisyklese parasyta kad sudarius sutarti su kitu PF valdytoju pries 14 kalendoriniu dienu reikia parasyti rasta SEBui apie tai ( ir priduoti i bet kuri skyriu (( po parasu..., o tai dar pames )).
Just for fun: per 8 menesius SEB'o pensija 3 "priaugo" 2%, o Finastos RacRiz 18%...
Vasia
Vasia
Rašyti privačią žinutę

451 žinutės
( +69 / -59 )

Sebo valdymo mokestis 5%, o finastos berodstik 1.5 . maitinkit sebaa....

Pataisykit mane jei klystu.......
Kristi- tai kylti zemyn
OXE
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės

Sebo valdymo mokestis 5%, o finastos berodstik 1.5 . maitinkit sebaa....
Pataisykit mane jei klystu.......
Taisau:
Nuo imokos
SEB PF3 3%, Fin RR 1,49%,
Nuo turto metinis
SEB 1%, Fin 0,99%
Vasia
Vasia
Rašyti privačią žinutę

451 žinutės
( +69 / -59 )

OXE aciu !

Anyway, 2 kartus skiriasi 1.5% vs 3%. Brangiausias bankas lietuvoje...
Kristi- tai kylti zemyn
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

INV1L tai turiu - reik augint kainą
Cia gera ideja !
Neabejoju, kad po nauju metu Finastos PF gerokai pasipildys.
Idomu kiek didele itaka tai tures INVL kainai?
OXE
Rašyti privačią žinutę

58 žinutės

Ledas...
SEBas sia savaite atlose is Finastos 3% ant PF3 ( iki 100% akcijos),
per 8 menesius padare ~7% , kai finasta RR ~19%.
AntiChrizt
Rašyti privačią žinutę

3 žinutės

o ar reikia moketi 15% pelno mokesti (kaip uz investicini draudima) uz pensijinius fondus?
artas71
artas71
Rašyti privačią žinutę

633 žinutės
( +149 / -44 )

Jeigu toms įmokoms netaikoma GPM lengvata, numatytta 21 str. ( numatyti atvejai, kad grąžinamas GPM), tada nereikia. Kai taikomos lengvatos, (grąžinamas GPM) tik tam tikrais atvejais nereikia.
http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000028099
The hardest thing in the world to understand is the income tax. Albert Einstein
Eride
Rašyti privačią žinutę

13 žinutės

Kitaip tariant, uz II pakopos pensiju fondus, kai imokas perveda sodra, jokiu mokesciu paibaigus sutarciai (suejus pensijiniam amziui) moketi nereikia.
Kitaip su III pakopos pensiju fondais, kur imokas moki pats (arba sutuoktinis) - jei naudojiesi mokesciu lengvata, vadinasi ir 15% nuo imoketu imoku teks susimoketi pasibaigus sutarciai.
ragainagai
Rašyti privačią žinutę

1210 žinutės
( +11 / -1 )

artas71 , matau tu zinai apie mok. LABAI DAUG

gal galetumei aiskiai isskirti III pak. pensijos ir Inv. gyv. draudimo (>10m) mokestinius skirtumus? (nes savo kailiu patyriau, jog tokio klausimo draudimo agentai niekaip negali teisingai suvirskinti ir vis tiek apsisuke aiskina apie skirtingus JU draudimo bendroves taikomus mokescius, o ne apie mokestinius ir kitus istatyminius siu produktu skirtumus )

siam momentui as bent jau turiu savo vaizda apie skirtumus:

1. III pens. negali (nerekomenduojama) sukaupti daugiau nei 1/4 paj. imoku, nes skirtingai nuo Inv. draud., pensijiniame ji atsiimdamas deja turesi suploti 15% nepriklausomai nuo to ar pilnai, ar nepilnai pasinaudojai mok. lengvata. (beje del sios aplinkybes "kolukieciai" (neturintys daug ar is viso susigrazintinu paj. mok.) pensijai gali kaupti tik per inv. draudima - turime dar viena suinteresuota grupe, kuriai yra palanku nesinaudoti paj. mok. lengvata nuo imoku; VIP produktas skirtas VIP'ams ir ... kolukieciams
2. III pens. yra grieztesni reikalavimai del ju prieziuros (yra, ar perspektyvoje gali buti grieztinami). Tai riboja siu fondu rizika/graza, del to tradiciskai draudimo bendroves taip ir profiliuoja produktus.
3. Sklando gandai, kad lobistai gali prastumti istatyma, pagal kuri ismoku dalis = imokoms i III pak. pensinius fondus (sulaukus pensinio amz.), jei skiriamos pensijos anuitetui pirkti, nebus apmokestinamos 15%. Cia lobistai mato nisa kaip reanimuoti paklausa po to, kaip paj. mok. nukristu iki 20% ir vis maziau kas benestu i inv. draudima

Jei konkreciai, tai svarstau koki cia "draudima=kaupima" mano antrajai pusei geriau isigyti. Tikslas butu kaupti, investuoti ir naudotis paj. mok. lengvata. Tai skirtumas nr. 1 tampa neaktualus. Tuomet punktas nr. 2 pensijini nudienos poziuriu daro maziau patrauklu (is draudimo bendrov. puses vertinant jis dar ir maziau universalus, mazesne graza, tradiciskai didesni mokesciai uz inv. draudima).

Tai siandien rinkciausi inv. draudima.
Bet stai ta galimybe (jei ka, o vdrug ? ) nemoketi 15% nuo imoku, jei draudimo lobistams pavyks prastumti istatymu pataisa pagal punkta nr. 3 ... neduoda ramybes

Gal butu daugiau zinomu mokestiniu niuansu?
Ir gal ne tik mokestiniu?

Aciu uz komentarus
Kiekvienas yra investuotojas, bet tik investuotojai tai žino.
modestas
Rašyti privačią žinutę

166 žinutės

Kalbant apie III pakopą aš suprantu taip:

išlaikius > 10 m. apmokestinama ta suma, kurią sumokėjai faktiškai į šį fondą. Tarifas būtų 15 %.
O tai kas viršijo tavo sumokėtas sumas - neapmokestinama.(išlaikius 10 metų)

Jei tiek neišlaikei ir nutraukei sutartį - apmokestinama dabar jau 27 % (nuo nuo 2008 metų - 24 %)

Ir niekam nesvarbu ar buvo pasinaudota lengvata ar ne. Ar po kelių metų bus tarifas GPM 15 ar 20.
Eride
Rašyti privačią žinutę

13 žinutės

to: Ragainagai:
Teiginiui kad III pakopos pensiju fondai pasizymi mazesne graza ir didesniais mokesciais uz investicini draudima noriu papriestarauti. Turbut tokius skirtumus vardijo draudimo agentas, kuris lygino tos pacios gyvybes draudimo bendroves siulomus III PF ir ID.
Pati esu daug susidurusi ir su gyvybes draudimu, ir su pensiju bei investiciniais fondais. Tradicinio investicinio gyvybes draudimo (isskyrus VIP) taikomi mokesciai, mano akimis, yra absurdiski: visu pirma, sumoki ~60-70% metines imokos administracinems islaidoms (jei moki po 100 lt kas menesi, gaunasi kad pirmais metais apie 700-800 lt sumoki mokesciu!), veliau jau kai mokesciai sumoketi, didzioji suma skiriama investavimui. Investuojama i investicinius fondus, uz kuriuos mokami visi platinimo, valdymo ir kiti mokesciai. Reali mano situacija: pries 3 metus apsidraudziau investiciniu draudimu (sampo), ir nors investiciju prieaugis kasmet po 10 - 15%, kol kas mano sukaupta suma yra mazesne uz imoketa, t.y. kol kas dar mokesciai neatsipirko. beje, nesu pasirinkusi jokiu papildomu draudiminiu apsaugu - nelaimingu atsitikimu draudimo ir kt.
Jei palygintume bendroviu, kurios siulo III pakopos pensiju fondus, mokescius (http://www.vpk.lt/lt/index.php?fuseaction=content.viewArticle&id=1325), jie visai nesikandzioja, ir nera dvigubo apmokestinimo kaip gyvybes draudime investicine dali sudedant i atskirus investicinius fondus (pasikartoju) taip sumokant fondo mokescius.
Dar vienas niuansas - jei po keleto metu tau neitiks pensiju fondo valdymo bendrove, gali laisvai pereiti i kita bendrove (kaip II pakopos PF), sumokant minimalius mokescius ir islaikant "10 metu staza", ko nebutu gyvybes draudime.
Mano nuomone, optimaliausias variantas:
- naudotis mokesciu lengvata ne per GD, o per pensiju fondus, neperzengiant 1/4 GPM ribos;
- jei norima investuoti suma, kuri nera optimali siekiant pasinaudoti lengvata, likusia suma investuoti tiesiai i investicinius fondus arba kitas priemones;
- jei gyvybes draudimo vienas pagrindiniu pliusu - teikiama draudimine apsauga (draudimas nuo nelaimingu atsitikimu, kritines ligos) - nuo to atskirai galima apsidrausti ne gyvybes draudimo bendrovej, ir imokos santykinai mazesnes

Sia tema dar mielai padiskutuociau
Depas
Depas
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

to: Eride

Pritariu tavo nuomonei.
O kokie mokesciai pasibaigus investiciniam gyvybes draudimui?. Itariu, kad tas pats kaip su III pensiju pakopa - 15% nuo imoku(isbuvus 10 metu).
Eride
Rašyti privačią žinutę

13 žinutės

Na taip, mokesciai pasibaigus sutarciai abiems variantams 15% nuo sumoketu imoku.
Nebent esi sudares gyvybes draudimo sutarti iki 2002 metu pabaigos, tada nera ir tu 15%. As deja nespejau
Eride
Rašyti privačią žinutę

13 žinutės

Beje, griztant prie pirmines temos: gal jau spejot kas pakeist II pakopos pensiju fondo bendrove? Idomu, ar tos bendroves, su kuriom nutraukiamos sutartys, imasi kokiu nors priemoniu kad sulaikytu klientus ar paprastai nutraukia sutarti?
Depas
Depas
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Uzsiminiau SEB-ui, kad iseisiu su II pakopa i Finasta. SEB-as klientu nelaiko. Jiems rupi tik lengvi pinigai (min darbo, max uzdarbio). Pakalbejau su Finasta. Is Finastos supratau, kad reikia jiems pasakyti, kad nori pereiti ir jie (Finasta) viska sutvarko. Ir dar del investicinio gyvybes draudimo - nematau ten jokiu pliusu.
echo
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės

Investicinio gyvybes draudimo pliusa mato tie, kas spejo apsidrausti iki 2003 metu. Pensiju fondu tada dar nebuvo. Dabar gyvybes draudimu nesidrausciau.
Depas
Depas
Rašyti privačią žinutę

223 žinutės

Investicinio gyvybes draudimo pliusa mato tie, kas spejo apsidrausti iki 2003 metu. Pensiju fondu tada dar nebuvo. Dabar gyvybes draudimu nesidrausciau.
BUTENT

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital