Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

dirbtinis intelektas

rublis
Rašyti privačią žinutę

12 žinutės

>> vyva

na ne kai kalbama apie vaizdu atpazinima (pvz teksto atpazinima) ir tt, tai dazniausiai kalbama apie klasifikavimo uzdavinį, na o kainos prognozavimas (ir panasus) tai tikrai nera klasifikavimo uzdavinys. O siaip pastebejau, kad zmones kol kas kazkaip keistai ta AI supranta, vos ne kaip kokiam paprastam indikatoriui prilygina kai (jei) bus sukurtas stiprus AI kuris teoriskai galetu prekiauti sekmingai, dar nebukit tokie tikri, kad taip jau bus paprasta priversti ji daryti butent tai ka jus norite, nes kaip minejau jis tures tureti kazkokias tai emocijas, vidini pasauli ir tt kad tik nebutu dar atvirksciai veliau... na faktas elgesys bus visiskai kitoks nei bet kas ka mum teko matyti tarkim kompiuteryje iki siol
ariel
Rašyti privačią žinutę

256 žinutės
( +68 / -15 )

IMHO pagrindine spekuliantu problema - emocijos. Atrodo, esi visas protingas, apsistrategaves, bet vat uzpuola godulys ir visas strategijas kaip ranka nuima, o po to stebiesi - ir ko as pirkau ta nesamone... Tad AI pagrindiniu pranasumu ir laikyciau tai, kad jis galetu atsiribot nuo emociju. Sukuriama paprasciausia mechanine prekybos sistema, kad ir pagal MACD. Po to seka "mokymasis" - tipo nors lyg ir yra signalas pirkti, bet kadangi blogas laikas ar pan, tai parduodam, ir panasiai. Tokiu budu viskas susiveda i tai, kiek skirtingu situaciju galima aprasyt, kartu islaikant visa ta darini vientisu. Na ir kazkuriame tokio tobulinimo kelio taske galima braukti bruksni ir sakyti, kad cia jau atsirado pseudo AI. Esminiu skirtumu tarp tikro AI ir tokio pseudo AI laikyciau tai, kad "tikrasis" galetu pats save apmokyti, t.y. analizuoti savo veiksmus ir ieskoti budu dirbti efektyviau.
Gink savo galimybių ribas ir jos tikrai taps tavo
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Tad AI pagrindiniu pranasumu ir laikyciau tai, kad jis galetu atsiribot nuo emociju.

Atsiriboti nuo emociju ir kitu zmogisku faktoriu gali betkuri mechanine prekybos sistema. Jokio intelekto tam nereikia.
"Intelektualia" galima butu vadinti mechanine sistema, kuri gebetu mokytis is savo prekybos ir tokiu budu gerinti savo prekybos rezultatus. Taciau cia, kaip ir visoje techanalizeje, gludi viena problema - visi indikatoriai buna arba per daug leti (labai veluoja) arba per daug jautrus (per daznai duoda signalus). Tas pats likimas istiktu ir tokia intelektualia sistema: ji arba mokytusi "per greitai", arba "per letai".
"Per greito" mokymosi atveju mes susidurtume su tokiu dalyku: sakykim birzoje susikloste situacija 'A', kuria musu sistema identifikavo, kaip signala pirkti. Po kurio laiko paaiskeja, kad tai is tiesu buvo teisingas signalas, nes kaina pakilo. Sakykim po kurio laiko tokia situacija pasikartojo ir sistema vel atspeja sekmingai. Taigi sistema apsidziauge ir isimine "jei situacija panasi i 'A' tai perkam". Taciau problema yra tame, kad birza yra bjauraus budo ir nelabai megsta laikytis savo sukurtu taisykliu, todel po kurio laiko sistema tures isiminusi daugybe tokiu situaciju, taciau jos ne velnio nebeveiks ateityje.
Su "per letu mokymusi" viskas atvirksciai. Sakykim "greitoji" sistema prasiko kruva pinigu, todel jos savininkas susiparimo ir nusprende, kad situacijos, pries jas isimenant turi pasikartoti ne 2, o 10 kartu. Ok. Sistema pamato situacija 'A' viena, antra, trecia karta ir laukia toliau. Ketvirta karta signalas nepasitvirtina. Ai, bala nemate, galvoja sistema, - tai tik atsitiktinumas. Penkta irgi nesuveike, todel teko uzmirsti situacija 'A' ir tikrinti kitas galimybes. Net jeigu sistema ir rastu situaciju, kurios suveike, sakykim, 8 kartus is 10, ar tai tikrai reiskia, kad ir is sekanciu 10 bandymu 8 bus teisingi? Ne. Sito mes nezinome. Taigi net ir labai gerai patikrintos situacijos nieko is esmes negarantuoja. Galiausiai "leto mokymosi atveju" susidursime su tokia problema - kol musu sistema suras taisykle 'A' ir isitikins, kad ji veikia, ta taisykle is tiesu gali nustoti veikti. Ir sistema prekiaus naudodama taisykle, kuri labai gerai veike praeityje, taciau jau nebeveikia..

Naturaliai kyla klausimas, gal galima surasti kazkoki aukso viduri. Galbut.. Matyt tai ir yra betkurio spekulianto kelias i sekme - surasti aukso viduri
neziniukas
neziniukas
Rašyti privačią žinutę

89 žinutės

is kur galima paskaityti apie indikatoriu ADX? ir apie zvakes? gal kas apsvies?
wytiss
wytiss
Rašyti privačią žinutę

28 žinutės
( +1 )

va cia TA pagrindai - manau pradziai tiks.
Abi tuam viam. (Plautus)
neziniukas
neziniukas
Rašyti privačią žinutę

89 žinutės

cia tai as viska perskaiciau, bet nieko apie ADX neradau
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Taciau problema yra tame, kad birza yra bjauraus budo ir nelabai megsta laikytis savo sukurtu taisykliu, todel po kurio laiko sistema tures isiminusi daugybe tokiu situaciju, taciau jos ne velnio nebeveiks ateityje.
Va čia esminė biržos įsivaizdavimo klaida. Tai Jūs norite, kad birža, kartotų JŪSŲ sukurtus modelius, turete, kažkokius lūkesčius, kai tuo tarpu birža elgiasi taip kaip jai reikia, žodžiu, paprastai. Bet tikrai ne pagal kažkokius "pažįstamus modelius A ir B". Nebūkit naivūs. Nėra ir nebus sistemos protingesnės už žmogų. Apskritai kyla klausimas, ką jūs veikiat biržoje, uždirbinėjate pinigus, ar eksperimentuojate? Kam naudojate laiką ir energiją - pelningai veiklai ar ieškojimui to ko nėra,a?
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
Mindzio
Mindzio
Rašyti privačią žinutę

957 žinutės
( +55 / -24 )

[Naturaliai kyla klausimas, gal galima surasti kazkoki aukso viduri. Galbut.. Matyt tai ir yra betkurio spekulianto kelias i sekme - surasti aukso viduri
Stai cia ir pravercia statistika
Emini-Systems.com
dziedrius
Rašyti privačią žinutę

14 žinutės

Prekyba akcijomis yra optimizavimo uždavinys ir netgi su labai paprasta formuluote - kaip su turimu pinigų kiekiu suoptimizuoti pirkimus ir pardavimus, kad būtų uždirbamas maksimalus pelnas.
99% optimizavimo uždavinių nėra išsprendžiami dėl didelio parametrų skaičiaus. Pavyzdžiui fizikoje įprasta sakyti, kad atomų ar molekulių judėjimas dujose yra chaotiškas arba nenuspejamas - realiai viskas yra kitaip, galima kiekvienos dalelės judėjimo parametrus įtraukti į lygčių sistemą ir turėti sprendinį
Viskas būtų paprasta jeigu nebūtų sudėtinga.
Vėlgi pavyzdys iš fizikos - turbūt daugelis galėtume parašyti pakabinto ant siūlo kūno svyravimo lygtį. Tačiau jeigu prie pakabinto kūno su siūlu pririšime dar vieną kūna, jo judėjimo manau neaprašys nei vienas jūsų pažįstamas fizikas, nes judėjimas iš deterministinio virsta chaosiniu deterministiniu - t.y. fraktaliniu.
Teko matyti teorijų, kurios bando "choasinį" akcijų kursų judėjimą suvesti į chaoso deterministinį (fraktalinį) - bet manau vėlgi dėl parametrų skaičiaus ir duomenų stokos sunku sudaryti iteruojančių funkcijų sistemą, kurios paglaba bet kurio laiko momentu būtų galima rasti sprendinį.
dainiuxxT
Rašyti privačią žinutę

254 žinutės

taigi elektrono judėjimą berods psi funkcija aprašo. aišku apie sprendinius patylėsiu taigi su tokio pat "debesėlio" nuokrypiais palygint lengvai apsirašo ir akcijų kainos netgi nenaudojant jokio DI.
http://eitne.lt
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Va čia esminė biržos įsivaizdavimo klaida. Tai Jūs norite, kad birža, kartotų JŪSŲ sukurtus modelius, turete, kažkokius lūkesčius, kai tuo tarpu birža elgiasi taip kaip jai reikia, žodžiu, paprastai. Bet tikrai ne pagal kažkokius "pažįstamus modelius A ir B".
Kaip Jus isivaizduojate prekyba, naudojant techinius indikatorius, be kazkokiu modeliu naudojimo? Taigi net elementarioje sistemoje, sakykime su dvieju vidurkiu susikirtimais, jau yra naudojami "situaciju modeliai" - susikirtimo taskai. Tie taskai is esmes nieko nereiskia, taciau treideris daro prielaida, kad greitam vidurkiui kirtus letesni is apacios tai yra pirkimo signalas.
O is ko mes dar galime rinktis? Remtis intuicija? Oki. Parodykite man paskutinio tukstancio operaciju, padarytu remiantis intuicija, rezultatus ir as ja patikesiu.

Nebūkit naivūs. Nėra ir nebus sistemos protingesnės už žmogų.

Ir kuo gi tas zmogaus protas toks ypatingas? Disciplina? Skaiciavimo pajegumais? Emociju nebuvimu? Atmintimi? Gebejimu prekiauti su 20 valiutu poru vienu metu kiekvienai skiriant lygiai tiek pat demesio?
Nejuokaukite taip. Mano notebookas padetu jusu prota visose isvardintose rungtyse

Apskritai kyla klausimas, ką jūs veikiat biržoje, uždirbinėjate pinigus, ar eksperimentuojate?

Siuo metu eksperimentuoju. Tai, kad as neturiu 5 metu patirties gyvai prekiajant birzoje, zinoma automatiskas uzbraukia raudonu bruksniu viska, ka as parasiau.. Ar ne?

Kam naudojate laiką ir energiją - pelningai veiklai ar ieškojimui to ko nėra,a?

As naudoju laika pasiruosimui. As ne is tu zmoniu, kurie eina i birza su keliom idejom, kurios net neuzrasytos ant popieriaus arba su dideliu pasitikejimu savo "intuicija" and so on. As eisiu i birza tuomet, kai busiu tam pasiruoses.
vyva
vyva
Rašyti privačią žinutę

138 žinutės
( +3 / -2 )

>> Nojus & Co

Jau rashiau kazkada, kad zmones, Jus visi esate gana "riboti" ir aishkiai remiates "keliomis" taisyklemis. Kiekvieno ish Jusu veiksmus gali aprashyti taisyklemis arba desningumais, tai kaip Jus galite sakyti ar tvirtinti, kad neimanoma padaryti sistemos, kuri dirbtu bent jau taip kaip asmuo, kurio zinios butu "kopijuojamos" ?
Beda tik tame, kad vienam asmeniui gerai sekasi vienose rinkose ir su vienokiais finansiniais instrumentais ir ko gero, tam tikru laikotarpiu (arba rinkoje su tam tikru elgesiu).
Nepadarysi sistemos, kuri butu sekminga visur ir visada ir su visais finansiniais instrumentais, bet ir Jus darote klaidingus sprendimus nu netikiu, kad visos Jusu investicijos buvo sekmingos. Tai ko norit ish DI ?
------------------------------------------------------------
Nesielk taip, lyg gyvenimas tęstųsi tūkstančius metų.
vyva
vyva
Rašyti privačią žinutę

138 žinutės
( +3 / -2 )

>> rublis

Kodel butina prognozuoti kaina??? Man ji nerupi. Man rupi rinkos kryptis ir kol man prognozuoja trenda UP, tol ash rinkoje, kai sako DOWN manes cia nera ir man nerupi kiek UP ar DOWN. Va cia ir pasidaro klasifikavimo uzdavinys, kurios situacijos priskiriamos UP trendui, o kurios DOWN. Ir aishku cia su tuo DI gali vartytis kaip nori.
Sutinku su tavim, kad zmones keistai isivaizduoja DI. Ir beje siulau i DI ziureti kaip i patareja, o ne paskutini zodi.
------------------------------------------------------------
Nesielk taip, lyg gyvenimas tęstųsi tūkstančius metų.
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Kodel butina prognozuoti kaina??? Man ji nerupi. Man rupi rinkos kryptis ir kol man prognozuoja trenda UP, tol ash rinkoje, kai sako DOWN manes cia nera ir man nerupi kiek UP ar DOWN.
Na mano paziuros siuo klausimu yra dar "liberalesnes": man nerupi nei i kuria puse juda kaina (trendo kryptis), nei ar apskritai ji kur nors juda. Mano sistemos panasiai sekmingai veikia tiek trende i betkuria puse tiek ne trende. Vienintelis dalykas, kuris man tikrai rupi, yra kaip ta kaina elgiasi. As sutinku, kad yra sunku (kartais - neimanoma) prognozuoti, kur judes kaina. Taciau kartais galima numatyti, kaip ta kaina judes. As pastebejau labai idomu dalyka - rinka keicia savo krypti zymiai dazniau ir zymiai labiau netiketai, nei ji keicia savo elgesi. T.y. kainos grafikas gali visiskai netiketai apsisukti ir pradeti judeti priesinga kryptimi, taciau atgal jis daznai juda labai panasiai, kaip judejo i virsu.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

fvmn, va dar vieną savo klaidą pats įvardijai: "As eisiu i birza tuomet, kai busiu tam pasiruoses.". Negi tu tiki, kad GALIMA TAM PASIRUOŠTI, kad galima atlikti "namų darbus" virtualiai, o paskui ateiti ir uždirbti? Šventas naivume. Birža tokius "pasiruošusius" padaro per penkias minutes ir deda ant visų sistemų su notebookais.
Mhm, kiek piktokai gavosi, sorry. Rimtas patarimas. Pradėk realiai, tu jau "pasiruošęs". Duodu nukirsti, kad realiai pažinęs biržą suprasi, kad ruošeisi visai ne tam...
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

Mes cia jau i sona nuvaziavome nuo to intelekto, bet ka padarysi..

fvmn, va dar vieną savo klaidą pats įvardijai: "As eisiu i birza tuomet, kai busiu tam pasiruoses.". Negi tu tiki, kad GALIMA TAM PASIRUOŠTI, kad galima atlikti "namų darbus" virtualiai, o paskui ateiti ir uždirbti?
Ne. Taciau as manau, kad kai kuriuos dalykus galima (arba tiesiog butina) padaryti is anksto. Pavyzdziui, as visiskai nenoriu prarasti kruvos pinigu vien del to, kad mano kapitalo valdymo sistema nepakankamai griezta. As mieliau pasedesiu pora menesiu prie matematiniu modeliu ir sukursiu taisykles, kuriomis vadovaujantis as tiesiog negalesiu prarasti daug pinigu per greitai. Kita vertus, as nenoriu, kad mano kapitalo valdymo sistema butu per daug konservatyvi ir apribotu mano prekybos sistemu potenciala. Kaip man rasti optimalu varianta? Paprastai - as naudoju metoda, kuri vienas mokslininkas paminejo, kalbedamas apie kvantine fizika: "Shut up and calculate". Kaip man rasti optimalius parametrus savo sistemoms? Taip pat - "Shut up and calculate". Kuriem instumentams mano sistemos tinka? Kokios yra mano sistemos teorines ribos? Tikriausiai atspejai, koks bus atsakymas . Uzsiciaupk ir skaiciuok. Tai as ir vadinu pasiruosimu. Nemanyk, kad as tiesiog blaskausi ir dvejoju "Eit i birza ar neit?" As turiu plana. As zinau ka man dar reikia padaryti. As netgi turiu numates apytiksle data, kada pasiruosimo darbai turetu buti baigti.

Šventas naivume. Birža tokius "pasiruošusius" padaro per penkias minutes ir deda ant visų sistemų su notebookais.

Pagyvensim pamatysim. As nesakau, kad as esu tikras, kad laimesiu ar, kad mano sistemos 100% patikimos. Taciau del vieno dalyko as esu tikras - manes birza nepadarys nei per 5 minutes, nei per metus. Kodel? Todel, kad as apskaiciavau, koks gali buti blogiausias tiketinas scenarijus ir pasiruosiau dar blogesniam

Mhm, kiek piktokai gavosi, sorry. Rimtas patarimas. Pradėk realiai, tu jau "pasiruošęs". Duodu nukirsti, kad realiai pažinęs biržą suprasi, kad ruošeisi visai ne tam...

Aciu uz patarima. Kaip jau sakiau - pradesiu, kai busiu pasiruoses.
Is mano tasko ziurint, galiu pasakyti tik tiek, kad padek dieve tokiems "intuityviems" treideriams, jei mano sistema parodys bent puse to rezultato, kurio as is jos tikiuosi
jusc
jusc
Rašyti privačią žinutę

264 žinutės

per daug matematiskai i birza ziuri... nors as pats matematikas, bet jau tiek tai spejau suprast, kada aklai cia ja nepasikliausi...
cia visu kintamuju neapsirasysi
Kas negeria sampano, tas nerizikuoja.
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

fvmn, o nenori pasidalinti savo sistema? a vdrug...
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
fvmn
fvmn
Rašyti privačią žinutę

188 žinutės
( +33 / -22 )

fvmn, o nenori pasidalinti savo sistema? a vdrug...
Trumpas ir tiesus atsakymas i tavo klausimas yra "Ne". Suprask, as ne is tu gerieciu-atlapasirdziu vyruku, kurie pasakoja savo idejas kiekvienam sutiktam. Aisku, is kitos puses ziurint, as dziaugiuosi, kad tokiu yra. As jau ne viena idomia ideja suzvejojau tiesiog skaitinedamas forumus. Tu aisku gali abejoti, kad as is vis turiu kokia nors sistema, jei jos tau neparodysiu, taciau.. man nerupi abejoji tu ar ne

Ilgesnis ir ne toks tiesus atsakymas butu toks, kad net ir noredamas negaleciau tau parodyti visos savo sistemos, nes tai yra ne visai tai, kaip tu ja galbut isivaizduoji. Tai nera koks nors vienas skriptukas, pavadintas "fvmn_super_sventojo_gralio_sistema_kaip_uzdirbti_100mlneur_per_metus_2006.mq4". Tai, ka as vadinu savo "sistema" is tiesu yra 2 sistemos (ir viena dar nebaigta), kurios realiai vykdys automatine prekyba (tie taip vadinami "Ekspertai". Ir kas toki pavadinima sugalvojo?). Tos sistemos nera labai sudetingos savo principais. Tai tiesiog keli iprastiniai indikatoriai, kuriu pagalba as nustatau iejimo ir isejimo taskus, rinkos krypti, "volatiluma" (kaip tai lietuviskai vadinasi?) ir pan. Tos sistemos tikrai nera labai ypatingos. As netgi neabejoju, kad ne vienas is jusu turi sukures geresniu. Taip yra ne todel, kad man truktu fantazijos sugalvoti kazka imantresnio, as tiesiog norejau sistemu, kurios butu tapornos, primityvios, taciau patikimos (kiek tai apskritai imanoma birzoje) ir lengvai optimizuojamos (minimalus parametru skaicius). Taciau visas trickas yra ne tose sistemose, o tame, kaip as jas optimizuoju, kaip as nusprendziu, kada ir su kuriais instrumentais jas naudoti, o kada - ne, kaip paskirtyti pinigus kiekvienai operacijai, kiek sistemu leisti vienu metu, kiek leisti kiekvienai sistemai padaryti klaidu ir dar keli kiti klausimai. Butent cia as ir sutelkiau visa savo demesi. Ir, kaip jau sakiau, butent situos dalykus as vadinu pasiruosimu. Tai tiek.


per daug matematiskai i birza ziuri... nors as pats matematikas, bet jau tiek tai spejau suprast, kada aklai cia ja nepasikliausi...
cia visu kintamuju neapsirasysi

Nesuprantu, ka reiskia "per daug matematiskai"?

As negaliu ziureti i birza per daug matematiskai, nes as manau, kad matematinis poziuris, tai vienintelis poziuris, kuris gali kazka duoti. Man tiesiog juokas ima, kai kas nors sako "Na va, paimi MACD su parametrais 12 26 9 ir.." Kodel 12 26 9? Todel, kad platforma juos duoda defaultu? As zinau, kad pas MT yra "Optimize" opcija, taciau jus pabandykite tokiu budu suoptimizuoti sistema su 15 parametru.. Kiek tai truks? Be to, ar tikrai "pelningiausias" parametru rinkinys yra optimalus? Nebutinai. Cia ir prasideda matematika. Arba kitas pavyzdys: daznai kartojama, kad geriausias kapitalo valdymo metodas yra prarasti ne daugiau, kaip 2% kapitalo vienai operacijai. Kodel 2%? Nes taip Elderis rase knygoje? Kodel ne 2.25%? Ne 1.89? Koks skirtumas? Paimkite Exceli, pasipaisykite kelis grafikus ir pamatysite koks skirtumas. Vel matematika..

Nesupraskite manes klaidingai: as neabejoju, kad galima pasiekti labai geru rezultatu ir nedarant viso to, apie ka as cia kalbejau, taciau toks yra mano kelias. Tai yra kaip AS tai darau. Galimi ir kiti variantai.. Birza yra didele - mes visi galime buti teisus vienu metu
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4089 žinutės
( +294 / -312 )

Atsakymas aiškus.
Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital