Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Busto paskola siekiant spresti finansines problemas

rmc
Rašyti privačią žinutę

2 žinutės

Ok, variantas toks.

Isivaizduokite jog jums reikia 100 k lt grazinti per 6 metus. realiai imoka gaunasi siuo metu apie 2500.

Jusu pajamos siuo kriziniu laikotarpiu sumazejo, ir jus nebegalite moketi imoku. Kiekviena diena skambuciai, nervai ir visa kita. Realiai nieko negalite padaryti. Depresija ir visa kita.

Klausimas :

Ar ryztumetes su kitu asmenu pagalba, tarkim tevu giminiu, imti siuo laikotarpiu busto paskola.

Vistiek visa laika su tevais negyvensi, busto reikes ( tevu busto laukti kol jie numirs? neiseitis)

Ar pirktumet naujos statybos busta?

Paskola 40 metu, 2.5 % palukanos eurais. Imoka 1200.

Is gautu pinigu is banko, nuperkamas bustas, irengiamas, ir grazinamos skolos.

moketi belieka tik 1200 vietoj 2500. Taip, pailgeja laikotarpis, bet tuo paciu atsiranda bustas, kuri tuo paciu metu naujai irengta gali isnomuoti, bent 2 metu laikotarpiui kad ir uz minimalia nuomos kaina, kuri mazintu banko tavo banko paskolos mokesti.

Per 3-4 metus lietuveleje vistiek atsistatyts viskas i savo vietas ir pajudes normaliai verslai.

Ar as teisingai mastau , bandydamas issisukti is padeties?

 

 


Paskutinį kartą redagavo: rmc (2009-10-29 01:16)
gomora
Rašyti privačią žinutę

65 žinutės
( +44 / -45 )

Citatos pradžia rmc  
 

Ok, variantas toks.

Isivaizduokite jog jums reikia 100 k lt grazinti per 6 metus. realiai imoka gaunasi siuo metu apie 2500.

Jusu pajamos siuo kriziniu laikotarpiu sumazejo, ir jus nebegalite moketi imoku. Kiekviena diena skambuciai, nervai ir visa kita. Realiai nieko negalite padaryti. Depresija ir visa kita.

 

 

Citatos pabaiga

 

o kaip tu planuoji padengti esamas skolas 100k ?


Paskutinį kartą redagavo: gomora (2009-10-29 09:30)
feningas
Rašyti privačią žinutę

28 žinutės

taip pat turek omeny kad 2,5 proc. amzinai tau nebus. Tikriausiai bankas duoda apie 1,2 savo marza? EURIBORAS kazkur irgi apie 1,2 proc.? pasiskaiciuok kokia bus imoka kai dedes is ECB nuspres kad ES krize baigesi ir prades kelti palukanas eurais, pvz. 1,5 ,meteliai kiti ir ziurek 3-4 proc.+ banko marza.

taciau velgi, kiekvienas atvejis yra skirtingas. Ziurek koks tavo amzius, issilavinimas, ateities perspektyvos ir tikslai.

galiu paguosti, kad pats i ta "pekla" iklimpau su seima pries pora metu. taciau nera taip baisu kaip atrodo ... pajamos dideja, atsidedam taupimui (indelis banke), dali paskolos po truputi dengsime  is anksto (mazinsim mokamas palukanas), ziurek gal labai ir nenusvilsime  

svarbiausia kritiskai ir blaiviai vertink savo galimybes ir laikykis plano - disciplina

emilukas
emilukas
Rašyti privačią žinutę

468 žinutės
( +25 / -168 )

Norint gyventi atskirai nuo tevu nebutina pirkti busto. Turint seima kiti prioritetai, bet.... 

iseitis manau geresne nuomotis busta dbr... kaina sumazejo apsiula padidejo.... imi  varianta privacioje valdoje, komunaliniu mokesciu maziau bus moketi, oagyvensi pora metu taip isaiskes NT rinka ir kainos, kurios tikrai nesiruosia kilti. Tad kam sau ant galvos krautis problemas. Turi atliekamu, kaupk... sklypui... nama gali po truputi statytis, o pagerejus laikams pasiimsi paskola jo uzbaigimui.

Jamaica
Rašyti privačią žinutę

27 žinutės
( +22 / -9 )

Leisk patikslinti:

turi skolą 100K, kurią turi grąžinti per 6 metus, ir kuri šiandien kelia problemų.

Ketini pirkti būstą tarkim už  120K, iš banko pasiimdamas pvz 250K , iš tos sumos nusiperki ir įrengi būstą, ir dar 100K lieka senos paskolos gesinimui? Paskola padidėja iki 250K tačiau kadangi vietoj 6 metų tampa 40 , tai įmokos sumažėja.

Pirmas klausimas, kokiu būdu ruošiesi gauti paskolą didesnę nei būsto vertė? Šis traukinukas jau sakyčiau nuvažiavo. Na, tarkime gauni.... Tada:

a) perki būstą greičiausiai dar permokėdamas už jį (kainų dugnas tikrai nepasiektas)

b) užsikrauni 2,5 karto didesnę paskolą, to pasekoje - smarkiai rizikuoji kad įmokos vėl labai greitai pašoks iki buvusių ar viršys, nes 2,5% euro palūkanos - laikinas dalykas. Fix' o juk niekas tokiom sąlygom nepasiūlys.

c) užsikrauni riziką kad nesėkmingai susiklosčius sąlygoms ( o to tikimybė ne tokia ir menka) pati skola išaugs ženkliai dėl mūsų valiutos devalvacijos.

Vienu žodžiu pliusų tokio veiksmo - sakyčiau nė vieno, o rizika didžiulė.

Jei jau taip visiškai 'dega' ,  ir negaila tėvų velti į savo problemas  - "pirk" iš jų būstą už 100K , imdamas paskolą, grąžink savo skolą, toliau kartu gyvenkit ir išsimokėk tuos 100K palaipsniui. Įmokos bus gan nedidelės. Kai išsisrėbsi - tada jau galvok apie būsto pirkimą.

rmc
Rašyti privačią žinutę

2 žinutės

Jamaica :

 

kalbant apie kainu dugna, nelabai jis naujos statybos nusivaziuos, max 20% priklausomai nuo vietoves, pastato tipo, auskto ir visa kita.

jei ir permoku tai +- 20k/lt

del palukanu - ar tu tiki kad per minimum ateinancius 5 metus euro bank rate pakils daugiau kaip 3% ? ir pasiektu 4 ?

nelabai tikiu. Jei ir pakiltu iki 4% plius marza, reiksias , 5,5 max , tai reiskias mano imoka  pakyla ~130 euru.

Penkeriu metu laikotarpiu tikiu kad cia viskas atsigaus ir vaziuos i prieki, reiskias ir pajamos bus.

+ jei per ta 5 metu laikotarpi as generuoju papildomas pajamas, nenumatytas siame skaiciavime, as inesu tarkim i metus papildomai po 5k kas lygu 20k, reiskias mazeja paskolos dydis, kuo ir imoka mazeja.

Tai skaiciuojant su padidejimo rizika kas gali atsitikti tai jog 5-7 metu laikotarpiu imoka isaugtu nuo 1200 iki 1600

 

manau apie devalvacija neber ka sneket, nes ji tikrai kolkas nebenusimato. nebent euras savo verte susimazintu  tada dar islosciau ) 

 

Rubinas
Rašyti privačią žinutę

20 žinutės
( +5 / -1 )

Susideliok Realistini,Pesimistini,Optimistinius variantus.. ziurek kokie skirtumai. Pvz. tau jau dave kas ir kaip.

Jamaica
Rašyti privačią žinutę

27 žinutės
( +22 / -9 )

>rmc

matyt tarp mūsų per daug didelis atotrūkis optimizmo-pesimizmo skalėje

o koks tavo planas jei a) palūkanos pakils; b) valiutą devalvuos? c) per 5 metus niekas neatsigaus? d)ateinančius metus pajamos dar mažės?  

Sekmingas
Rašyti privačią žinutę

1 žinutės

Kartą jau pasielgęs nepamąsręs žmogus, dar kartą ruošiasi lipti ant to pačio grėblio, ir net toje pačioje vietoje. Reikiažinoti, kad tokių krizių metų apie 50% turto atsiima bankai, o paskolas reikia išmokėti dar nemažas, nes turtas krizių metu pigus.

 

pvilkas
Rašyti privačią žinutę

22 žinutės
( +7 )

>rmc

Siūlau paklausyti Jamaica pasiūlymo pirkti butą iš tėvų - jis labai logiškas. Žinoma, jei tėvai sutiks jį Tau parduoti. Variantas nr.2 - emigruoti ten, kur uždirbsi daugiau. Variantas nr.3 - emigruoti ten, kur niekas neras

O kas liečia pačio pamąstymus apie palūkanas, perspektyvas kaip čia kas bus - kiekviename sakinyje yra žodis "tikiu". Gal dėl to, kad sprendimus pagrindi tik nepamatuotu tikėjimu, jau ir esi patekęs į bėdą ?

Ir paskutinis pastebėjimas - 100 kLT per 6 metus - tai 1388 Lt per mėn. Tai su kokiomis palūkanomis Tu tą 100 kLt paėmei ??


Paskutinį kartą redagavo: pvilkas (2009-11-02 15:01)
Nojus
Nojus
Rašyti privačią žinutę

4092 žinutės
( +294 / -312 )

 Imti papildomą skolą senai grąžinti gali tik valstybė ir labai gerai "stovinčios" bendrovės. Tiksliau, jos gauna tokias paskolas. Tu greičiausiai net negausi, o tai tavo paties labui. Nes bus dar liūdniau.

Pajamų sumažėjimas (kas buvo įvardinta kaip priežastis pirmame poste) yra laikinas dalykas (kaip ir jų padidėjimas). Nerašei ar bandei tartis su kreditoriais, t.y. ar drauge ieškojot būdų. Ar jie tik skambinėja, o tu stresiniesi? Pirma pakalbėk su kreditoriais, turi žinoti ką jie realiai mano. Savo ruožtu turi jiems pasakyti, ką jiems duosi po pusmečio, metų. Gal ir rasit kalbą...

Nojaus laivą pastatė mėgėjas, O Titaniką - profesionalas...
newbie
Rašyti privačią žinutę

205 žinutės
( +166 / -54 )

Paskolos refinansavimas iš esmės nėra blogas dalykas kol gali kontroliuoti procesą, t.y. kol tu pats, kaip banko klientas, diktuoji sąlygas bankui.

Deja iš pirmo posto panašu, kad sąlygas jau diktuoja ar tuoj pradės diktuoti tau. Reikia tikėtis, kad kol kas ne bankas, o esama situacija ir kritęs asmeninių pajamų lygis. Ryšium su tuo nesmagi išvada - jei nepajėgei išsaugoti pakankamai tvarių pajamų, kol kas negali skolintis. Pagal paties atsakymus į ankstesnius postus nededu didelių vilčių, kad pasinaudosi forumiečių patarimais. Bet prieš eidamas į banką imti naujos paskolos, pabandyk raštu atsakyti į šiuos klausimus (tikiu/netikiu netinka):

1. Kodėl dabar, toliau krentant vartojimui ir augant bedarbystei pasauliniu mastu tikiesi, kad po 5 metų viskas vėl bus gerai?

2. Kokias turi garantijas, kad augant bedarbystei ir perteklinei darbo jėgos pasiūlai, tavo asmeninės pajamos toliau nekris, o gal net augs?

3. Ar turi kažkokių rezervų, kad galėtum užtikrint sėkmingą paskolos likučio grąžinimą extra atveju - sveikatos sutrikimai, avarija ir pan. (nekarksiu, bet tikėtis 40 metų gyvent be jokių  bėdų...)?

4. Ar galėtum duot nukirst ... ok, pirštą, kad tesiantis šiems pasaulio finansų blaškymams ir toliau augant valstybės biudžeto deficitui, tarbankinės palūkanų normos ir lito kursas išliks stabilūs?

Neperskubėk lįst iki ausų į skolą, paimk keliom dienom time-out, gerai pagalvok  ir suprasi, kad tavo situacija dabar nėra bloga - esi vienas iš daugelio, tavo kreditoriniai įsipareigojimai palyginti nedideli ir nesunkiai įvykdomi kiek pakoregavus sąlygas, tad manyčiau tave kreditavęs bankas turėtų būti sukalbamas. Nojus gerai patarė kalbėtis su kreditorium. Juk net elementarus paskolos grąžinimo laikotarpio ištempimas pvz. iš 6 į  10 metų turbūt iš esmės išspręstų problemą su žymiai mažesnėm prisiimtom rizikom.


Paskutinį kartą redagavo: newbie (2009-11-03 00:21)
NiekoTokio
NiekoTokio
Rašyti privačią žinutę

118 žinutės
( +4 / -6 )

Geriausias varinatas perpirkt būstą iš tėvų. Kitaip užsikrauni didesnę paskolą. Kuri blogiausiu atveju liks tėvams.

Mano blogas: http://mariusniekotokio.wordpress.com
ara
Rašyti privačią žinutę

66 žinutės
( +15 )

neteisingai mastai is principo.  "Is gautu pinigu is banko, nuperkamas bustas, irengiamas, ir grazinamos skolos."

tokio varianto nera geriausiu atveju nuperkamas bustas, irengiamas, bet kad "grazinamos skolos" tai tikrai ne vienas bankas nepasirasys.

savo situaciaja aprasei labai nekonkreciai todel real patarimo negaliu duoti. Surasyk viska konkret, kokia paskola,, kooks uztatas, kkas dave kredita, kokiomis palukanomis, kokia valiuta, mmanau cia zmones gales tada ka nors patarti

tomaslei
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės
( -1 )

Noriu patarimo.

Situacija tokia. Paskola127.000LT  liko 9 metai.  Priristos palukanos 6,15 (banko marza 0,7) menesine imoka 1530LT. Paskola paimta Eurais.

Galvoju apie sutarties perrasima . Ar vertetu atristi palukanas? Gal kas zinot kokias dabar siulo bankai marzas?

Ar nevertetu truputeli pailginti laikotarpio ir tuos sutaupytus pinigelius geriau ideti i terminuota indeli?

Laukiu patarimu, pasiulymu kaip man elgtis.

Dekui.

dulis
dulis
Rašyti privačią žinutę

218 žinutės
( +17 / -28 )

Priklauso nuo to ar tau sunku issimoketi, jei ne tai manau kolkas nieko geriau nesugalvosi, jei taip: kada baigiasi priristu palukanu terminas, palauk, nes tavo marza labai gera, speju paimta paskola anksciau ir tuoj turetu fixed terminas baigtis (kiek zinau pririsineja ne visam laikotarpiui), jei prades plaukioti palukanos, tu dar islosi, nes EURIBOR'as manau nespes neuzkilti iki 5.4%. Jei nusprestum refinansuoti, hmm, net nezinau, bendroj sumoj, manau gautusi panasios palukanos, gal net mazesnes DUOTAJAM MOMENTUI!, o EURIBORAS tai tikrai dides. Prailgines laikotarpi teoriskai tu pinigeliu tikrai nesutaupysi, ju net daugiau sumokesi. Praktiskai, sumazes men. inasas, bus lengviau gyventi. Na kolkas tiek, mastyk  As asmeniskai laukciau, tik parasyk kada baigiasi fix terminas.

Tik kvailiai ir numirėliai niekada nekeičia nuomonės.
Dž.R.Lovelis
sunnyday
Rašyti privačią žinutę

84 žinutės

Mes irgi turim busto paskola ir ne karta ivairiais pjuviais skaiciavom, kaip geriau elgtis. Gaudavosi rezultatas, kad naudingiausia neskubeti jos grazinti, tuos pinigus geriau naudoti/taupyti savo reikmem negu i bankui juos anksciau laiko atiduoti. Tik musu palukanos nepriristos ir siuo metu yra apie 2.5%. 

Taigi tavo vietoje as tikrai bandyciau detaliai aiskintis kiek sutarties keitimas kainuos ir tesciau ja kiek imanoma ilgesniam laikotarpiui.

tomaslei
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės
( -1 )

Mano paskola paimta 10 metu, todel praejo dar tik metai, o iki kito palukanu keitimo dar visi 4 metai.Prisista 5 metams.

Kolkas dar nera sunku atidavineti, taciau ieskau geriausio varianto, kaip butu galima palengvinti sau gyvenima. Kadangi sumokamos mano palukanos jau labai rezia man aky, pagalvojus koks siuo metu yra Euribor (~1%). Taigi gal kas zinot kokia marza dabar pasiulytu bankai?? SEB siulo apie 3,7%, nerealias palukanas. Swed apie 3%, taciau jis kazin ar isvis duoda paskolas. Labai idomu apie Nordea, ir kitus. Gal kas turit informacijos?

Dekui.

 

 

Amigo
Amigo
Rašyti privačią žinutę

812 žinutės
( +491 / -722 )

Mano brolis pasiemes is Swedb. ir kai uzkilo palukanos, pradejo ieskoti kur geriau perkelti. Snoras buvo labai issireklamaves ir siule geriau (smulkmenu nezinau) . Tai vo, su tais skaiciais nuejo i Swedb. ir sako as persikelsiu paskola i Snora, nes ten siulo taip ir taip, tada bankirai papilste is tuscio i kiaura..... tipo pagalvojo ir pasiule tas pacias salygas kaip Snore

Protingesnis gali tapti tik zaisdamas su stipresniu varzovu
ara
Rašyti privačią žinutę

66 žinutės
( +15 )

Banku marzos dabar daug didesnes nei 0,7 % .na nueik i banka tegu perskaiciuoja kelis variantus, bet as tai nekeisciau salygu...


Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital