Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.

 

Verslo ar investiciju atsiperkamumas.

Tender
Tender
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės
( +2 / -14 )

     Sveiki,

  Noreciau padiskutuoti tema, apie verslo ir investiciju atsipirkima, zinoma ivertinant rizikos faktoriu.

Tenka paskutiniu metu daug diskutuoti su verslininkais ir stambiais, bet kiek pastebejau, visi skirtingai skaiciuoja atsiperkamuma.

  Vieniems 5 metai, labai gerai, kitiems 6-7metai, o dar keletas issireiske, kad neinvestuoja jei nera atsiperkamumo per 1-2 metus.....

      Gal galima issivesti cia koki realu skaiciu, juk, bet kuriam verslo zmogui gerai tureti orientyra, kokio atsiperkamumo, tam tikrai atvejais tiketis ?

UAB Turto prekyba
Chikirap
Chikirap
Rašyti privačią žinutę

432 žinutės
( +86 / -82 )

kad vieno orientyro ir nelabai yra. labai priklauso nuo verslo rusies kiek pastebejau. buna verslo modelis kad i atsiperkamuma isvis neziuri, pelnas gali buti nulis (arba net minimaliai minusinis), bet losiama is kapitalizacijos prieaugio.

----------------------------------------------------------------------
Juoda Balta
Tender
Tender
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės
( +2 / -14 )

  Bet vis tiek manau zmones pries idedami pinigus skaiciuoja per kiek atsipirks? Va ir idomu, kas kokiom salygom tikisi per kiek metu pinigeliai sugrys ?

UAB Turto prekyba
ugnius
Rašyti privačią žinutę

857 žinutės
( +300 / -178 )

Šiaip apie tai daug teorijos yra prirašyta ir nėra čia ko daug diskutuoti.

Priklausomai nuo situacijos rinkoje ir pinigų kainos, indėliai su obligacijomis duoda apie 5-10% palūkanų. Akcijų indeksų fondai - 10-15%. Todėl iš verslo reikia tikėtis bent jau ne mažiau kaip 15% grąžos, t.y. ~7 metai atsipirkimas. Priešingu atveju - nafig plėšytis, jei galiu sumesti pinigus į indeksą ir ilsėtis paplūdimyje.

O kiek daugiau virš 15%? Labai priklauso verslo šakos. Kiekvienas verslininkas turi įvertinti pinigų praradimo tikimybę ir ją pridėti prie 15%.

Kuo verslas stabilesnis, didesnis, labiau kapitalui imlus, gan didelis įėjimo barjeras - tuo atsipirkimas artėja prie tų 15%. Reikalauti 1-2 metų atsipirkimo galima tik labai naujoje, dinamiškoje, nenuspėjamoje šakoje.

Šiaip palyginimui, toks W.Buffett, kai vertina įmonę - pirkti ar ne - jos cash flow diskontuoja su 10% palūkanų norma. Tiesa, po to jis tą įmonę perka su min 30% nuolaida. Savo valdomų įmonių direktoriams yra nustatęs bonusus kaip 15% nuo kapitalo grąžos. Praktikoje jie maždaug padarydavo po 20%.


Paskutinį kartą redagavo: ugnius (2009-07-20 14:43)
-------------------------------------------------

15% užtenka.

____________________________

W.B.: “When it's raining gold, reach for a bucket, not a thimble.”
Tender
Tender
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės
( +2 / -14 )

   Teisingi pamastymai, bet teorija lieka teorija, praktikoje visi elgiasi skirtingai, is to skirtingumo ir susidaro tam tikros nisos suklestejimui. Manau daug nuo izvalgumo priklauso....

www.verslastau.lt  


Paskutinį kartą redagavo: Tender (2009-10-01 22:06)
UAB Turto prekyba
caps
Rašyti privačią žinutę

158 žinutės
( +20 / -6 )

Ziurint ka vadinsi atsiperkamumu. Ar tai grynasis pelnas? kapitalo prieaugis? turto prieaugis? dividentai?

Pries 7 metus investavau i savo versla apie 70K litu. Verslas labai smulkus ir galutiniame variante nenesantis jokio pelno. Taciau is to esame su zmona susikure savo darbo vietas, issimokame padorius atlygininmus, masina"valdiska", kuras "valdiskas", netgi "mokymus" Graikijoje esame susiorganizave  Imone kaip ir nepelninga ir nerodo jokio atsiperkamumo. Siuo metu nepyragai, bet laikomes.


Paskutinį kartą redagavo: caps (2009-10-01 16:56)
Uranas
Uranas
Rašyti privačią žinutę

11 žinutės

Na as pries versla investuoji diversifikuoji gauni bent jau 10% metam 10*10metu =100% tai per 10 metu ka idedi uzauga. 
Tender
Tender
Rašyti privačią žinutę

23 žinutės
( +2 / -14 )

Puiki investicija kai atsiperka per 2 metus, standartinė investicija kai atsiperka per 2-5 metus, kai atsiperka virš 5 metų - pravalas. Taip reiktų orientuotis ir nekišti pinigėlių kur papuolė. Gyvenimas per trumpas, kad investuoti ilgesniam laikui. Svarbiausia ieškoti, plėsti akiratį, mastyti, pastebėti gerus sandėrius, aišku jei ieškojimo laikas neužsitesia 5 metus 
UAB Turto prekyba

Tik prisijungę vartotojai gali dalyvauti forume. Prisijungti.


Techninė analizė

Prekybos statistika realiu laiku

Ekonominis kalendorius

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital